Aykut Kocaman:"tarihi Bir Gündü"

21.09.2011

Aykut Kocaman:"tarihi Bir Gündü"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Fenerbahçe’nin kısıtlamalar nasıl olursa olsun, her şekilde bu sahayı dolduracağını da gördüklerini söyledi ve tarihi bir gün yaşadıklarına dikkat çekti.

Aykut Kocaman maçın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamalarda,  "İlginç bir gün yaşadık. Pek çok güzelliğin yanında sonuç kötüydü. Sonucu çevirdik ama ofsayt engeline takıldık. İlk yarıda gol yemememiz mucizeydi, ikinci yarıda da gol yememiz mucizeydi. Ayrıca tam tersi olarak ilk yarıda gol atmamız mucizeydi, ikinci yarıda da atamamız. Bunlar büyük sürprizlerdi.. Ancak gün ilginç başladı, lehimize ve aleyhimize ilginçliklerle de devam etti. Uzun süre sonra gol yedik ve puan yitirdik, bu kadar güzel seyirci ve muhteşem destek varken puan kaybetmek istemezdik.. Bundan sonra bu kadar içten bir desteği ne Fenerbahçe ne bir Türk takımı belki de dünyada kimse bulamaz.. Onları sevindirmek isterdik, ayrıca şampiyonluk yarışında içeride puan vermek de istenen bir durum değil. Ancak bunu yaşadık. Artık 2 gün sonraki Kayseri maçını düşünmek zorundayız" dedi.

Taraftar ile ilgli soru üzerine Aykut, "İtiraf etmek gerekirse böyle bir atmosferi beklemiyorduk. Bu karar alındığı gün böyle bir şey gerçekleşeceğini kimsenin düşündüğünü sanmıyorum. Sabahki duyumlar ise olabileceği sinyalini bize verdi. Sinyaller de geldiği gibi gerçekleşti. Tarihi bir gündü. Böyle bir şey bir daha olur mu bilmiyorum. Tabii ki kulüpler ceza almasın, ama alırsa da bir daha böyle bir şey olur mu bilmiyorum. Bugün, Fenerbahçe’nin kısıtlamalar nasıl olursa olsun, her şekilde bu sahayı dolduracağını da gördük. Bütün Fenerbahçeli kadınlara teşekkür ediyorum" diye konuştu

Puan kaybı içinse Kocaman, "Fenerbahçe’nin yolundan döneceğini düşünmüyorum. Bu kadar istek ve iştahla oynarken bütün olayları da bunun içine koyunca ’acaba umutlar kırılma tarafına döner mi’ diyorsanız, bunu ben de merak ediyorum. Ama kişisel fikrim Fenerbahçe’nin yolundan döneceğini düşünmüyorum" dedi.

Selçuk’un sakatlığı ile ilgili Aykut Kocaman "Selçuk’un bir kas problemi oldu. Sonucu MR’ları çekildikten sonra alacağız ama şuan için iç açıcı görünmüyor" ifadelerini kullandı.