Aykut Kocaman: "tercihimizi Bizi Taniyan Oyunculardan Yana Kullandik"

01.02.2013

Aykut Kocaman: "tercihimizi Bizi Taniyan Oyunculardan Yana Kullandik"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, ara transfer döneminde tercihlerini takımı tanıyan oyunculardan yana kullandıklarını, bu transfer dönemi için en mantıklısının bu yöntem olduğunu düşündüklerini söyledi.

Yeni transferler Emre, Ziegler ve Webo’nun da katıldığı antrenmanda ilk önce FB TV’ye açıklamalar yapan Aykut Kocaman, "Lig uzun bir periyot. Bu periyotta çok maç oynayacağız. İlk yarı 31 maç oynamıştık. İkinci yarı da planladığımız gibi olursa, 2’si final olmak üzere 34 maç oynayacağız. Bu yola girecek güçlü bir kadroya ihtiyacımız vardı. Geçen seneden bizi tanıyan Emre ve Ziegler, takımı tanıma avantajlarıyla da bu yolda kendimize olan güveni artıracaklardır. Piere Webo da kendini net bir şekilde ispatlamış dünya çapında bir yıldız. Bu 3 transferler hedeflerimize daha kolay ulaşacağımız düşünüyoruz" diye konuştu.

Ara transfer politikalarını açıklayan Kocaman, "Ara transferde tercihimizi bildiğimiz, tanıdığımız oyuncularla devam etmekten yana kullandık. Bu daha mantıklı geldi" diyerek yeni transferlerin kısa sürede takıma uyum sağlayacağını söyledi. Kocaman, "Kısa sürede arka arkaya maçlar oynayarak bunu çözeceğiz. Kısa sürede onları takımın içine yerleştirerek uyum sorununu aşacağız" diye konuştu.