Aykut Kocaman: "tur Şansimiz Devam Ediyor"

21.08.2012

Aykut Kocaman: "tur Şansimiz Devam Ediyor"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Spartak Moskova karşılaşmasının ardından yaptığı açıklamalarda, yenilen ikinci golün sıkıntısını yaşadığımızı belirterek, "İlk 30 dakikalık periyotta rakibin sert ve hızlı şekilde saldıracağını biliyorduk. İkinci yarıya da daha dengeli ve güvenli başladık. Ama basit hatalarla iki gol yedik. Tur şansı şu an için yarı yarıya eşit durumda" dedi.

Aykut Kocaman maçın ardından düzelediği basın toplantısına son günlerde yaşanan terör olaylarını dile getirerek başladı. Kocaman, "Kimsenin istediği şeyler değil bunlar. Bizim için de karşılaşmaya çıkmak kolay olmadı, terörü sonuna kadar lanetliyoruz" ifadelerini kullandı.

Maçla ilgili görüşlerinde Kocaman, "3 Temmuz idmanlara başlama tarihimizdi. Bu turun maçını her şeyden daha fazla bekliyorduk. Maçla ilgili söyleyeceğim en net ve kısa şey; Her şeyi bu kadar iyi düşündükten ve yaptıktan sonra ikinci gol bizim adımıza çok ucuz bir goldü. Maçta en üst seviyeye ulaştık. İlk 30 dakikalık periyotta rakibin sert ve hızlı şekilde saldıracağını biliyorduk. Merkezde oluşacak hataları iyi değerlendirdiklerini bildiğimiz için de hatalarımızı en aza indirmeye çalıştık. İlk yarıyı kayıpsız atlattık. İkinci yarıya da daha dengeli ve güvenli başladık. Yediğimiz golden sonra biz gol bularak kontrolü elimize aldık ve biz saldırdık. Son dakikalarda çok geldi gitti maç ancak yeniden skoru eşitleme şansımız olmadı." İfadelerini kullandı.

Genel olarak Takımımızın performansından son derece memnun olduğunu da dile getiren Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman:  "Hızlı ve istekli bir takıma karşı oynadık. Genel olarak ikinci gol hakikaten ucuz bir goldü. Takımın performansından bunun dışında son derece memnunum’’ diye konuştu.

Maçta, Emenike’nin elini öpmesiyle ilgili soruya , ’’Emenike uzun süre Türkiye’de oynadı. Ben de onu çok istemiştim takıma. Ciddi bir ücret ödeyerek transfer etmiştik. Ben de, o da Fenerbahçe’de olmasını çok istiyorduk’’ şekilde cevap verdi.

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Kocaman sözlerini, "Ben turun yarı yarıya eşit olduğunu düşünüyorum. Tabii ki ibre 2-1 mağlup olduğumuz için Spartak’a doğru yönelmiş durumda. Kadıköy’e kadar bekleyip göreceğiz. Taraftarımız her zaman olduğu gibi rövanş maçında da yanımızda olsun" diyerek sözlerini noktaladı.