Aykut Kocaman: "yari Final Oynamayi Çok İstiyorduk"

03.05.2013

Aykut Kocaman: "yari Final Oynamayi Çok İstiyorduk"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Benfica karşısında alınan mağlubiyetin kendilerini çok üzdüğünü, UEFA Avrupa Ligi’nde final oynamayı çok istediklerini belirtti.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, “Çok üzgünüz, fazlasıyla istiyorduk. Finali oynamak çok istiyorduk. Sadece istemiyorduk, bunun için her şeyi yapacak durumdaydık. Maçın başındaki baskı normal baskıydı. Benfica, uzun yıllardır bu seviyeyi biriktirmiş bir takım. Baskıyı bekliyorduk ama çıkış noktalarımızda sorun oldu. Golü yedikten sonra topu ileriye taşımaya başladık, golü de erken bulduk. Ondan sonra işler dengeli giderken ikinci gol, gol yemenin ötesinde bizi demorelize eden, aşağı doğru çeken gol oldu. Hala avantaj bizdeydi ama rakibe moral açısından büyük avantaj sağladı. Selçuk ve Kuyt'ın aynı anda sakatlanması, Kuyt'ın sakat sakat devam etmesi. Üçüncü golden sonra uzun toplar aradık, onların oyunu soğutma çabaları vardı. Son derece üzgünüz. Eksiklerden bahsetmenin yeri yok. Fenerbahçe takımı var olan futbolcularıyla skor açısından söylemesem de en azından bir seviye daha üst durumda futbol kalitesinde olmalıydı. Kırılma anın ikinci gol oldu. Oyunu tutmaya başladığımız anlarda ağır bir etki yarattı. Benfica'yı üzerimize getiren anlamsız yediğimiz ikinci goldü” diye konuştu.

BASIN TOPLANTISI

Aykut Kocaman, basın toplantısında ise şu ifadeleri kullandı:

“Aslında maç, beklentilere uygun başladı. Benfica kendi sahasında oynamanın avantajını kullanarak en azında ilk maçtaki skoru eşitlemek için sert başlayacaktı. Bekliyorduk nitekim öyle oldu. Golü bulana kadar bizi tehdit edecek şekilde oynadılar fakat golü bulduktan sonra daha iyi oynamaya başladık ve cevap verdik hemen. İlk maçın skoruna göre deplasmandaki gol çok iyi olacaktı, bunun sayesinde oyuna ısınmaya başladık. Benfica içerde oynama avantajı ile üstümüze geldi. Bütün maç boyunca olumlu olumsuz bir çok şey konuşulabilir ama özellikle faul sonrası bütün savunma yerleşikken en büyük hatayı yaptık ve Benfica’yı turun içine çeken ikinci golü yedik. Bence bütün maç boyunca en büyük sıkıntı rakibimiz adına da en iyi durum bu basit yediğimiz goldü. Oyuna tutunma oyundaki etkinliğimiz kırıldı. Benfica ikinci yarı bulduğu golün etkisiyle daha fazla geldi. Biz de bunun yüzünden tamamen kalemizi korumaya yöneldik. Üçüncü golden sonra birkaç pozisyon bulduk ama onlar da eridi gitti, değerlendiremedik. Esas olan burada tecrübedir, kulüp olarak futbolcu olarak neler biriktirdiğiniz önemlidir. Benfica’nın buralardaki oynama alışkanlığı bizim ise tecrübesiz olmamız etken oldu. Esas olan şu ki; yanlış hatırlamıyorsan karşımızdaki takım 12 ya da 13 sefer yarı final oynadı biz ise ilk defa yarı final oynuyoruz. Bence en önemli fark bugün buradaydı”