Aykut Kocaman: "zevkli Ve Çekişmeli Bir Maç Olacağini Düşünüyorum"

21.05.2013

Aykut Kocaman: "zevkli Ve Çekişmeli Bir Maç Olacağini Düşünüyorum"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, yarın Trabzonspor ile oynayacakları Ziraat Türkiye Kupası’nın zevkli ve çekişmeli bir maça sahne olacağını söyledi. “Biz de Trabzonspor gibi kupayı almak istiyoruz” diyen Kocaman, sağduyunun hakim olduğu bir maç olmasının en büyük temennisi olduğuna vurgu yaptı.

İki takım kaptanının yaptığı değerlendirmelerinin ardından Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman ile Trabzonspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas söz aldı.

Öncelikle olarak kupa ile ilgili görüşlerini açıklayan Aykut Kocaman, “Burada finale gelmiş iki takım var. Doğru ve iyi mücadele etmişler. İki takımı da kutluyorum. Trabzonspor ile Fenerbahçe yıllardır bir rekabet içinde. Zevkli, çekişmeli bir maç olacağını düşünüyorum. Biz de Trabzonspor gibi kupayı almak istiyoruz. Son haftalarda Türk futbolunda yaşanan gerginliğin, şiddetin ötesinde sağduyunun hakim olduğu bir maç olması en büyük temennim” dedi.

Salih Uçan’ın U19 Milli Takımı'na çağrılması nedeniyle final maçında görev alamayacağı sorusu üzerine Kocaman, “Biz oyuncumuzu final maçında oynatabilmek için başvuruda bulunduk, ancak kabul görmedi. Söyleyecek çok fazla bir şey yok. Kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Böyle bir kupada oyuncumuzu oynatmayı çok isterdik ama bunu başaramadık. Talepler ihtiyaçlardan kaynaklanıyor. İlla ki ısrar etmek mi gerekiyor? Ricanın kabul görmesi makul. İstenir, yapılır ya da yapımaz. Yapılmadı” ifadelerini kullandı.