Aziz Yildirim: "3 Temmuz'la Hesaplaştik"

03.11.2013

Aziz Yildirim: "3 Temmuz'la Hesaplaştik"

Yeniden Başkanlığa seçilen Aziz Yıldırım, bu kongrenin normal bir seçim kongresi değil, kendisinin, arkadaşlarının ve tüm Fenerbahçe’nin 3 Temmuz’dan beri yaşananlarla bir hesaplaşması olduğunu söyledi.Seçim zaferinden sonra kürsüden salondakilere bir konuşma yapan Aziz Yıldırım şunları söyledi:

 

"Burada normal seçim kongresi yapmadık. Olağanüstü kongredeki amaç, 3 Temmuz’dan beri yaşadıklarımızın hesaplaşmasıydı. Kulüp içerisinde; günlük yaşayanlarla, gerçek Fenerbahçelilerin mücadelesiydi. Fenerbahçe’ye ihanet edenlerle, Fenerbahçe için hapse girenlerin, ’Dar ağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe’ diyenlerin mücadelesiydi. 2011’de şampiyon olduğumuz zaman Fenerbahçe-Ankaragücü maçında Trabzonspor’a çalışanların karşı listede olduğu bir mücadele yaşadık bugün. Ve onlar utanmadan buraya geldiler. Onlar gerçek Fenerbahçeliyse bu listeye girmemeleri ve buralara gelmemeleri lazımdı. Onlar Fenerbahçeli değil, günlük yaşayan insanlardır. Biz Fenerbahçe için varız, Fenerbahçe’nin neferleriyiz. Çocuklarımıza, bizden sonra geleceklere bu Fenerbahçe’yi, Cumhuriyet ilkeleri doğrultusunda teslim edeceğiz. Bunun dışında kimse bir şey beklemesin. Bu yıl Türkiye’de her branşta şampiyon olacağız. Yarın çıkıp demesinler ki bunlar yine şike yapacaklar diye. Biz sporcularımızla, yöneticilerimizle, kongre üyelerimizle, taraftarlarımızla, basında bizi tutan 3-5 gazeteciyle veya lehimizde yazanlarla beraber bunu tarih olarak yazacağız"

 

Başkan Aziz Yıldırım, konuşmasının sonunda Kongre Divan Kurulu Başkanlığı’nı başarıyla yapan Vefa Küçük’e de teşekkür etti.