Aziz Yildirim: "bu Ülkeyi Kimseye Böldürmeyeceğiz"

20.02.2016

Aziz Yildirim: "bu Ülkeyi Kimseye Böldürmeyeceğiz"

Başkanımız Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Fatih Şubesi’nin organize ettiği toplantıda yaptığı konuşmada, son günlerde ülkemizde yaşanan ve insanlarımızı derin üzüntülere boğan terör olaylarına değindi. Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başkanımız Aziz Yıldırım, “Bu ülkeyi kimseye böldürmeyeceğiz” dedi.


Fenerbahçe Fatih Şubesi , İstanbul Ticaret Odası Cemile Sultan Korusu’nda üyelerle kahvaltı organizasyonu düzenledi.  Organizasyona Başkanımız Aziz Yıldırım, Başkanvekilimiz Mithat Yenigün, Asbaşkanlarımızdan Ali Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyemiz Cenk Başak, Yönetim Kurulu Danışmanımız Vedat Olcay, Fenerbahçe Fatih Şubesi Kurucu Başkanı Yahya Uğur, şube yöneticileri ve üyeler katıldı.

 

Toplantı öncesinde son günlerde terör olaylarında yitirdiğimiz vatan evlatları için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı.  İlk konuşmayı yapan Fatih Şube Başkanı Yahya Uğur, Başkan Aziz Yıldırım’ın tam 18 yıldır gecesi gündüzüyle Fenerbahçe için çalıştığını, kendilerinin de her zaman Başkan Yıldırım’ın yanında olduklarını söyledi.


Daha sonra, Aziz Yıldırım’ın 18 yıllık başkanlığı süresince Fenerbahçe için yaptığı çalışmaları, hayata geçirilen veya yenilenen tesisleri ve Fenerbahçe’de yaptığı yenilikleri anlatan bir barkovizyon gösterisi sunuldu.


Başkan Yıldırım: “Artık eylem yapmamız gerektiğine inanıyorum”

Daha sonra kürsüye gelen Başkanımız Aziz Yıldırım ise terörü lanetleyerek ülke gündemiyle ilgili şu konuşmayı yaptı:


“Bunu samimi olarak söylüyorum huzurumuz yok, huzursuzuz. Evimize gidiyoruz huzur yok, gazeteyi okuyoruz huzurumuz yok, televizyon seyrediyoruz huzurumuz yok. Hepimizin birlik ve beraberlik günlerinin bugünler olduğunu düşünmeliyiz. Belki söylemeyeceğim şeyi söyleyeceğim. Artık Fenerbahçe Kulübü olarak memleketin bu konusu üzerine düşüncelerimizi yakında kamuoyu ile paylaşacağız. Artık bizlerin de eylem yapması gerektiğine inandığımı buradan belirtmek istiyorum. O ölen insanların çocuklarının acılarını gördüğümüzde dayanamıyoruz. Ben de sizler gibi terörü şiddetle lanetliyorum. Bu ülkeyi kimseye böldürmeyeceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde bu ülkenin mutluluğu için elimizden geleni yapacağız. Bizlerin birlik ve beraberliği Fenerbahçe'ye güç katacaktır.”


Fenerbahçe'ye üye olan taraftarlara teşekkür eden Aziz Yıldırım, kurmak istedikleri Fenerbahçe Üniversitesi'yle ilgili ise "Önümüzdeki hafta içinde müracaatımızı yapıyoruz. Yükseköğretim Kurulu ve Türkiye Büyük Millet Mecilisi'nin kararlarından sonra da Fenerbahçe Üniversitesi açılmış olacaktır. İyi ki varsınız iyi ki hepimiz buradayız. Bu ülkeye hep beraber sahip çıkacağız" ifadelerini kullandı.


Konuşmaların ardından Fatih Şubemiz tarafından Başkanımıza çiçek ve plaket verdi. Daha sonra Başkanımız Aziz Yıldırım ve yöneticilerimiz şube üyeleriyle bir araya geldi.