Aziz Yildirim: "fenerbahçe İçin Canimizi Verecek İnsanlariz"

30.05.2015

Aziz Yildirim: "fenerbahçe İçin Canimizi Verecek İnsanlariz"

Üyelerin konuşmasının ardından Kulüp Başkanımız Aziz Yıldırım kürsüye gelerek eleştirelere yanıt verdi. "Demokrasi güzel bir şey ama anlayanlar için. Eğer demokrasiye ne olduğunu bilmeden kendi menfaatleriniz için yorumlar yaparsanız oradan size yeni eleştireler geleceği de aşikardı" diyen Başkan Yıldırım, söze kendi üye olduğu ve daha sonrasında ilk başkan olduğu yıllardaki Fenerbahçe ile şimdiki Fenerahçe'yi ve tesisleri kıyaslayarak başladı. Başkan Aziz Yıldırım, "Ben Fenerahçe'yi böyle aldım. 17 sene sonra Fenerbahçe şimdi böyle. Ben ve arkadaşlarım ömrümüzün sonuna kadar bunlarla övüneceğiz. Tüm yaptıklarımızı Fenerbahçe'yi sevdiğimiz için yaptık. Biz o 25 milyondan biriyiz. Ama biz ayrıcalıklı Fenerbahçeliyiz. Fenerbahçe için esirgemetden canının verecek insanlarız" dedi.


Mehmet Ali Aydınlar'ın 3 Temmuz sürecinde hastanede yatarkan kendini ziyaret ettiğini ve "Bu şike davası değil kompoudur" dediğini hatırlatan Aziz Yıldırım, "Tüm Fenerbahçeliler 3 Temmuz'dc birlik ve bareberlik içindeydik. Bunu yaratanlar biziz son sözümüz Fenerbahçe'dir diyenler biziz. Ama bugn demokrasi diyorsunuz bunun dışında beni tehdit ediyorsunuz. Beni kimse tedit edemez. Ben öyle bir babanın oğluyum ki beni kimse tehdit edemez. Ayrıca her gecenin de sabahı olmaz. Her türlü hakaret bana yaptınınız bir gün vecap vermedim ama bundan sonra cevap vereceğim. Tüzük ne diyorsa ben yapıyorum ama hiç bir zaman gazetelere ilan verip sen aday olma diyemezsiniz. Bunu ançam ben derim siz diyemezsiniz. Siz kulübün ne olduğunu bilmiyorsunuz" dedi.


17 yıl boyunca gelirlerden 358 milyon dolar vergi verdiklerini belirten Aziz Yıldırım, Ülker Grubu'nun basketbol şubesinden ayrılacağını Fenerahçe Ülker'in Fenerbahçe olarak yoluna devam edeceğini de duyurdu.


AzizYıldırım, "Kime iylik yaptıysam kötülük gördüm. Benim yanımda yöneticilik yaparlar hepsi şimdi muhalefetten yana. Ben muhalefete karşı değilim yapıcı olsun yetter. Sevgi yok diyorlar. Anadoluya gidiyorum sevgi var. Kimlerle yok biliyorsumuzun Fenerbahçe'ye ihanet edenlerle Fenerbahçe'nin parasını çalanlara" dedi.


"Tribünleri herkese açıyonum herkese. Esrar da kokain de içsinler ne yaparlarsa yapsınlar. Ben artık uğraşmıyorum devlet de uğraşlıyor zaten ben de uğraşmıyorum" diyen Başkan Yıldırım, Alex konusuna da değindi. Alex'in transfer hikayesini anlatan Başkan Yıldırım, "Alex'e siz bağırdınız ben alkışladım. Sahadaki Alex'i hepiniz seviyorsunuz Nobre ve Cristian'la konuşun Alex'i. Aykut daha gelirken ben bununla yapamayacağım dedi. Kasımpaşa maçı sonrasında ya Aykut'u gönderecektim ya onu. Ben böyle tavır koydum. UEFA için imza lazımdı onu bile imzalamadı, hep pirim prim" şeklinde ifadeler kullandı.


Başkan Yıldırım, "Ben 1 milyon üye yapacağım. Ben diktatör olsam bunu açmazdım. Burada 5-6 binle devam ederdim. Benim tek sıkıntım var: Mahkemedeki kararının bir an önce çıkması. Hangi türlü çıkarsa çıksın önemli değil. Hukuk işlerse benim lehime çıkacağını biliyorum. Tek derdim Fenerahçe üzerine leke sürülmesin. Ben lekeleneyim önemli deği. Benden sonra burada böyle çapulcular olacaksa yandık. Onun için Ali Koç'a rica ettim. Bıraktığım gün aday olacak söz verdi. Onun için çapulçulara burada yer yok" diye konuştu.


Borçların karşılığının yapılan stat ve tesisler olduğunu belirten Başkan Yıldırım, başkanlığı boyunca amatör şubelerin gelirinin 456 trilyon giderinin 653 trilyon olduğunu ve 17 yılda 200 trilyon lira amatör şubelere aktarıldığını söyledi.


Diğer aday Hulusi Belgü'ye vaatlerini yapması için 100 milyon euroluk teminat mektubunu kulübe yatırması halinde hemen adaylıktan çekileceğini belirten Başkan Yıldırım, Kenen evren lisesi 100 trilyon para yatırdıklakını bunun karşılığında arsayı alamadıklarını ve konuyu mahkemeye taşıyacaklarını söyledi.


"Büyük grup küçük grup yok tüm tribünleri tüm gruplara açıyorum" diyen Başkan Yıldırım, başkanlığı döneminde amatör şuubelerdeki başarılara dikkat çektikten sonra Profesyonel Futbol Takımımızın kaybettiği şampiyonluk hakkında, "Ben sizin evinize bir kurşun sıkayım ruh halinizi görürürüm o zaman. O çocuklara kurşun sıkıldı, ölümle burun bukruna geldiler ölümü gördüler. Yabancılar gitmek istedi" diye konuştu.


Başkan Yıldırım, "Demokrasiye inanmasam kulübü halka açmazdım" diyerek sözlerini tamamladı.
 

Kongrenin sonunda ikinci kez kürsüye gelen Başkan Aziz Yıldırım, "Fenerbahçe'nin birinci sorunu 75 bin kişilik stat yapmak değildir. Öncelikli sorunları çözmek lazım kapalı. Olimpik yüzme havuzu yapacağız desen saygı gösterirdim. 75 bin kişilik stat yapacağım demek bu kulübe ihanettir. Salı Pazarı'nın alamazsın. Kulübün başını belaya sokma, böyle şeyler deme. Kenan Evren'i neden alamıyoruz gel ben birgün sana anlatayım Hulusi" diye konuştu.
 

"Emenike'ye saygı gösterin, terbiyesizlik yapmıştır cezasını veririz ama dışlamamak lazım. O formasını çıkardı, bu öyle yaptı demeyle bu işler olamaz" diyen Başkan Yıldırım, Fenerbahçe'nin tek ve gerçek projesi olan 1 Milyon Üye Projesini, herkesin desteklemesi ve hayata geçirilmesi için çalışması gerektiğini söyledi.


 

Fenerbahçe'nin takım otobüsünün kurşunlanmasının çok ciddi bir olay olduğunu söyleyen Aziz Yıldırım, "Mahkeme bittiği gün başkanlığı bırakacağım" sözlerini yineledi ve "Artık bu kurumların bir karar vermesi lazım bu şike davasından çıktı, başka yerlere gitti. Ya bizi temizleyecek ya da cezalandıracaklar. Bunun sonu Fenerbahçe için önemli. Yeni gelecek arkadaşlar olarak biz de onları destekleriz" dedi.

Rize dönüşü takım otobüsünün kurşunlanmasından sonra sahadan çekiliriz argümanının yanlış olduğunu söyleyen Aziz Yıldırım, "Bunu ben söylemedim. Arkadaşlara da bunun yanlış olduğunu söyledim" diye konuştu.

Basketbol Federasyonu Başkanlık seçimlerinde diğer adayın kazanması halinde basketbol için için genel kurulda tartışma konusuu açmayı planladıklarını belirten Başkan Yıldırım, Türkiye'de sporun yeniden organize edilmesi gerektiğini vurguladı.


Başkan Yıldırım sözlerini, tüm kongre üyelerini kongreye katılmaya ve oy vermeye çağırarak noktaladı.