Aziz Yildirim: "hevesleri Kursaklarinda Kalacak"

27.06.2013

Aziz Yildirim: "hevesleri Kursaklarinda Kalacak"

Başkanımız Aziz Yıldırım, yaşanan sürecin asıl hedefinin kendisinin ve arkadaşlarının Fenerbahçe’den ayrılması için yapıldığını belirterek, "Birilerinin yıllardır uğraştığı, Aziz Yıldırım’ın istifa edip gitmesidir. Ama bu olmayacak. Aziz Yıldırım’ın kellesini Fenerbahçe’nin kalesini isteyenlerin hevesi kursaklarından kalacaktır" dedi. Fenerbahçe’nin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu söyleyen Aziz Yıldırım, "Fenerbahçe’yi hiçbir zaman teslim etmeyeceğiz" dedi.

Sözlerine, "Bugün, UEFA Türkiye ligleri Türkiye’deki yargı bunlarla ilgili düşüncelerimi söyleyeceğim" diyerek başlayan Başkan Yıldırım, "Dün bize 5. Asliye’den yapılan tebligatla ilgili yanlış bilgilendirmeler yapılıyor. Baskın gibi söyleniyor" diyerek,  ilk olarak bugün kulüpte yaşananlar ve aksettirilme yöntemi ile ilgili olarak sözü Genel Sekreterimiz Talat Yılmaz’a verdi.


Talat Yılmaz: "Veremeyeceğimiz hesap yok"

Talat Yılmaz, "Aziz Türk Milleti, rastlantı denilmesi çok zor denilen olaylar peş peşe geliyor. UEFA derken başka bir mahkeme kararıyla karşı karşıya kaldık. Bu karar, bazı kasıt peşinde koşan kişiler tarafından yanlış yorumlanarak; Fenerbahçe’nin itibarına, markasına, yöneticilerine düşmanca tavra dönüştü. Asliye Mahkemesi’nin verdiği karar, kulübü temsil ve izan etme yönünden mahkeme kararına kadar durdurma tedbiridir. Bu kesinlikle Fenerbahçe Kulübü'nün, binasından, tesislerinden uzaklaştırma şeklinde yorumlanmamalı. Maalesef sanki kulüp bugün saat 12.00 civarında, baskına uğratılmış gibi bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Böyle bir olay söz konusu değildir. Dünkü mahkeme kararından sonra davacı yürütme için irca memuruyla gelmiştir. Böyle hassas bir günde de Kadıköy Emniyeti’nden 4 polisle tedbir amaçlı gelmişlerdir. Bu olay sanki basında; bir müdahale edilme şeklinde kamuoyuna yansıtılmaktadır ve böyle gayretler vardır. Bizim veremeyeceğimiz hesap yok. Bu mutlaka Türk adaletinin vicdanı önünde gerçekleştirilecektir. Hep beraber, bunu göreceğiz. Bu tatsız olay bizi, Fenerbahçe’ye hizmetten geriye koymayacaktır" diye konuştu..

Başkan Yıldırım: "Hevesleri kursaklarında kalacak"

Yaşanan sürecin amacına yönelik konuşan Başkanımız Aziz Yıldırım, "Aziz Yıldırımı ile hesaplaşmaların Fenerbahçe üzerinden yapılmasına asla izin vermedim, vermeyeceğim. Ben Fenerbahçe’ye sonuçları değil başlangıçları değiştirmek için geldim. Bu başlangıçlar sayesinde Aziz Yıldırım’ı sevenler de sevmeyenler de bilirler ki tek düşüncesi Fenerbahçe olan Aziz Yıldırım ne teslim olur ne de teslim eder. Bu nedenle teslim olmayacağım. Fenerbahçe zor günlerden geçmektedir. Bu zor günleri kolaya çevirmek için bizi bölmeye çalışanlardan kurtulmalıyız. Birilerinin yıllardır uğraştığı, Aziz Yıldırım’ın istifa edip gitmesidir. Ama bu olmayacak. Aziz Yıldırım’ın kellesini Fenerbahçe’nin kalesini isteyenlerin hevesi kursaklarından kalacaktır" diye konuştu.

Aziz Yıldırım: "Genel kurul yapalım, herkes gelsin"

Tüm Fenerbahçelilere bir çağrı yapan Yıldırım, "Gün; birlik, beraberlik günüdür. Gün el birliğiyle Fenerbahçe’yi aydınlığa çıkarma günüdür. Kişisel çıkarlar için ayrılıp gitmek günü değildir. El birliğiyle Fenerbahçe’yi aydınlığa çıkarma günüdür. Taraftar grupları üzerinden Fenerbahçe’yi ayırmaya çalışıyorlar. Bunlara son çağrımdır. Türkiye’de bu hukuk garabetinden  kurtulana kadar olağanüstü kongre yapalım. Fenerbahçe’yi el birliği ile düzlüğe çıkaralım daha sonra yüz yüze hesaplaşalım. Bu yapılanlar sadece Fenerbahçe’ye zarar verir. Eğer bunu yapıp genel kurula gelme cesaretiniz yoksa sonsuza kadar susmalısınız. Tüm ihraç olanlara disiplin cezalı olanların genel kurulda affedilmesi için teklif getireceğim. Orada aday olan orada ne söyleyecekse söylesin, mahkeme kapılarında değil. Bunları Aziz Yıldırım sözü olarak söylüyorum. Olağanüstü kongreye güvenmiyorsanız kulübe yeni üye katılımlarını sağlayın ve artık mazeret üretmeyin" diye konuştu.

Aziz Yıldırım: "Bu mücadeleyi ölene kadar vereceğim"

Sözlerinin arkasında olduğunu vurgulayan Başkanımız Yıldırım, "Ben Fenerbahçe için çok şey yaptım. Çok hatalarım olmuştur. Çok duygusal olmadım ama Fenerbahçe’yi  hiç bir zaman siyasete buluşturmadım, parti mitinglerinde şov yapmadım. Fenerbahçe başkanı olarak kendime menfaat sağlamadım. Fenerbahçe Kuvva-i Milliye’dir dedim aynı şeyi söylüyorum. Fenerbahçe’yi siyasete karıştırmadım şahsi çıkarlarım için menfaat sağlamadım kendi taraftarımı asla dolandırmadım. Fenerbahçe Türkiye Cumhuriyeti’dir dedim. Bugün de diyorum. Elden giden şeyler var. Hapis yattım belki daha da yatacağım ama bu mücadeleye devam edeceğim. Bu mücadeleyi ölene kadar vereceğim. Fenerbahçe’yi hiçbir zaman teslim etmeyeceğiz.. Herkes bu gerçekle yaşamayı zamanla öğrenecektir. Hapis yattım,  belki daha da yatacağım" diye konuştu.

Başkanımız Aziz Yıldırım toplantının ilerleyen dakikalarında şu görüşleri dile getirdi:

Aziz Yıldırım: "Trabzonspor Başkanı açıklasın"

"2011 yılında yaşadığımız dava süreci ve yaşadıklarımız da bizim dinleme kararlarından sonra aynı burada olduğu gibi kanun taslağı olarak verildi ve yasalaştı. Diğer suçlu olanlar daha büyük kaos olacak sözleriyle bu sürece dahil edilmediler. Kendilerini haklı görerek, şehirler arasında kine, düşmanlığa neden olmaması kardeş kanı dökülecek vaziyete gelmesin diye içimize attık. Trabzon tarihinde, onların başkanları kadar destek olmuşumdur. Havuz paylarında… 4 büyük kulüp olarak, onları yanımıza aldık. Sayın Celal Doğan, Salih Alparslan. 2 yıldır Trabzonspor bir kin gütme hali nedeniyle kendi davasını bile iyi anlatamamıştır. Davanın içindelerdir. Bizi kapsayan olaylar onları kapsamasın diye davadan ayrılmışlardır. Sadri Bey,  tavırlar, hareketler bunlar geçti. Aynı süreç içerisinde yeni bir başkan geldi geçmişteki gibi hep agresif yöneteceğini düşünüp agresifleşti. Biz olaylar tırmanmasın diye cevap vermedik. Kulüpler Birliği Toplantısı oldu. Bizden Talat Yılmaz katıldı. Trabzonspor başkanı, birçok şey sıralıyor. Arkasında durulursa, insanın en önemli özelliğidir. Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz, kendisine ne anlattı ve ne sordu bunu açıklasın… Eğer açıklamazlarsa ben basın toplantısı ile ya da yazılı olarak açıklayacağım"

Aziz Yıldırım: "Türkiye’deki ekseni kaymış yargı sisteminde her şey olur"

"5. Asliye Hukuk’ta açılan dava var… Birçok dava da varmış… Recep Özcan kimdir? Kendisini kulüpten ihraç ettik. Ali Şen zamanında yönetimde yer almış. Başbakanlık Müsteşarlığı yapmış, Haluk Ulusoy zamanında TFF’de disiplin kurulunda bulunmuş. Çeşitli konular nedeniyle gözaltına alınmış, tutuklanmış ve tahliye edilmiş bir zat…  Kendisinin oğlu da ceza alıyor… Birlikte ceza alıyorlar. Bizi suçlayan insanın biraz temiz olması lazım.. Biz Fenerbahçe için yargılanıyoruz. Şahsi işlerimiz için yargılama yaşamıyoruz. Sakaryaspor’da da bu kişinin uygunsuz işleri bulunuyor. Bunlar bir ekipler. Şahin Ulu, kongre üyesi de değil… Bunlar hep birlikte mahkemede dava açıyorlar. Fenerbahçe’yi yönetemeyeceğimiz yönünde dava açıyorlar. Adnan Sezgin ile yapılan konuşmaları da bulunuyor. Galatasaray’ın az almaları için rica ediyorlar. Bu insanlar bizi yargılamaya çalışıyorlar.  Türkiye’deki ekseni kaymış yargı sisteminde her şey olabilir"

Aziz Yıldırım: "Fenerbahçe ile oynuyorlar"

"Ben burada Fenerbahçe Futbol A.Ş. Başkanı olarak konuşuyorum. Beni kendi rızalarıyla başkan seçtiler. Beni seçtirmeseydiniz kendi adamınızı getirseydiniz… Aziz Yıldırım kendi sistemi ile gelmedi ki genel kurul seçimi ile geldi. Kongre Üyelerine güvenmeyip kendileri mahkeme kararı ile verdirmeye çalışıyorlar. Türkiye’de bu yol açılırsa bir hakim bulup ayarlarsanız indirebilirsiniz demişlerdir. 25 milyon Fenerbahçeli bu yargı kararına üzülmüyor mu? Bu benim şahsıma değil Fenerbahçe’ye yapılıyor. Mahkemelere gidelim herkes genel kurulu bırakıp dava edip başkan olsun… Bunların arkasındaki esas insanlar ortaya çıksınlar… Onlara bu işleri yaptıranların hepsi ortaya çıkmalı… Fenerbahçe ile oynuyorlar… Biz bu yetkiyi onlara vermeyeceğiz.

Aziz Yıldırım: "Türk Sporunu yargılıyorlar"

"Diğer bir konu var o da UEFA kararları… UEFA’da önce müfettişin raporu geldi. O konuda savunmamızı hazırladık ve götürdük. Savunma yapmak için geldik ve Batıda demokrasinin olmadığını görüyoruz. Bundan rahatsızlık duyduğumuzu söyledim. Özel mahkemelerin verdiği her karar bizim için geçerlidir dediniz. Ancak siz özel mahkemeler kalksın diyorsunuz biz de aynı şeyi söylüyoruz. Kulüpler ve şahıslar ayrılmıştır. Ancak biz ve UEFA bunun mümkün olmadığını söylerken, UEFA şimdi şahısları ayırmışlardır. Verilen taahütten sonra da biz iki maç daha oynamışız. 3 Temmuz olayı UEFA’da da devam ediyor. Benim para verdiğim, konuşmam ile ilgili tape getirin dediğimizde bunu veremiyorlar. Biz yukarıdaki insanlara başka dostlarımız vasıtasıyla soruyoruz. Neden UEFA’ya gitmesine izin verdiniz. Yargı süreci de belli bir zamanda sonuçlanacaktır neden beklemediniz diye sorduk. Onlar baskı gördüklerini, bu baskıyı kimden gördüklerini açıklayacaklarını söylediler. Bu baskının Türkiye içindeki kulüplerden ve onların uzantılarından kaynaklandığını söylüyorlar… Biz bir bavul evrak gönderdik. Biz kendimiz yanımızda götürüp takdim ettik. Aldığınız kararların arkasında durun yeter. Bu 3 Temmuz olayı bizim kulübe şahsıma ve arkadaşlarıma karşı yapıldığı için devam etti. Etik kurulundaki evraklarda bir çok iddia vardı ve suçlandık. Hapishaneye geldiler ve anlattık. Emenike  olayında çanta ile para deniyor… Çanta nerede? Mustafa Çelik’e suç duyurusunda bulunduğu ile ilgili mahkemede bir soru sorulmadı. Etik Kurulu daha sonra federasyona koydular. Normalde disiplin kurulu vermesi gereken cezayı değil başka kategoride verildi. TFF, ben seni seviyorum; sevmiyorum ile karar alınır mı? Bu kararı kurallara göre alırsınız? Başka takımlara da aynısının yapılması gerekir. Bu Türkiye gerçeğinin göstergesidir. Buca maçı ne oldu? Yalnız Fenerbahçe değil Türk sporu yargılanıyor. Bu yargılama yapılırken Türk sporu içindeki insanlar tarafından yapılıyor.

Aziz Yıldırım: "Şenes Erzik ve TFF neden susuyor"

"Ama tahkim ve disiplin kurulunda çok iyi savunma yapılmıştır. Tahkimde de en iyi savunmayı yapacağız. Bir uçak dolusu insan götüreceğiz bu davanın Fenerbahçe lehine olmasını el birliği ile sağlayacağız. 5 maçtan suçlanıyoruz. Bu maçlardan biri suç olduğu kabul edilmeyen zamanda yapılan bir maç ile oluyor. Hepsi de kolay savunulacak maçlardır. Yargıtay’ı bekliyoruz. Ben mahkemeden tüm tapelerini istedim. Yazma ile konuşma farklıdır. Ancak vermediler o savunmayı. 21.04.2011’de karar alıyorlar dinleme kararı… Biz bu savunmaları en iyi şekilde yapacağız. Biz şike yapmadık. Biz en temiziz diyen kulüpten daha temiz olduğumuzu söylüyoruz. Bir cevapları varsa o cevabı veririm. Hiçbir tanesinin söyleme cesareti bulunmuyor. Tahkim ve disiplin kurulu kararlarında üyelere baskı yapılmış ve aleyhimizde karar alması baskısı yapılmıştır. Şenes Erzik ve TFF konuşmuyor. Usuller hakkında, toplantı zamanı, belgelerin götürülüp sunulması hakkında kimse konuşmuyor. Infantino’nun yazdığı yazıda Fenerbahçe bir yola gitmezse sorun olmayacak derken, Federasyon’a bu sözü verdiyse Federasyonun kalkıp açıklama yapması lazım… Sayın Şenez Erzik ve Yıldırım Demirören’in çıkıp açıklama yapması gerekir. Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin yanı sıra Türk Futbolu etkilenecek. Stau Bükreş parayı veren de alan da açıklama yapılıyor ama ceza almıyor. Cenevre’de rahat bir gün yaşadık… Fenerbahçe’nin haklı olduğu davadan aklanarak çıkması isteğimiz."

Başkanımız Aziz Yıldırım, toplantının soru cevap bölümünde de şunları söyledi:

Başkan Yıldırım: "Ülke menfaati nedir? Bu kararları aldıranlar söylesin"

"Fikret Orman ile telefonda konuştuğumda ne yaptınız diye soru sordu siyasetle ilgili bir konuşma yapmadık.Ülke menfaati ile ilgili CAS davasından vazgeçilmesi ile ilgili Platini’ye git sor ondan sonra dosyaya yaz dedim. Ülke menfaati nedir? 2020 ile ilgili bir nedeni de var. Bu kararları aldıranların söylemesi daha uygun olur diye söylemiyoruz. Kaldırın dediler biz de kaldırdık. Bu süreç içinde yine karar alırız. Burada medyanın rolü çok büyük. İlk 2 -3 gün bir hafta siyah gri enformasyon yaptılar siz de bunları aldınız ve yarattınız. Benim resmimi bastınız. Beni suçladığınız şeylerle ilgi patronlarınızın içinde hiç yok mu? Patronlarınızın yemek yerken eğlenirken fotoğrafını basmazsınız. İnsanlar sizin patronlarınızı, müdürlerinizi sorumlularınızı merak etmezler mi?"

Aziz Yıldırım: "UEFA çatırdar"

3 Temmuz sürecinin yeniden başlayacağı ile ilgili bir soruya Aziz Yıldırım, "O anlamda bir planımız yok. Türkiye’de bir yargı var. Yargıtay’ın vereceği karar her şeyi sil baştan yapılandıracak ya da devam ettirecek. UEFA’nın vereceği her karar Türkiye’deki yargıya bağlı kalacak. Ceza aslında 2 yıl… Biz 1 yılını zaten çektik. Bunun da açıklaması yapılmadı. UEFA’nın en şanssız ve en zora sokacak davasıdır bu… Eğer kişiler ve kurumları ayırırsanız UEFA’nın tüm kuralları off olur, UEFA çatırdar. Bu davanın içinde yalnız ben yokum 63 kişi var. Benim her konuşmam 63 kişiyi de bağlıyor. Ama arkada insanlar var. Kendi hayat tarzları başka olan insanlar var. Yargıtay kararı belli olsun o zaman konuşuruz."

Aziz Yıldırım: "Hocayı yarın açıklayacağız"

Başkanımız Aziz Yıldırım, toplantının son bölümlerinde ise şunları söyledi.

"Cordoza’yı merak ediyorsunuz. Fiyatlar bizim istediğimiz rakama inerse alacağız. Bu arada yarın hocayı da açıklayacağız"

Aziz Yıldırım: "Genelkurmay Başkanın terörden yatıyor, sözün bittiği yerdeyiz"

"Hem düşünce hem yapımızda mücadeleyi severiz… Gerçek Fenerbahçeliler, bu süreçten Fenerbahçe’nin zarar görmeden geçmesini istiyor. Bu ülkede Genelkurmay Başkanı terör suçundan içeridedir. Bunu başka yerde söyleseniz, sözün bittiği yerdir. Burada hepimiz yargı davasının bitmesini bekleyeceğiz. Bu bir günde kesilip atılamaz. 10 yıl sonra bile konuşulacak. Normal zamanda bu karar alınabilir miydi? Burası spor kulübüdür. Burada menfaat olamaz, ya da menfaat sağlanamaz. Bunun hesaplarını verecekler"

Aziz Yıldırım: "Amacımız üye sayısını milyonlara çıkarmak"

"Biz Fenerbahçe için elimizden geleni yaptık, hatalarımız da olmuştur. Fenerbahçe için amaç artık üye sayısını 17 binlerden milyonlara çıkartmaktır. Bizden olan arkadaşlar çalışıyorlar. Bu tüzüğü hazırlıyorlar; kongreden geçireceğiz" dedikten sonra. Mehmet Ali Aydınlar’ın haklı olduğu ile ilgili bir soru üzerine ise, "Bu soruşturmalar olmasaydı, sportif olarak araştırmayı yapsalardı bu böyle olmayacaktı. Sportif yargılayın bizi dedik. Tapeler bunlardır… Yan yana koyup söylesinler… İbrahim Akın’a 100 bin lira, euro ve dolar verdiğimiz söyleniyor… Hangisi doğru…. Benim hesaplarım incelendi, öyle bir para görülmüyor.." diye konuştu.