Aziz Yildirim: "hiç Kimse Fenerbahçe'den Büyük Değildir"

03.10.2012

Aziz Yildirim: "hiç Kimse Fenerbahçe'den Büyük Değildir"

Başkanımız Aziz Yıldırım, herkes gibi kendisinin de Alex’i sevdiğini, ama hiç kimsenin Fenerbahçe’den büyük olmadığını söyledi.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda, kafilemiz Almanya’ya hareket etmeden önce, Alex ile aralarında yaşananları tercümanlarımızdan Samet Güzel ile birlikte kamuoyuna açıklayan Başkan Aziz Yıldırım, Alex’e bir veda yemeği vermek istediklerini ancak Alex’in bunu kabul etmediğini söyledi.

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman ise, Alex’le aralarında geçen konuşmalarında asla "Sen çok büyüdün seni idare edemiyorum" gibi bir cümle sarf etmediğini aktardı.

Aziz Yıldırım: "Şahısların değil, kurumların arkasında dururuz"

Başkanımız Aziz Yıldırım, son günlerde, Alex’in Fenerbahçe’den ayrılması üzerine kamuoyunu meşgul eden konular hakkında açıklamalar yaptı. Kulüp tercümanlarımızdan Samet Güzel ile birlikte kameraların karşısına geçen Aziz Yıldırım şunları söyledi:

"Her şey Alex üzerine kurulmuş. Ben de Alex’i çok seviyorum.50 bin kişi onun aleyhine bağırdığında ben ve arkadaşlarım ayağa kalkıp onu alkışladık. Bu süreçle ilgili tüm açıklamaları, o açıklamalarını yaptıktan sonra Salı günü yapacağız. Tercümanı Samet de burada, doğruları söyleyecek. O gün ’4’te geliyorum’ dedi, 4’ü çeyrek geçe geldi. Odaya aldım. Elinde hala telefonu vardı, hala yazıyor. Ayak ayak üstüne attı. Bir büyüğünün karşısında ayak ayak üstüne attı. Hala tweet atmaya devam ediyordu, yüzümüze bakmıyordu. ’Benim durumum ne olacak’ dedi. ’Sen ne istiyorsan o olacak’ dedim. ’Hoca beni kadroda düşünmediğini söyledi. Siz ne düşünüyorsunuz?’ dedi. Kalmak istiyorsa, takımla birlikte kadroda olmayacağını söyledim. O da gitmek istediğini söyledi. Eylül ayı sonu itibariyle kulüpten 1 lira alacağı yoktur. Ben Fenerbahçe’nin menfaatleri için gerekirse 1 saniyede karar veririm. Benim Alex’i herkesten çok sevdiğimi herkes bilir. O gün nasıl ayağa kalkıp alkışladıysam, bugün de dirayetle karar verdim. Alex başkanın önüne çıkarsa, ya başkan gider ya da Alex gider. Tüm konuşmalarımda yanımda bu çocuk(Samet Güzel) var. Onun da namusu şerefi varsa doğruları söyler. Sahadaki Alex’e ben kefilim. Ama saha dışındaki Alex’e kefil değilim. Hiç kimse Fenerbahçe’den büyük değildir. Kendisine yemek verelim, bir veda yapalım dedik, istemedi. Haftaya gerekli açıklamaları yapacağım. Kimse Fenerbahçe’den büyük değildir. Fenerbahçe bir kurumdur. Kişilerin arkasında mı kurumların arkasında mı duracağız? Biz 14 senede Fenerbahçe’yi buralara getirdik. Biz o kadar korkak değiliz, verdiğimiz kararların arkasında dururuz. Aykut Kocaman, kendi istediği sürece buradadır. Fenerbahçe için yaptıklarımı, neler çektiğimi biliyorlar. 3 Temmuz süreci halen devam ediyor. Taraftarların arasına nifak tohumları sokmaya çalışıyorlar. Geçen sene Karabükspor maçından önce kongrede yaptığım konuşma, bugün hale geçerlidir. Gazeteye ilan veriyorlar. Gazeteye ne konuşuyorsun, gel Fenerbahçe’de konuş. Dün Alex’e küfür edenler, bugün arkasından gözyaşı döküyor. Aykut Kocaman, Alex, Aziz Yıldırım birer şahıstır. Fenerbahçe ise bir kurumdur. Biz kurumun arkasında mı duracağız şahısların mı? Şahıslar gelip geçer Fenerbahçe ömür boyu vardır. Biz de çok seviyoruz bu çocuğu. Teyzem de kızım da çok seviyor ama burada huzur kalmadı. Onu sevmek ayrı, bu ayrı. Hepsini anlatacağım. Samet de anlatacak. Fenerbahçe düşmanları yeniden hortladı. Alex’i sevdiğini söyleyenler, formasını alıp etiketini kesmeden oraya koyanlar timsah gözyaşları dökmesin. Alex’i ben de Aykut Kocaman da Ali Yıldırım da seviyor. 8 sene burada kalması için ne fedakarlıklar yaptığımı biliyor. Ama Fenerbahçe’nin menfaatleri için gözümü bile kırpmadan 1 dakikada karar veririm. Kendisi için söylediğimiz hiçbir şeyi kabul etmedi"

Başkan Aziz Yıldırım’ın sözlerini, tercüman Samet Güzel de teyit etti.

Aykut Kocaman: "Gidenler, kalanların içini acıtmaya çalışmamalı"

Başkan Aziz Yıldırım’ın sözlerinin üzerine fazla bir şey söylemeye gerek duymadığını belirten Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman ise Alex’le aralarında geçen konuşmalar arasında bir ifadenin doğru olmadığını aktardı. Aykut Kocaman şunları söyledi:

"Bu işlerin üzerine çok girmek istemiyorum. Fenerbahçe teknik direktörünü bir futbolcuyla karşı karşıya getirmek istiyorlar ve bu konu ısıtılıp ısıtılıp önümüze sürülse de bunun dışında kalmak istiyorum. Alex’in anlattıkları genelde doğru. Ama bir cümle beni çok rahatsız etti. Onunla yaptığım birebir konuşmalarımda asla ’Sen çok büyüdün seni idare edemiyorum’ gibi bir cümle kullanmadım. Evet Alex büyük oyuncuydu, Fenerbahçe’de büyük oyuncular var. Alex’le olduğu gibi onlarla da bir arada olmaktan zevk alıyorum. ’Sen çok büyüdün’ cümlesi bana ait değildir. Böyle bir şey asla söz konusu olmadı. Buradan ayrılan insanlar, ayrılırken diğer insanların canını acıtmamak için çaba göstermeli. Teknik direktörün, kurumun, başkanın içini acıtmaya çalışması doğru değil. Buna dikkat etmeli. Ali Bey Cuma günü basın toplantısı yapacak. Ben de orada olayım dedim. Zamanı gelince herkese doğruları göstereceğiz. Ali Bey’e rica edecektim ama o toplantı olmayacak, Başkan konuşacak gibi görünüyor. Alex’in söylediği cümleler bana ait değil"