Aziz Yildirim'in Açiklamalari

14.02.2015

Aziz Yildirim'in Açiklamalari

Kulüp Başkanımız Aziz Yıldırım Gaziantepspor maçının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Dün havalimanında yaşanan olaylara açıklık getiren Başkanımız, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Başkanımız konuşmasında şu ifadeleri kullandı: 
 

“Önce herkesin sevgililer gününü kutlayalım. Fenerbahçelilerin de sevgililer günü kutlu olsun. Cezam bitti, ilk defa maça geldim. Mutlu oldum 5-0 yendiğimiz için. İlk devre kötü oynadık, ikinci devre çocuklar toparladılar ve yendik. Ben dünkü olayla ilgili bir şeyler söylemek istiyorum. Türk sporunun ileri gitmesi için bütün paydaşların aynı anda, aynı zamanda, aynı düşüncede olması lazım. Eğer ben doğru bir şey söylüyorsam siz değerli basın mensuplarının da doğrunun yanında hareket etmesi lazım. Ancak sizler maalesef, başta Hürriyet Gazetesi olarak Yayın Müdürü’ne, patronlar seviyesinde hepsine söylüyorum; Hürriyet Gazetesi Fenerbahçe düşmanlığını bıraksın. Doğruları yazsınlar. Oradaki bazı şahıslar, yıllarca okuduğunuz Hürriyet Gazetesi’nde Fenerbahçe aleyhine yazı yazmayı bir an evvel bıraksın. Devamlı aleyhimize yazıyorlar. Orada birkaç tane Fenerbahçe düşmanlığı yapan isim var. İsim olarak da hiç çekinmeden söylerim. Bu yüzden uyarıyorum.
 

Dün Gaziantep’e geldik. 10 tane falan genç Fenerbahçeli çocuk ‘yönetim istifa’ diye bağırıyordu. Ben yanlarından geçiyorum, beni görmüyorlar, bağırıyorlar. 'Niye bağırıyorsunuz' diye sordum. Başkanım dediler, maç biletleri 200 TL, biz alamıyoruz. Bu yüzden bağırıyoruz. Bize bağıracağınıza gidin Gaziantepspor’a bağırın dedim. Onlar yaptılar bu fiyatı, biz yapmadık dedim. Polislere de orada serzenişte bulundum. Polis beni tutuyordu. Ben konuşacağım diyordum, beni tutuyordu. Polisin görevi onları tutmak veya onları susturmakken beni tutmaya çalışıyordu. Bugün basına bakıyorsunuz, sanki büyük olay varmış gibi yayınlar yapıyorsunuz. Ben doğru olanı söylerim, doğru olanı yaparım. 
 

Türk medyası eğer sporun düzelmesini istiyorsa kendi üzerine düşen görevi yerine getirsin. Siz görev yapmıyorsunuz. Siz sürekli bir yerlerden bir şeyler çıksın, onun üzerine biz yorumlar yapalım diyorsunuz. Ben konuştum Fenerbahçe’nin, diğer kulüplerin devletle olan ilişkileriyle ilgili. Sıkıntılarımız var dedim. Kesintileri söyledim. Vergi veriyoruz, havuzla ilgili böyle durumlar var. İddia ile ilgili durumlar var. Hani, nerde medya? Niye bunları konuşmuyorsunuz, yazmıyorsunuz? Bunları tartışmıyoruz. Bir gün verdiniz. Bir günden sonra benim söylediklerimi tartışma yapsanız ya. Yalan haber yapıyorsunuz. Filan futbolcuyu Fenerbahçe alıyor misali. Ondan sonra ertesi gün oturuyorsunuz, yan tarafta bir tane spor yazarı bu oyuncu gelirse iyi olur veya kötü olur yorumu yapıyor. Gazetecilik bu değil. Lütfen yani herkesten rica ediyorum. Bunlar tribüne zararlı mı, değil mi? Tribünde küfür edilmesini istemiyorum. Ben istemiyorum. Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı olarak ben bunun olmasını istemiyorum. O zaman bu iyi mi kötü mü? Eğer benim yönümden diyorsanız ki statlarda küfür edilmesin, o zaman bu eden gruplara karşı medya da tavır almalı. Sizler içinizde onlarla arkadaş olabilirsiniz. Bazılarınız arkadaşsınız da biliyorum. Onların merhabaları ile gazetecilik öğretilmez. Habercilik yapılmaz. Bunu bilin. Bundan sonra tavrım daha değişik olur. Herkesi uyarıyorum. Lütfen doğru yazın, doğru düşünün. Doğru olan hiçbir şeye itiraz etmem. Yanlışta yapmışsam kabul ederim, özür dilerim. Ama siz oturuyor İstanbul’da burada da beyefendi gördü veya görmedi o onun kulağından o ondan bunları yazıyorsunuz. Söylediği şu ’200  lira bilet pahalı. Onun için bağırıyoruz.’ Ama yazılan yazılar neler. Bambaşka şeyler. Ayıp yani, ayıp. Hele büyük gazeteye hiç yakışmıyor. Zaten küçüklere bir şey söylemiyoruz. Bakın Türkiye’de ekonomi, siyasi, spor her yerde medya bitmiştir. Medyanın saygınlığı kalmamıştır. Bir gazete kağıdında veya bir haber şeyinin ötesinde herhangi bir şeyi yok artık sizlerin. Sizler saygın insanlar olmanız lazımdı, geçmişte öyleydiniz. Medya dediğin zaman insanlar saygı duyarlardı. Ama şimdi maalesef kimse duymuyor ama biraz da çuvaldızı kendinize batırın ve eğer sporun iyi olmasını istiyorsanız, doğruların yanında olun ve doğruları yazın. Yol gösterin."