Aziz Yıldırım: "kimse Fenerbahçe İle Arama Giremez"

03.11.2016

Aziz Yıldırım: "kimse Fenerbahçe İle Arama Giremez"

Başkanımız Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Ekim Ayı Olağan Toplantısı'nda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Başkanımız konuşmasının ilk bölümünde son dönemde medyada çıkan haberleri değerlendirdi. Seçimle göreve geldiklerini hatırlatan Başkanımız Aziz Yıldırım, 3 Temmuz sürecinin de Türkiye için önemine bir kez daha değindi.

Başkanımız Aziz Yıldırım, “Uzun zamandır medyada bıraksınlar gitsinler kampanyası yürütüyorlar. Bunun yanında taraftar üzerinden de oyunlar oynanıyor. İngiltere'de bağıranlar Almanya'dan gelen ve bilet vermediğim insanlardır. Onların tezahüratları da benim için önemli değildir. 18 senedir, 3 yılı saymayın, 15 yıldır bu mücadeleyi veriyorum. Ben her zaman söyledim; 3 Temmuz Türkiye için çok önemlidir. Bunu idrak eden de var etmeyen de ama 3 Temmuz'da, Fenerbahçe camiasıyla, taraftarıyla, yönetimiyle bu mücadelenin içine girmeseydi FETÖ örgütü istediği sonuca çok önceden varacaktı. Ama maalesef bunu yüzeysel olarak düşünüyorlar. Diyorlar ki, 'şike yapmışlardır, aldılar, operasyonlar oldu' ama sonunda bizlerin dediği çıktı. Türkiye Cumhuriyeti de dâhil 140 ülkede aynı bu sistemle yeniden dünyayı fetih etme operasyonu yapılıyordu. Yargıtay kararı ile bırakacağımı söyledim ama maalesef 3 yıl seçilen biz, her başarısız neticeden sonra istifaya davet ediliyoruz. Böyle bir hava estirilmeye çalışılıyor. Camiaya nüfuz etmek için bekliyorlar. Beni ancak sizler gönderirsiniz. Beni sokaktaki 3 tane medyadaki şerefsiz ve ahlaksız gönderemez. Yarın ya da öbür gün Yargıtay'da ne olacağını kimse bilemez. Bugün herkes diyor ki, gerekenler olmuştur ama ben tedirginim, bunu bilin. Yargıtay kararı Fenerbahçe için çok önemlidir, hem manevi anlamda hem de maddi anlamda. Artık ya sonuna geldik ya da yeniden başlayacak. Fenerbahçe bu davaları, Avrupa'da ve Türkiye'de yürütmek mecburiyetindedir" dedi.

Konuşmasını, Fenerbahçe camiasıyla arasına kimsenin giremeyeceğini söyleyerek sürdüren Başkanımız, “Medya konusunda da konuşacağım. 2-3 tane televizyon var, her gece yayın yapıyorlar ama yalan yanlış konuşuyorlar. Ağızlarında Türk örf ve adetlerine uygun olmayan cümleler var. Bu şekilde hakaret ediyorlar ve biz böyle insanlar değiliz. Seçimle geldik ve seçimle gideriz. Diyorlar ki aday olma, ancak biz seçimle geldik öyle de gideriz. Aday oluruz seçersiniz ya da seçmezsiniz. Kendine güvenen aday olacak, gelecek burada konuşacak. Ali Şen Bey, benim onursal başkan olmaya ihtiyacım yok. Ben bu kulübün kapısında bekçi olurum. Tüm ailem için burada olmam şereftir ama bu onurdur ve şerefin de karşılığı olmalı. FETÖ'cü patronlar bu FETÖ'cüleri televizyonlarında tutamazlar. 17-25 Aralık'tan da önce FETÖ ile ilişkili olan herkes ifade vermelidir. Sahipsiz insan değiliz. Fenerbahçe camiasıyla aramıza bir şey sokamazsınız. Kim Fenerbahçe'de aday olmak istiyorsa saygı duyarım ama erkek gibi çıkacak söyleyecek. Zamanı geldiğinde bizler çekip, gittik deriz ve gideriz. Burası babadan oğula kalacak miras değildir. Burası Fenerbahçe Cumhuriyeti'dir ve herkes kabullenmeli. İyi günde de kötü günde de burada oluruz" diye konuştu.

Fenerbahçe'nin, Erkek ve Kadın Basketbol ile Kadın Voleybolda Avrupa'da bir marka haline geldiğini de ifade eden Başkanımız Aziz Yıldırım, “18 senedir hizmet ediyorum. Geldiğimizde 1 metrekare bile arazi yok diyorlardı ama şimdi bizler araziler aldık. Arkadaşlarımız Fenerbahçe için yapılası gerekenleri yapmak için çalışıyorlar. 18 senede 6 şampiyonluğumuz var. Evet, şimdilik futbol takımı başarısız. İyi takım değil diyebilir miyiz? Hocamız da çok iyi. 2003-2004 yılında şampiyon olduk. 9 puandan fazla fark vardı ama yılsonunda şampiyon olduk. 2010-2011 sezonunda şampiyon olduk. Avrupa'da devamlı bir başarı olmayacaktır. Fenerbahçe, basketbolda Avrupa'da bir marka haline geldi. Aynı şekilde bayan voleybol da Avrupa'da bir marka. Bayan voleybol dendiğinde Fenerbahçe, Eczacıbaşı ve Vakıfbank'ı sayıyorlar. Neden peki? Erkek basketbolda Fenerbahçe'nin bütçesi 26 milyon Euro, Avrupa'da en büyük bütçeli takım CSKA Moskova ve 30 milyonun üzerinde. Bütçeyi indirin 10 milyona bakın, başarı geliyor mu? Gelmez. Bayan basketbolda da aynı şekilde. Avrupa'daki en iyi bütçelerden biri de Fenerbahçe Kadın Basketboldadır. Başarı burada, çünkü iyi oyuncular var. Türkiye'de bu basınla hiçbir şey olmaz. Türk sporuna hiçbir katkısı yok. Ama bundan sonra herkesle hesaplaşacağız. Vergi vermezler, kazançlarını kimse bilmez, ahkam keserler biz de gideriz 15-20 sene okuruz. Bizler hiçbir şeyi bilmeyiz. Bundan sonra kim bana saldırırsa karşılığını vereceğim. Gereğini yapacağım. Sinirlerim çok gerilmiş vaziyette. Ben buraya silah zoruyla gelmedim, sizin oylarınızla geldim" şeklinde konuştu.

Konuşmasının son bölümündeyse Başkanımız Aziz Yıldırım, şunları söyledi:

“Ben 1 sene hapis yattığım zaman bugün içerisinde olan FETÖ'cülerle Türkiye'nin yönünü değiştirmeye çalıştılar. O gün gazeteciyim diyenler o günün FETÖ'cülerinden tapeleri aldılar ve yayın yaptılar. Bugün de iddialı konuşuyorum; Yargıtay kararı çıkmadan buradan gitmeyeceğim. Hayatım Fenerbahçe. Susuyorsam edepli olmak için susuyorum. Bundan sonraki 2.konuşmam patronlar için olacak. Şunu bilin, Fenerbahçe'ye zarar verdiğimiz gün gideriz. Bu sorun değil. Kalmak onur ve şereftir aynı zamanda sıkıntıdır. Bunların bütün dertleri Fenerbahçe'yi bölmek. Bunu da 3 Temmuz'da yapacaklardı ama Fenerbahçe gibi sağlam bir kayaya çarptılar. Türkiye Cumhuriyeti'nin yaşamasında kurtuluş savaşında olduğu gibi yine bu camianın etkisi vardır. Yargıtay kararı ile her şey ya normale dönecek ya da yeniden başlayacak. Fenerbahçe'nin güçlü kalması gerekir. 18 sene başkanlık yaptım, ömrüme yeter. Bir taraftan da hakaret ediliyor. Bizler bunu hak etmiyoruz. Evet, Sevgili Fenerbahçeliler beni dinlediğiniz için teşekkür ederim. İyi günler. Saygılarımla."