Aziz Yildirim: "ne Şikesi, Memleket Elden Gidiyor"

14.02.2012

Aziz Yildirim: "ne Şikesi, Memleket Elden Gidiyor"

Başkanımız Aziz Yıldırım, Silivri’de görülen tarihi davanın ilk duruşmasının ikinci bölümü öncesinde gazetecilere sitem dolu açıklamalarda bulundu. "Ne şikesi, ne şike davası; memleket elden gidiyor" diyen Aziz Yıldırım, hakkındaki iddiaları yalanlayarak konuşuldukça tüm gerçeklerin ortaya çıkacağını söyledi.

Duruşmanın ilk gününde, öğleden sonra başlayan ikinci bölümünde, içinde Başkanımızın da bulunduğu bir grup salona erken alındı. Bu bölümde Başkanımız Aziz Yıldırım, duruşmanın sabah bölümünün başında yaptığı gibi yine salonda bulunan yakınlarının ve kulüp idarecilerimizin yanına gelerek onlarla selamlaştı.

İspat etsinler kendimi Köprü’den atarım

Başkanımız Aziz Yıldırım daha sonra gazetecilerin bulunduğu bölüme gelerek onlara sitem dolu bir konuşma yaptı. Aziz Yıldırım, "Dün memleket elden gidiyor diye açıklamalar yapmıştım. Siz hala televizyonda, basında şikeden bahsediyorsunuz. Ne şikesi, ne şike davası; memleket elden gidiyor. Korkmayın, biz korkmuyoruz. Erkek adam bin defa değil bir defa ölür. Bizde de tapeler var, bizde gerçekler var. Konuşuldukça her şeye ortaya çıkacak. İbrahim Akın’a 100 bin dolar para verdiğim söyleniyor. Bunu ispat etsinler kendimi Köprü’den aşağıya atarım" dedi.

Taraftara "Teşekkür" ve "Artık gelmeyin" çağrısı

Başkanımız Aziz Yıldırım ayrıca taraftarlarımızın artık Silivri’ye gelmemesini, çünkü Çağlayan’da yapılacak duruşmalara kadar Silivri’de sadece iddianamenin okunacağını, onları çok sevdiğini ve teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.

Ekşioğlu ve Yelkovan çocuklarıyla hasret giderdi

İkinci bölüm başlamadan önce mahkeme salonunda duygu dolu anlar da yaşandı. Mahkemenin ikinci bölümü başlamadan önce Asbaşkanlarımızdan İlhan Ekşioğlu’nun avukatı,  Ekşioğlu’nun kızının babası ile görüşmesi için mahkeme heyetinden izin aldı. Bunun üzerine kızı, babasının olduğu yere kadar gelip İlhan Ekşioğlu’na doyasıya sarıldı. Bu arada Mali İşler Müdürümüz Tamer Yelkovan’ın avukatı da Yelkovan’ın oğlu için izin aldı ve Tamer Yelkovan da oğluna sarıldı.  Mahkeme Başkanı herkesin yerine geçmesi için uyarı yaptı ancak Tamer Yelkovan ve oğluna "Siz biraz daha kalabilirsiniz" dedi.

Mahkemenin bundan sonraki bölümlerinde, 17 Şubat Cuma gününe kadar iddianamenin okunacağı, ardından duruşmalara 20 Şubat Pazartesi gününden itibaren Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda devam edileceği öğrenildi.