Aziz Yildirim: "söz Veriyoruz; Destek Bekliyoruz"

30.09.2012

Aziz Yildirim: "söz Veriyoruz; Destek Bekliyoruz"

Başkanımız Aziz Yıldırım’ın, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün resmi yayın organlarından Fenerbahçe Dergisi’nin 116 nolu Ekim 2012 sayısında yer alan başyazısı şöyle:

"Sevgili Fenerbahçeliler,

Yeni bir aya girerken Fenerbahçe Dergisi aracılığıyla, duygu ve düşüncelerimi sizlerle paylaşmanın heyecanını yaşıyorum.
Ülkemiz çok zor günlerden geçiyor. Ardı ardına gelen terör olayları, şehit haberleri hepimizi kalbimizden vuruyor, derinden yaralıyor. Artık sözlerin, cümlelerin anlamını yitirdiği bir noktadayız. Ben, bir kez daha bu vatan için şehit düşen tüm evlatlarımıza Allah’tan rahmet, ana-babalarına, yakınlarına sabırlar diliyorum. Fenerbahçe camiası olarak bu konuda, üzerimize düşeni tüm varlığımızla, tüm benliğimizle yapmaya hazır olduğumuzu dile getirmek istiyorum.

Türkiye’nin en büyük ve en çok lisanslı sporcuya sahip olan spor kulübü olarak tüm branşlarımızda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Fenerbahçe amatör şubelerinde, altyapı organizasyonlarında spor yapan, ter döken tüm çocuklarımız, büyük bir heyecanla yeni sezon için çalışıyorlar. Şampiyonluk hedeflerinin yanı sıra, sporun yüksek ideallerini benimseyerek Türk toplumuna faydalı bir nesil olma yolunda gereken adımları atıyorlar.

Bizim de göreve geldiğimiz günden bu yana tüm heyecanımız, hevesimiz budur. Tüm arzumuz; sporun en yüksek platformu Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizin bir sporcuyla daha fazla temsil edilmesidir. Bu çabalarımızın zaman zaman içinde yaşadığımız toplum tarafından, medyamız tarafından hatta camiamızın belli kesimleri tarafından tam olarak algılanmadığını, azımsandığını hatta yok sayıldığını üzülerek görüyoruz. Ama söz veriyoruz; Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği yol çerçevesinde Türk gençlerine spor yapacak olanak ve ortam sağlamaya devam edeceğiz. Bu idealimizin Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapma hedefini kovalayan devletimiz tarafından da desteklenmesini ümit ediyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak; belli çevrelerin bıkmadan, usanmadan kamuoyunu yanıltmaya yönelik çabalarının tam aksine tüm branşlarımızda yarışan tüm sporcularımızın, takımlarımızın ana hedefi AVRUPA ve DÜNYA sahnesinde başarıdır. Son yıllarda voleybol, basketbol, atletizm ve masa tenisi başta olmak üzere ardı ardına gelen uluslararası başarılarımız da vizyonumuzun somut göstergesi ve meyveleridir.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün lokomotifi olan Profesyonel Futbol Takımımız da Sayın Aykut Kocaman yönetiminde ilk sezon Süper Lig şampiyonluğu, ikinci sezon da Türkiye Kupası şampiyonluğu yaşamış, derbilerde rakiplerine üstünlük sağlamış, geçen sezonun özel şartlarında Türkiye’de ilk kez organize edilen Süper Final grubunda ezeli rakiplerini 4 puan geride bırakmış ancak yarım puanla şampiyonluğu elinden kaçırmıştır. Bunları hatırlatmak istiyorum çünkü bu başarıların altında imzası olan teknik heyetimiz ve takımımız içeriden dışarıdan acımasızca, iz ve izan tanımaksızın yerilmektedir. Fenerbahçe’nin sağduyulu kesimleri ve Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetimi olan bitenin farkındadır. Fenerbahçe’de artık başarısızlık üzerinden yapılan iktidar savaşları dönemleri geride kalmıştır. Fenerbahçe artık İSTİKRAR ve DEVAMLILIK kulübüdür. Futbol şubemizde kısa dönemli başarılardan ziyade (ki o başarıları da kazanmış olmamıza rağmen) orta ve uzun dönemli planlamaları esas alan bir zihniyet hakimdir. Bu kararlılığımız, bu politikamız Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Sayın Aykut Kocaman önderliğinde hayata geçmeye devam edecektir.

Futbol Takımımız, çok önemli isimlerle güçlendirilmiş kadrosuyla, her sezon olduğu gibi bu sezonda da yarıştığı tüm kulvarlarda zirveyi hedeflemeyi sürdürecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın, herkes rahat olsun, takımımıza destek olmaya devam edelim. Bu vesileyle çok önemli bulduğum bir konuyu sizlere bizzat aktarmak istiyorum; Geçen sezonun özel koşullarında kulübümüz birkaç kez seyircisiz oynama cezası aldı ve maçlarımızı  TFF’nin yeni uygulaması gereği kadın ve çocuklarımızın önünde oynadık; dünya spor tarihine geçen sahneler yaşadık.Tüm dünya basını Fenerbahçeli kadın ve çocukların oluşturduğu muhteşem tablodan övgüyle bahsetti. Söylediğim gibi; geçen sezonun olağanüstü koşullarında bu tablo bizi gururlandırdı, bize güç verdi. Ama artık bu işe bir son vermeliyiz. Takımımız, bu sezona da 5 maç cezalı olarak başladı ve kulübümüz milyonlarca liralık gelirden mahrum kaldı. Sebebi ne olursa olsun, bu sezon kesinlikle ama kesinlikle küfür, sahaya yabancı madde atma, sahaya girme gibi fiilleri yaşamak istemiyoruz. Fenerbahçe taraftarı tüm gücüyle takımının arkasında olmalı. MP Antalyaspor maçı bu sezon cezalı oynayacağımız son maç olarak kalmalıdır.

Lütfen herkes, tribünde yanındaki  arkadaşını uyarsın. Fenerbahçe’ye yakışan bir şekilde tribünleri sezon sonuna kadar dolduralım; 12 numara tribündeki yerini erkek, kadın, çocuk tüm taraftarlarımızla hep birlikte alsın.

Peki, biz ne yapıyoruz? Yönetim Kurulumuzdaki eski ve yeni arkadaşlarımızla birlikte var gücümüzle Fenerbahçe için çalışmaya, proje üretmeye devam ediyoruz. Katıldığım bir televizyon programında ana hatlarıyla bahsettiğim projelerin üzerinde çalışıyoruz. Detayların üzerinden geçiyoruz. Fenerbahçemizin geleceğini, garanti altına almak için düşünüyoruz, planlıyoruz ve uygulamaya geçmeye hazırlanıyoruz. Bu süreçte Fenerbahçe Kongre Üyeleri başta olmak üzere, tüm camiamızın desteği bizim için çok ama çok önemli olacak.
Yine söylüyorum; HER ŞEY FENERBAHÇE İÇİN; FENERBAHÇE’NİN BUGÜNÜ, YARINI VE GELECEĞİ İÇİN.

Saygılarımla,

Aziz Yıldırım
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı
"