Bakan Kiliç Köln Derneğimizi Ziyaret Etti

19.03.2012

Bakan Kiliç Köln Derneğimizi Ziyaret Etti

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Köln Başkonsolosu Mustafa Kemal Basa, Düsseldorf  Baskonsolosu Fırat Sunel ve Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Toplulukları Başkanı Kemal Yurtnac ile birlikte Köln Fenerbahçeliler Derneğimizi(KFBD) ziyaret etti.

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan Fenerbahçe ve Galatasaray derbisini, Köln Derneğimizin merkezinde izleyen Bakan Kılıç, yaptığı konuşmada Avrupa’da yaşayan Türklerin spor dernekleri altında birleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bakan Kılıç derneğimizi övdüğü konuşmasında, Almanya’da yaşayan Türklerin daha iyi uyum sağlamaları konusunda kendilerinin de her zaman destek olduklarını ifade etti. Köln’e Gençlik Çalıştayı için geldiğini vurgulayan Bakan Kılıç, Almanya’daki gençliğin sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini bildirdi ve Köln Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Hüseyin Pınar ve yönetim kurulu üyelerine de çalışmalarında başarılar diledi.

Dernek Başkanı Hüseyin Pınar ise,1997 yılında kurulan derneğin tarihinde ilk kez bir bakan tarafından ziyaret edildiğini ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Almanya çapından faaliyet gösteren derneğin çalışmaları hakkında bilgiler verdi. KFBD’nin amacının Almanya’da ve Avrupa’da yaşayan Fenerbahçelileri aynı çatı altında toplamak olduğunu belirteren Pınar, "Biz Fenerbahçeliler, Fenerbahcemizi Almanya’da en iyi sekilde temsil etmek ve Türk sporuna katkıda bulunmak için çalışıyoruz. Fenerbahçeliler efendiliği, terbiyeleri ve ahlakıyla Almanya’daki gençliğe de örnek olmak zorundadır. Bizim arkadaşlarımız, gönüldaşlarımız hiç bir olumsuzluk içinde olmamalı, olamaz. Türkiye’de yaşanan tatlı rekabeti biz de burada yaşıyoruz.  Diğer dost derneklerimizle birlikte daha güzel çalışmalara imza atmak istiyoruz" diye konuştu.

Derbi maçı izlemek için dernek merkezine gelen Köln Galatasaraylılar Derneği Başkanı Yakup Peker ve arkadaşlarına da teşekkür eden KFBD Başkanı Hüseyin Pınar; Bakan Kılıç, Hüseyin Avni Karslıoğlu ve Mustafa Kemal Basa’ya üzerlerinde isimleri yazılı bulunan Fenerbahçe forması da hediye etti.