Bakan Kiliç, Tff Heyeti Ve Süper Lig Temsilcilerini Makaminda Kabul Etti

05.01.2016

Bakan Kiliç, Tff Heyeti Ve Süper Lig Temsilcilerini Makaminda Kabul Etti

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye Futbol Federasyonu heyeti ve Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden kulüplerin temsilcilerini makamında kabul etti.

 

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve başkanvekillerinden Nihat Özdemir'in de hazır bulunduğu toplantıya Kulübümüzü temsilen Başkanvekilimiz Mithat Yenigün katıldı.

 

Sözlerine, kulüp başkanlarına ligin ikinci yarısında başarılar dileyerek başlayan Bakan Çağatay Kılıç, bu yaz Fransa'da 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinin oynanacağını da hatırlatarak, "Ümidimiz Milli Takımımızın orada büyük başarılar elde etmesi. Teknik heyet ve futbolcuların farklı bir bilinçle ellerinden gelen her şeyi ortaya koyacaklarına inanıyorum. İnşallah güzel sonuçlarla döneriz”  dedi.Kulüplerin futbol dışındaki amatör branşlara da ağırlık vermesini isteyen Bakan Kılıç, amatör branşlar üzerindeki vergi yükünün kaldırılması için çalışmalara hız verdiklerini belirterek, "Uluslararası arenada yarışan kulüplerimizin kuvvetli olması ve yetiştirdikleri sporcuların başarılı olması işin temeli. Çalışmalarınızı artırarak devam etmenizi istiyorum. Maliye Bakanımız ile yaptığımız ve artık yürüme noktasına geldiğimiz amatör branşlar üzerindeki vergi yükünün kaldırılması konusundaki çalışmalara hız veriyoruz. Burada bu müjdeyi paylaşmış olalım" şeklinde konuştu.

 

Akif Çağatay Kılıç, uzun süredir gündemde olan Kulüpler Yasası taslağında da son aşamaya gelindiğini kaydederek, “Kulüpler Yasası, yani sporumuzun yönetimi konusundaki yasal çerçeveyi çizecek olan çalışmanın ilk adımını bitirdik. Bundan sonra yapılacak adım, sizlerin de incelemesinden sonra yasanın herkesin ortak mutabakatı ile bir an önce hayata geçirilmesi olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

Bakan Çağatay Kılıç, Süper Lig kulüp başkanlarından gençlik ile ilgili projelere de destek vermelerini de isterken, "2016, Rio Olimpik ve Paralimpik yılı olacak. Sporcu kardeşlerimizin kendilerini en iyi şekilde hazırlayabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz, her konuda destek oluyoruz”  dedi.