Bandirma Kirmizi 77-71 Fenerbahçe Ülker

11.02.2012

Bandirma Kirmizi 77-71 Fenerbahçe Ülker

Beko Basketbol Ligi’nde Bandırma Kırmızı’ya konuk olan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız rakibine 77-71 mağlup oldu. 

Maça her iki takım da karşılıklı sayılarla başlarken, ilk dakikalarda birbirlerine üstünlük kurmakta zorlandılar ve ilk 4 dakika 6-7 Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın üstünlüğünde geçildi. Her iki takım da zaman zaman skor üretmekte zorlanırken, periyodun son 4 dakikasına da 11-11 eşitlikle geçildi. Her iki takımın karşılıklı basketleri ile devam eden periyotta skor avantajı her hücumda el değiştirirken, periyodun son dakikasına Bandırma Kırmızı 18-17 önde girdi. Son dakika içinde de skor avantajını koruyan ev sahibi ekip, ilk 10 dakikayı 20-19 önde tamamladı.

İkinci periyoda hızlı başlayan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, James Gist ve Emir Preldzic ile 5-0’lık bir seri yakalayarak skoru 20-24’e getirdi. Fatih Cantitiz’in üçlüğü ile rakibine cevap veren Bandırma Kırmızı, Paul Miller ve Cenk Şekeroğlu ile de devrenin son 7 dakikasına girilirken skoru 27-26 yaparak bir kez daha öne geçti. Rakibinin sayılarına cevap vermekte gecikmeyenTakımımız, James Gist’in üçlüğ ve Kaya Peker’in sayısı ile bir kez daha 27-31 öne geçerken, devrenin son 3 dakikasına da 31-35 önde girdi. Maçtaki başa baş mücadele devrenin son dakikalarında da devam etti ve ilk devre 39-43 Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın üstünlüğünde sona erdi.

İkinci devreye James Gist’in üçlüğü ile başlayan Takımımıza, Bandırma Kırmızı da Paul Miller ve Gary Mc Ghee’nin sayıları ile cevap verdi. Gary Mc Ghee’nin serbest atış sayısı ile farkı 2 sayıya indiren rakibine Oğuz Savaş ile cevap veren oyuncularımız, İbrahim Yıldırım’ın sayısına engel olamayınca ev sahibi ekip skoru 46-48’e getirdi. Güçlü rakibi karşısında oyundan kopmayan ve periyodun bitimine 5 dakika kala 50-50’lik eşitliği yakalayan Bandırma Kırmızı, bu dakikadan sonra Paul Andrew’in skorer oyunu ile öne geçmeyi de başardı. Üçüncü periyot ev sahibi ekibin, 59-55 üstünlüğünde tamamlandı.

Son periyoda Şafak Edge’nin sayıları ile başlayan Bandırma Kırmızı skoru 63-55’e taşıyarak farkı 8 sayıya çıkartırken, Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız da rakibine Roko Ukic’in üçlüğü ve Bojan Bogdanovic’in sayısı ile cevap verdi. Maçın son 6.5 dakikasına 65-60 Bandırma Kırmızı üstünlüğünde girilirken, James Gist ile üç sayılık bir basketten yararlanan Takımımız bitime 6 dakika kala skoru 65-63 yaptı. Karşılıklı sayılarla devam eden maçı Bandırma Kırmızı 77-71 önde tamamladı.

SALON: Edip Buran Spor Salonu
HAKEMLER: Zafer Yılmaz, Yener Yılmaz, Aydın Karaçam