24.11.2013

Banvit 91-76 Fenerbahçe Ülker

Beko Basketbol Ligi’nin 7. haftasında deplasmanda Banvit ile karşılaşan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, Bandırma ekibine 91-76 mağlup oldu.

 

Bandırma Spor Salonu’nda oynanan maç, karşılıklı basketlerle başladı. Takımımız Emir Preldzic ve Bojan Bogdanovic’in sayıları ile ilk çeyreğin bitimine 3.40 saniye kala 14-13 öne geçti. Bu dakikadan sonra art arda üçlükler atan Bandırma ekibi ilk periyodu 25-17 önde tamamladı…

 

Emir Preldzic’in basketiyle başlayan ikinci çeyrekte, Bo McCalebb, Bojan Bogdanovic ve Kleiza’yla sayılar bulan Fenerbahçemiz, maçta durumu 31-30’a getirdi. İlk çeyrekte olduğu gibi bu çeyrekte de art arda 3’lükler bulan Banvit takımının aradaki sayı farkını açmasına izin vermeyen Takımımız, Kenan ve Kleiza’nın basketleriyle skoru 45-42’ye getirdi ancak Banvit soyunma odasına 51-45 önde giren taraf olmasını bildi.

 

Karşılıklı basketlerle başlayan maçın üçüncü çeyreğinde Emir ve Kenan ile sayılar bulan Takımımız karşısında Bandırma ekibi hücumda iyi organize oldu ve çeyreği 71-59 önde tamamladı..

 

Son periyotta istediği oyunu sahaya yansıtamayan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız,aradaki sayı farkını kapatamayınca maçtan 91-76 mağlup ayrıldı. THY Avrupa Ligi’nde 6’da 6 yapan Fenerbahçe Ülker, Beko Basketbol Ligi’nde Tofaş’ın ardından Banvit’e de mağlup olurken, BBL’de oynadığı 7 maçı da kazanan Banvit liderliğini sürdürdü.