Başantrenörümüz Igor Kokoskov, Kızılyıldız galibiyetini değerlendirdi

03.10.2020

Başantrenörümüz Igor Kokoskov, Kızılyıldız galibiyetini değerlendirdi

Başantrenörümüz Igor Kokoskov, Kızılyıldız karşısında alınan galibiyetinin ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu ve soruları yanıtladı. Kokoskov'un açıklamalarından derlediklerimiz şöyle:

"İlk olarak maç planı bizim için önemliydi. Rakibin enerjisi ile eş değer olmamız gerekiyordu. Karşımızda çok genç bir takım vardı. Takımın yaklaşımı ve onlara karşı enerji seviyemiz iyiydi. Enerji olmasına rağmen hatalarımız da vardı. Savunma ve ribaund almak önemli. Bunun üzerine çalışmıştık. Tabi ki daha iyi yapabileceğimiz şeyler var. Hücumu daha sadeleştirmemiz gerekiyor. Fark 15-17 iken onun üstüne inşa ederek, daha da yükselerek devam etmeliyiz. Top kayıpları gibi hataları düzeltmemiz lazım.

(Lorenzo Brown) O takımımızın çok önemli bir parçası ve çok iyi transfer. Burada olduğu için çok mutlu. Beklentimiz yüksek. Eski takımına karşı özel bir çalışma yapmadık. Lazic ve Lorenzo eşleşmesi olacağını ve agresif olacağını biliyorduk. O şekilde takımı hazırlamaya çalıştık.

(Mola süresi ve NBA karşılaştırması) Alışacağız buna. Staffımı çok seviyorum. Çok iyi çalışıyorlar. Bütün krediyi onlara vermek istiyorum. Mololarda bütün bilgileri aktaracak kadar akıllı olmadığımı biliyorum. O kadar aptal değilim ve o yüzden onları da dinlemek istiyorum ve bu rutine devam ediyorum."