"başarili Bir Sezon Olacağina İnaniyorum"

02.07.2011

"başarili Bir Sezon Olacağina İnaniyorum"

Profesyonel Futbol Takımımızın kaptanı Alex de Souza, gelecek sezon da başarılarla dolu bir sezon geçireceklerine yürekten inandığını ifade etti.

Yeni sezon hazırlıklarını Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nde yaptıkları çalışmalarla sürdüren Fenerbahçemiz de kaptan Alex de Souza antrenman sonrası basın toplantısı düzenledi. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Alex gelecek sezon ile ilgili hedeflerini, yeni transferleri ve Fenerbahçemizin kadrosunu değerlendirdi.

"Zor bir sezon olacak"

Gelecek sezon ile ilgili Alex de Souza, "Geçtiğimiz sezonu şampiyon olarak tamamladık. Önümüzde bizi bekleyen zor bir sezon var. Bu sezon geçtiğimiz sezondan daha zorlu olacak. Galatasaray geçen yıl istediği gibi bir sezon geçiremedi. Beşiktaş sezona kötü başlamasına rağmen iyi bitirdi fakat onlar için yeterli bir sonuç olmadı. Trabzonspor ve Bursapor da şampiyon adayları arasında olacak" dedi.

"İlk antrenmanlar fedakarlık gerektiriyor"

Kamp programı için Alex, "Sezonun açıldığı dönemlerde antrenmanlar sıkı oluyor. Tatilde kaslar gevşiyor. İlk zamanlar kasların toplanması için yapılan antrenmanlarda acılı oluyor tabili. Şu anda fedakarlık gerekiyor. Bu dönemin önemimin biliyoruz" diye konuştu.

"Başarlı bir sezon olacak"

1 aylık hazırlık döneminde Beşiktaş ile yapacakları Süper Kupa maçına kadar hazır duruma geleceklerini ifade eden kaptanımız, "Önümüzdeki sezonun da Fenerbahçemiz için başarılarla dolu bir sezon olacağını yürekten inanıyorum" dedi.

"Son şampiyon olarak maçlara çıkacağız"

Alex, "Bu sene Şampiyonlar Ligi’nde lig şampiyonu olarak Türkiye’yi temsil edeceğiz. Şampiyonluk yarışı da zorlu olacak bu sene. Son şampiyon olarak maçlarımıza çıkacağız. Bu da bizim adına olumlu noktalarından bir tanesi" ifadelerini kullandı.

Zico ile Aykut Kocaman’ı karşılaştırmanın doğru olmadığını belirten Alex, her hocanın kafasındaki oyun şablonunun farklı olduğunu belirtti.

"İyi oyunculara kapı her zaman açık"

Yeni transferlerle ilgili soru içinse Alex, "İyi oyuncıulara Fenerbahçe’nin kapısı her zaman açık. Emenike Karabük’te kalitesini ortaya koydu ve iyi geçirdiği bir sezonun ardından buraya geldi. Sezer de aynı şekilde gayet güzel bir performans sergiledi. Serdar Kesimal Kayseri’de olumlu ve güzel sezon geçirdi. Orhan da Ankara takımlarında geçirdiği güzel sezonların sonrasında hak ettiği yerde" ifadelerini kullandı.

"Milli takımda oynamıyı hak ediyorum"

Avrupa’da en iyi performans gösteren oyuncnu olarak Brezilya milli takımına seçilemesi ilgili soru içinse Alex şu ifadeleri kullandı:

"Milli takım konusu beni zamanın da oldukça fazla rahatsız etti ama şu anda rahatsız etmiyor. Milli formayı hak ettiğimi düşünüyorum, ama karar hocanın. Hoca belki de 2014 Dünya Kupas’nda beni düşünüyor. Ben 2014 yılında 36 yaşında olacağım. 36 yaşında dünya kupasında oynamamam zor görünüyor. Şu anda ülkemin başarılı olmasını istiyorum. Andra Santos’un başarılı olmasını istiyorum. Brezilya Milli Takımına başarılır diliyorum. Oynamayı hak ediyorum ama karar hocanın"