04.04.2014

Başimiz Sağolsun

Kulübümüzün pek çok kademesinde görev alan ve uzun yıllardır Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Yüksel GÜNAY beyefendiyi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

 

Camiamızın bir parçası olmasından gurur duyduğumuz mümtaz insan, Fenerbahçe değerlerine bağlılığı ile genç nesillere Fenerbahçe sevgisini aşılayan, beyefendiliği ve duruşuyla taraflı tarafsız herkesin büyük saygısını kazanan değerli büyüğümüz Yüksel GÜNAY’a Allah’tan rahmet diliyoruz.

 

Acı kaybımızdan dolayı kederli ailesine, Fenerbahçe Spor Kulübü ve Yüksek Divan Kurulu’na, Fenerbahçe Camiasına, Türk Spor Kamuoyuna, tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.

 

O’nu ve O’nun Fenerbahçe sevgisini asla unutmayacağız…

 

Saygılarımızla,

 

1907 Fenerbahçe Derneği

 

 
Yüksel Günay kimdir?
 
Hayatının 54 yılı Fenerbahçe’ye hizmet ederek geçen Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay vefat etti. 1931 yılında doğan Yüksel Günay 83 yaşında hayata gözlerini yumdu.
 
1960 yılında Fenerbahçe Spor Kulübü Genel Kurulu üyesi olan Günay, camiamızda uzun yıllar aktif görevlerde bulundu.
 
8 yıl 2. başkanlık, 3 yıl genel sekreterlik yapan Yüksel Günay 2000 yılında yüksek divan kurulu başkanlığına seçildi.
 
Günay 2000 yılında ilk kez seçildiği yüksek divan kurulu başkanlığını 10 yıldır da aralıksız sürdürüyordu.Beyefendiliği ve duruşuyla taraflı tarafsız herkesin büyük saygısını kazanan Yüksel Günay Fenerbahçe’nin Cumhuriyet’in kuruluşunun içinde olduğunu her zaman hatırlatırdı.
 
Hastalığı zamanında dahi görevini eksiksiz yürütmeye gayret eden Günay, Fenerbahçe’nin sportif ve kurumsal tüm etkinlik ve organizasyonlarına katılmaya çalışıyordu.
 
Fenerbahçeli gençlere ve sporculara kulüp geleneklerini aşılamaya özen gösteren Yüksel Günay, kongre üyeleri ve yüksek divan kurulu üyeleri tarafından da çok sevilen bir isimdi.
 
“Fenerbahçe hep aydınlıktadır” vurgusunu yapan Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay hastalığı nedeniyle bir süredir Amerikan Hastanesi’nde tedavi görüyordu.