Başkan Yildirim Ayakta Alkişlarla Karşilandi

28.07.2012

Başkan Yildirim Ayakta Alkişlarla Karşilandi

Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Temmuz ayı olağan toplantısı başladı. Toplantıya katılan Başkanımız Aziz Yıldırım, tüm üyeler tarafından ayakta alkışlanarak karşılandı.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Sosyal Tesisleri’nde Kurul Başkanı Yüksel Günay başkanlığında yapılan toplantıya Başkanımız Aziz Yıldırım’ın yanı sıra tüm yöneticilerimiz ve çok sayıda kurul üyesi katıldı.  Ulu Önder Atatürk, şehitlerimiz ve aramızdan ayrılan üyelerimiz için yapılan saygı duruşu ve hep birlikte okunan İstiklal Marşının ardından Başkanımız Aziz Yıldırım alkışlar arasında kürsüye gelerek slayt gösterisi eşliğinde bir konuşma yapmaya başladı.

( http://www.1907.org/NewsDetail.aspx?aId=3021 )

 

Talat Yılmaz faaliyet raporunu okudu

Başkanımız Aziz Yıldırım’ın konuşmasını tamamlamasının akrdından Genel Sekreterimiz Talat Yılmaz, Yönetim Kurulunun faaliyet raporunu okudu. Talat Yılmaz konuşmasında şunları söyledi:

"Sayın yüksek divan kurulu başkanlık divanı
Saygıdeğer yüksek divan kurulu üyeleri

Sizleri saygılarımla selamlıyorum.

3 temmuz 2011 günü bir karabulut çöktü üzerimize o gün kuşatıldı fenerbahçemiz.
Sevgimiz, başarılarımız, gururumuz ve onurumuz lekelenmeye çalışıldı, haklı iken haksız, güçlü iken güçsüz duruma düşürülmeye çalışıldı.
Vicdanlı, aklıselim sahibi her insanı isyan ettiren uygulamalara maruz kaldık.
Hürriyet ve istiklal uğruna mustafa kemal atatürk’le birlikte mücadele eden fenerbahçelilerin genlerinde milli direniş ruhu ince nakış gibi işlenmişti.
Yasalara sığınanlar tarafından zulüme maruz bırakılan fenerbahçeliler milli direniş ruhuyla kenetlendik, dik durduk, diz çökmedik, çözülmedik ve tarihe imza attık.
Ahlaken ve vicdanen kabul edilmeyen bir hususun hukuken kabul edilmesi mümkün değildir.
Yaşadığımız süreçte ilginç olan, kötü ruhlu kıskanç insanların yaptıkları değil, onların yaptıklarına milyonlarca insanın seyirci kalmasıdır.
Bizler ışığın peşinden giden insanlarız, bazıları ise gölgenin peşindeler ve hiçbir zaman bize yetişemeyecekler.
Bizdeki bu direniş ruhu ve dayanışma var oldukça fenerbahçe sevdalıları önlerine çıkan her türlü engeli aşacaktır. Güçlüyüz çünkü haklıyız.
Fenerbahçe bir ateş, gönül’e düşünce kerem misali sevdalı yapıyor sevda neler yaptırıyor herkes gördü.
Ne mutlu fenerbahçeliyim diyenlere.
Sporun kardeşlik, paylaşma, dayanışma, sevgi ve bir ülkenin gurur kaynağı olduğu ilkesinden hareketle türk sporuna anlam ve değer kazandıran, spora çağ atlatan, örnek olan devlet eliyle değil kendi kaynaklarıyla tesisler üreten, anayasa ve yasalara uygun davranmaya özen gösteren fenerbahçe sevdalısı şerefli başkanımız sn. Aziz yıldırım, sn. İlhan ekşioğlu, sn.şekip mosturoğlu ve diğer yöneticilerimiz, arkadaşlarımız aramıza hoş geldiniz. Geçmiş olsun.

19-20 mayıs 2012 tarihinde gerçekleşen genel kurulumuzda katılımlarıyla bizlere güç veren üyelerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Desteklerinizle seçilen yönetim kurulu üyelerimizi sizlere tanıtmak isterim.
3 temmuz 2011 tarihinden itibaren yasalara sığınarak yapılan işkence döneminde üstün gayret gösteren ve fedakarlıklarla görev yapan bizden önceki tüm yönetim kurulu üyelerine şükranlarımızı sunarız.
Şimdi yönetim kurulunda olmayan ama her an yanımızda ve fenerbahçe’nin hizmetinde olan sn. Nihat özdemir, sn. Ali koç, sn. Vedat olcay, sn. Murat  özaydınlı, sn. Cihan kamer, sn. Serhat çeçen’e en samimi duygularımızla şükranlarımızı sunarız.
Kulübümüzün, 3 aylık faaliyetine bakıldığında, futbolda da başarılı bir sezonu geride bıraktığımızı düşünüyoruz.                Zira, herkesçe malum ve doğrudan takıma yansıyan tüm olumsuzluklara karşın takımımız, play off’u lider bitirmiş, şampiyonluğu yarım puan farkla kaçırmış; türkiye kupası’nı zaferle noktalamıştır.

Takımımız, geçen yıl, hak etmiş olmasına rağmen ’gönderilmediği’ şampiyonlar ligi’nde bu yıl yer alacak ve gruplara kalabilmesi için ön elemeler oynayacaktır. Geçen hafta çekilen kurada takımımız romanya vaslui ile eşleşmiş ilk maçını önümüzdeki hafta istanbul’da oynayacaktır. 2012- 2013 futbol sezonunda takımımızdan her zaman olduğu gibi başarılar beklemekteyiz. Onlara güvenimiz sonsuzdur.
Yeni sezon hazırlıklarımız, planlı ve bilinçli bir çalışmanın doğrultusunda sayın aykut kocaman’ın önderliğinde başlamıştır. Sizlerin de yakından takip ettiği üzere, liverpool’un önemli değerlerinden kuyt fenerbahçeli olmayı seçmiş; mehmet topal, egemen, hasan ali kaldırım ve salih uçan gibi kaliteleri tartışılmayacak yerli oyuncular da renklerimize dahil olmuştur.
Takımımızdan ayrılan futbolcularımızda olmuştur. Kendilerine sağladıkları katkı için teşekkür ederiz. Transfer çalışmalarımız sn. Ali yıldırım ve hocamız sn. Aykut kocaman tarafından sürdürülmektedir.

Futbol takımımızdan bahsederken bir hatırlatma yapmak isterim; futbol takımına dair faaliyetlerimiz, fenerbahçe sportif a.ş. üzerinden yürütülmektedir. Bu şirketimizin adı, fenerbahçe futbol a.ş. olarak değiştirilmiştir. Bununla birlikte türk ticaret kanununda yapılan ve öngörülen bağımsız yönetim kurulu üyeliklerini sn. Vefa küçük ve sn. Cengiz solakoğlu kabul ederek özveride bulunmuşlardır kendilerine teşekkür ederiz.
Diğer şirketlerimizin faaliyetleri de olumlu şekilde devam etmektedir. Fenerium, taraftarımızın desteğiyle her geçen gün büyümekte, rakiplerimizin örnek aldığı bir model noktasında hepimizin gurur kaynağı olmayı sürdürmektedir.

Futbol takımımızın da kamp yaptığı düzce’deki muazzam tesisimiz, topuk yaylası gibi ankara incek tesislerimiz de her geçen gün daha da iyi olma gayretindedir. Kenan evren lisesi projemiz ile ilgili 3. Okulun yapımı ve kapalı salon çalışması hızla devam etmektedir. 3.okulun tesliminden hemen sonra, yeni projenin hayata geçirilmesi için çalışmalara başlanacaktır.

Sayın üyeler, başkanımızın bir yıldır bizlerden uzak tutulması, hem başkanımızı hem de bizleri hırslandırmıştır. Başkanımızın vizyonuyla ortaya çıkacak yeni projeler, fenerbahçemiz’i daha da büyütecektir. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Fenerbahçe’nin büyüklüğü ne tartışılır ne de engellenebilir.

Amatör şube faaliyetlerimiz;
Futbol altyapımız;
2012-2013 sezonu çalışmalarına devam eden takımlarımız geçen sezonda;
A2 takımı a2 ligi kademe ve klasman grubunda sezonunda ikinci
U18 sezonunda birinci, türkiye finallerinde 2011-2012 sezonu şampiyonu
U17 türkiye ikincisi
U16 grubunda birinci, türkiye finallerinde dördüncü
U15 grubunda birinci, manchester united premier cup süper finalde türkiye ikincisi
U14 grubunda birinci, türkiye finalinde 2011-2012 sezonu türkiye şampiyonu
U13 grubunda birinci, türkiye finalinde ı. Kademede birinci, ıı.kademede ikinci
U12 grubunda ikinci olmuştur.

Basketbol şubemiz

Bayan a takımımız geçen sezonu da başarılı bir şekilde tamamlamıştır. 2011-2012 sezonunu nisan 2012’de karşılaştığı galatasaray m.p’ı final serisinde 3-1 yenerek toplamda onuncu üst üste 7inci kez şampiyon olarak bizleri gururlandırmıştır. 2012-2013 sezonu çalışmalarına başlayan takımımız yeni antrenörümüz ispanyol roberto iniguez ile birlikte anastasiya verameyenka(belarus) agniezska bibrzycka(polonya) ve milli oyuncu yasemin horasan’ı kadrosuna katmış, oyuncularımızdan nevriye yılmaz, devran tanaçan, elina babkina, zane tamane, penny taylor, antrenörlerden george dikeaulakos, julian martinez ve kondisyoner georgios lithopoulos ayrılmışlardır.

Erkek A takımımız maalesef başarılı bir sezon geçirmemiş lig’i beşinci sırada bitirmiştir. Sezon içindeki yaşanan sakatlıklar başarısızlığın nedeni olarak görülmektedir. Yeni sezon için yeniden yapılanmaya başlayan şubemiz çalıştırıcısı sn. Neven spahija ile yollarımız ayrılmıştır. Ayrıca genel koordinatör sn. Aydın örs’de görevinden istifa etmiştir. Bu görevlere antrenör olarak siena çalıştırıcısı simeone pianigiani, genel koordinatörlüğüne ise eski sporcumuz kemal dinçer getirilmiştir. Sporcularımız engin atsür, hakan demirel, marko tomas, roko ukic, curtis jerrils, gasper widmar, moris finley ile yollarımız ayrılmış yeni transfer çalışmaları başlatılmıştır. Bu sporcularımıza katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Sporcumuz mirsad türkcan ise bir jübile ile sporu fenerbahçemiz de noktalayacaktır. Bu bağlamda romain satto ve banvit’ten barış ermiş ve mike batiste ile anlaşma sağlanmış olup transfer çalışmaları devam etmektedir.

Voleybol şubemiz

Bayan a takımımız türkiye ligini 22 maçta 22 galibiyetle tamamlayan takımımız katılmaya hak kazandığı cev avrupa şampiyonlar ligi finaline kalmış, fransa şampiyonu cannes takımını 3-0 yenerek cev avrupa ligi şampiyonluk kupasını kulübümüze kazandırarak hepimizin gurur kaynağı olmuştur.  Yeni sezon çalışmalarına başlayan takımımızdan antrenör ze roberto, fabiane, logan tom, yağmur, naz, lubia shashkova, didem ege ayrılmış, nilay, elif, meryem, elif onur, palua pequeno, steinbrecher, okuniewska, gökçen ise kadroya dahil olmuşlardır. Ayrıca oyuncumuz kim yeni sezonda takımımızdaki yerini alacaktır.

Erkek A takımımız türkiye kupası finalinde ezeli rakibimiz galatasaray’ı 3-1 yenerek türkiye kupasını 2inci defa kulübümüze getirmiştir. Play-off grup maçlarını başarı ile tamamlayan takımımız çanakkale’de oynanan final maçında arkas’ı 2-1 yenerek 2011-2012 sezonu şampiyonu olmuştur. Yeni sezonda antrenör daniel castallani, antrenör ediardo heracio, oyuncular rodrigo daniel, emre batur, ersin durgut ayrılmış, daniel bagnoli, fabio sali antrenör ahmet topçuoğlu, ibrahim başaran, motejcernic ve novica bjelica oyuncu olarak kadromuza katılmışlardır. Voleybol şube idari direktörü abdullah paşaoğlu görevinden ayrılmıştır. Kulübümüze vermiş olduğu hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ederiz. Yerine eski sporcumuz çiğdem can rasna atanmıştır.

Atletizm şubemiz

Geçen 3 ay içerisinde birçok yarışmaya katılan sporcularımız başarılı sonuçlar almış
5-6 mayıs’ta atmalar şampiyonasında toplamda 6 birincilik, 2 ikincilik kazanmış
5-6 mayıs ankara türkiye kulüplerarası süper lig müsabakalarında büyük erkekler türkiye şampiyonu, büyük bayanlar’da ise türkiye ikincisi olmuştur.
Final yarışan nevin yanıt 100mt engellide avrupa şampiyonu, gamze bulut ise 1500mt avrupa ikincisi olmuştur.
10-15 temmuz’da barcelona dünya gençler şampiyonasında nimet karakuş 100mt dünya gençler ikincisi olmuştur.

 

Kürek şubemiz

Değişik yarışlara katılan şubemiz başarılı dereceler almaya devam etmektedir.
09-10 haziran’da büyükler kupasında büyük erkekler, 23 yaşaltı erkekler, hafif kilo bayanlar kategorilerinde türkiye kupası
30 haziran türkiye şampiyonasında kürekçilerimiz 23 yaşaltı erkekler ve hafif kilo bayanlar şampiyon olmuşlardır.

Boks şubemiz;

25-29 nisan erzurum üniversitelerarası türkiye boks şampiyonasında 5 altın, 1 gümüş
11-13 mayıs ankara atatürk’ü anma boks kupasında 20 altın, 1 gümüş
19 mayıs gençlik kupasında 9 altın, 3 gümüş
02 haziran alt minikler teşvik müsabakalarında 4 altın, 3 gümüş
10-17 haziran kars üst minikler ferdi boks şampiyonasında 1 altın, 3 gümüş
24 haziran-01 temmuz sinop alt minikler ferdi boks şampiyonasında 2 altın kazanmışlardır.

Yüzme şubemiz;

Selanik kentinde düzenlenen uluslararası lefkos pingos yarışlarında 2000-2001 doğumlu sporcularımız kulübümüze 5 kupa kazandırarak müsabaka şampiyonu olmuşlardır. Milli takım yarışlarında ülkemizi temsil eden sporcularımız katıldıkları yarışlarda başarılı dereceler almaya devam etmektedir. Uluslararası enka open yarışlarında kulübümüzden 70 sporcu ile katılmış, 22 sporcumuz birincilik, 13 sporcumuz ikincilik, 32 sporcumuz üçüncülük elde ederek kulübümüzü en iyi şekilde temsil etmişlerdir.

Masa tenisi şubemiz;

Kulübümüzde ve ülkemizde bir ilke imza atan şubemiz 19 mayıs’ta rusya’da oynanan avrupa masa tenisi kupası finalinde bayan a takımımız rus vladivostok takımını eleyerek avrupa masa tenisi şampiyonu olmuştur. Bayan, erkek takımlarımız türkiye içinde oynadığı tüm maçlarında başarılı sonuçlar alarak şampiyonluklar kazanmaktadır.

Yelken şubemiz;

Sporcumuz zeynep yentür 24 ülkeden 46 katılımcı arasında laser 4.7 dalında 9., fransa’da yapılan european trophy yarışlarında laser radial dalında yarışan sporcumuz çağla dönertaş avrupa üçüncüsü olarak takdir toplamıştır. Optimist laser ve 420 sınıfı sporcularımızın son aylarda katıldığı yarışlarda;
25 birincilik
16 ikincilik
22 üçüncülük
2 dördüncülük
2 beşincilik kazanmışlardır.

Değerli üyeler,

Amatör şubelere verdiğimiz önemi şubelerimizin başarılarında görmektesiniz bu başarılarından dolayı tüm kaptanlarımıza ve sporcularımıza teşekkür ediyoruz. Milli takımlara, olimpiyatlara en fazla sporcu yetiştiren fenerbahçe’miz 2012 olimpiyatlarına;
Bayan basketbol 3, voleybol bayan 1, atletizm 8, yelken2, masa tenisi 1, boks şubemizden 3 olmak üzere toplamda 18 sporcu vermektedir. Fenerbahçemizin büyüklüğünü, ülke sporuna yaptığı katkılarını bu tabloda görmekteyiz. Mali tablolarımız biraz sonra denetleme kurulu tarafından sizlere sunulacaktır. Dinlediğiniz için teşekkür eder saygılarımızı sunarız."

Denetleme Kurulu raporunun okumasından sonra, bazı kongre üyelerimiz söz aldı. Ardından kürsüye yeniden çıkan Genel Sekreterimiz Talat Yılmaz soruları yanıtladı ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Yüksek Divan Kurulu Temmuz ayı olağan toplantısı Talat Yılmaz’ın konuşmasının ardından sona erdi.