Başkanimiz Ali Y. Koç Ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Chp Genel Başkani Sayin Kemal Kiliçdaroğlu İle Görüştü

24.04.2014

Başkanimiz Ali Y. Koç Ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Chp Genel Başkani Sayin Kemal Kiliçdaroğlu İle Görüştü

Dernek Başkanımız Ali Y. Koç ile Yönetim Kurulu Üyelerimiz Simla T. Beyazıt, Fethi Pekin, Ruşen Çetin ve Can Gebetaş; “Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile yöneticilerin sözde şike iddiasıyla görülen davada yeniden ve adil bir şekilde yargılanması talebiyle” Derneğimiz tarafından başlatılan Adalete Fener Yak kampanyası kapsamında, kampanyanın ilgilileri ile görüşmeleri sürdürüyor. Başkanımız ve Yönetim Kurulu üyelerimiz change.org/tr üzerinde devam eden imza kampanyasında toplanan 500 bini aşkın imzayı Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na sundu ve kampanyaya ilişkin bilgi verirken, adil yargılanma taleplerini dile getirdi.

 

Görüşmenin ardından yaptığı açıklamada,  40 günde 500 bini aşkın kişinin Adalete Fener Yak kampanyası kapsamında imza attığını vurgulayan Ali Y. Koç, “Bu imzaları kampanya başlarken belirlenen ilgililere iletmeye devam ediyoruz. Tek talebimiz yeniden ve adil yargılanmanın sağlanmasıdır. Çağrımıza destek veren herkesi, hepimizi adalete olan inancımız bir araya getirdi. Adaletin renginin olmadığını bu kampanyada bir kez daha gördük. Hukukun üstünlüğüne olan inancımızı hafta başında kampanyamızın ilgililerinden Anayasa Mahkemesi Başkanı Sayın Haşim Kılıç’a ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye iletmiştik. Bugün ise Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldik. Hukuk, evrensel kurallarla, bağımsız kurumlarıyla ve hukukçularımızın vicdanlarıyla bir bütün olarak işler. Bizler hukuka güveniyoruz. Talebimizin dikkate alınacağına inanıyoruz” diye konuştu.

 

Dünyanın dört bir yanından farklı renklere gönül vermiş yarım milyonu aşkın kişinin Adalete Fener Yak kampanyasına destek verdiğini de vurgulayan Ali Y. Koç, “1907 Fenerbahçe Derneği adına imza kampanyasına destek veren yarım milyonu aşkın kişiye teşekkür ediyorum. Bu adalet mücadelesi sadece Fenerbahçe Spor Kulübü’nün değil hangi takımdan olursa olsun, hangi fikri savunursa savunsun toplumsal bir hak arayışıdır” dedi.

 

Adalete Fener Yak imza kampanyası http://www.change.org/tr/adaletefeneryak adresinde devam ediyor.