07.06.2012

Başkanimiz Taburcu Oldu

Yapılan tetkiklerde bazı değerlerinin yüksek çıkması üzerine, 30 Mayıs Çarşamba günü, tutuklu bulunduğu Metris Cezaevi’nden Şişli Etfal Hastanesi’ne sevk edilen Başkanımız Aziz Yıldırım, bugün öğle saatlerinde taburcu oldu. Başkanımız Aziz Yıldırım’ın sağlık durumu hakkında, Yönetim Kurulu Üyemiz ve Başkanımızın doktorlarından Mustafa Serdar Erkan bir değerlendirmede bulundu. Hastane civarındaki bir grup taraftarımız, hastaneden ayrılışı sırasında Başkanımız Aziz Yıldırım lehine tezahüratta bulundu. Başkan Yıldırım, sağlık sorunları nedeniyle Yöneticilerimizin de yargılandığı Tarihi Davanın 17., 18. ve 19. duruşmalarına katılamamıştı.

Başkanımızın durumu iyi

Yönetim Kurulu Üyemiz ve Başkanımızın doktorlarından Mustafa Serdar Erkan, Başkan Aziz Yıldırım’ın sağlık durumu ile FB TV’ye yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

"Başkanımız Pankreas iltihabı nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Pankreas değerlerinde kısmi düzelmeler oldu. Kliniği de düzeldi. Ayrıca insülin ile ayarlanabilen şekeri de oldukça düzeldi ve ilaçlarla idare edilebilir hale geldi. Böylece taburcu edilmesine karar verildi. Diğer kronik sorunları devam ediyor. Belki 10-15 gün sonra yeni bir tetkik gerekebilir" dedi.

Başkanımız Aziz Yıldırım’ın moralinin çok iyi olduğunu belirten Mustafa Serdar Erkan, Başkanımız ile ilgili de ayrıca "Kendisini her zamankinden güçlü hissedebiliyor diyebilirim" ifadesini kullandı.