Başkanimiz Ve Futbolcularimiz "adalete Fener Yak"ti

14.03.2014

Başkanimiz Ve Futbolcularimiz "adalete Fener Yak"ti

Kulüp Başkanımız Aziz Yıldırım, Dernek Başkanımız Ali Koç ve Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncuları ile teknik ekibi, Derneğimiz tarafından yürütülen ’Adalete Fener Yak’ kampanyası dahilinde başlatılan imza kampanyasına destek verdi.


Adalete Fener Yak kampanyası dahilinde  Kulübümüzün, yeniden, adil yargılanması adına taraftarımızın sesini, muhataplara ve dünya geneline duyurabilmesi için imza platformu change.org’da başlatılan harekete Başkanımız ve Profesyonel Futbol Takımımız da katıldı. Başkanımız ve Takımımızın üyeleri internette http://www.change.org/AdaleteFenerYak adresine girerek imzalarını verdi.


Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nde bugün gerçekleştirilen aktivite sırasında Dernek Başkanımız ve Kulübümüzün eski asbaşkanlarından Ali Koç, Kulübümüz Asbaşkanlarından Deniz Tolga Aytöre ve sanatçı Emre Karayel de hazır bulundu. Başkanımız Aziz Yıldırım, Emre Karayel’e 12 numaralı Fenerbahçe forması da hediye etti.


Antrenman sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Emre Karayel, "Öncelikle Fenerbahçe taraftarı olarak burada bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Adalete Bir Fener Yak kampanyasına sonuna kadar destek vermek adına buradayız" ifadelerini kullandı.

 

Ali Koç: "3 Temmuz’da söylediğimizi bugün herkes söylüyor"

 

Ali Koç ise "Ekibimizle buradayız. Bildiğiniz Adalete Fener Yak mücadelesi doğrultusunda ’adil yargılama’ talebi doğrultusunda sanal ortamda bir kampanya başlattık. 3 Temmuz’dan bu yana Fenerbahçe’ye gönül vermiş herkes olağan dışı bir soruşturma ve hukuk dışı uygulamalar, evrensel hukuk değerlerinin hiçe sayıldığı ciddi bir algı mühendisliği dönemi yaşadı ve bunlar Fenerbahçe’ye yaşatıldı. Buna rağmen reva görülen muameleye tepki gösteren Fenerbahçeliler olağandışı bir refleks sergileyerek kayıtsız şartsız sadakat inanç ve bağlılıkla camialarına sahip çıktılar. Bu refleks olmasaydı bu durum çok daha farklı olabilirdi. Çok haykırdık o zaman ama sesimizi istediğimiz kadar dinletemedik. 3 sene geçti 3 sene sonra görüyoruz ki bizim o zaman söylediğimiz, savunduğumuz, dile getirdiğimiz görüşlerin bugün Türkiye’de adalet arayan herkes tarafından dile getirildiğini; Başbakanımızdan sokaktaki vatandaşımıza kadar dile getirildiğini memnuniyetle görüyoruz" dedi.

 

Ali Koç: "5 günde 50 bin rakamına geldik"

 

Ali Koç, "Vicdanlarda aklanan Fenerbahçe’nin adalet önünde de aklanması için adil yargılanma hakkını talep ediyoruz. Elimizden geldiği kadar da bu amaca ulaşabilmek için Fenerbahçeliler mücadele ediyorlar. 16 Şubat’ta Türkiye için adalet Fenerbahçe için adalet yürüyüşü yapıldı. 320 bin kişi katıldı hiçbir olay olaycık dahi yaşanmadan çok medeni olması gereken bir sivil toplum örgütü örneği gösterildi. Burada önemli olar sadece Fenerbahçe ile değil birçok kesimden ayrı insanın buraya katılmasıydı. Change.org ’a girip Adalete Fener Yak kampanyasına başta Fenerbahçe taraftarımız olmak üzere; bu kadar hassas ülkemizin bu konularda daha iyiye layık olduğunu düşünen insanlarının katılacağı bir kampanya başlattık. 4-5 günde 50 bin rakamına geldik. Ama hedefimiz çok daha büyük. Bu platform kurulduğundan beri ulaşılmayan rakamlara ulaşmak hedefimiz. Kolay ve rahatlıkla yapılacağına inanıyoruz. Başta Başkanımız ve futbolcularımızı dahil etmek için buraya geldik. Onların katılımı katalizör görevi üstlenecektir. 3 Temmuz’dan bu yana olduğu gibi sanatçısı, işadamı, yaşlısı, genci olsun herkes kendi imkanları dahilinde elinden gelen her türlü desteği veriyor. Bu refleksler, bu sahiplenmeyi spor alanlarının dışında gerektirecek durumda Fenerbahçe ile karşı karşıya gelmez. Fenerbahçe ciddi bir haksızlığa uğramıştır. Bu haksızlığı gidermenin önemli olduğunu düşündüğümüz için camiamıza destek olmak için bunu yapıyoruz" dedi.

 

Ali Koç: "Amacımız kendi kampanyamıza odaklanmak"

 

Soruları da yanıtlayan Ali Koç, "Özel Yetkili Mahkemelerin kaldırılması hakkında bir şey söylemeyeceğim. Onlar gibi söylemde bulunmak haddime değil. Yetkili kişilerin söylediklerine bakarak düşüncelerimi paylaşıyorum. Hedefimiz platformun en yüksek katılımını sağlamak. 50-100-150 binlik artan baremler var. Bu dilimlere ulaşılınca, kampanya muhataplarına imza atanların isimleriyle mektuplar gitmeye devam ediyor. Bizim amacımız kendi kampanyamıza odaklanmak. Belki de adaletsizliğe uğrayan başka kesimlere de katkımız olacağını düşünüyoruz. Ama bir numaralı önceliğimiz camiamızın haklarını korumak" dedi.

 

Hedef minimum 1 milyon imza

 

Yöneticisi de olduğu o sezonda maçların ne kadar zorluklarla kazandıklarına herkesin şahit olduğunu belirten Ali Koç, bu sezon şampiyonluk için konuşmanın henüz erken olduğunu da sözlerine ekledi. Bu arada sanatçı Emre Karayel de imza kampanyasında hedeflerinin minimum 1 milyon imza olduğunu dile getirdi.