Başkanimiz Ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Zeljko Obradovic İle Bir Araya Geldi

16.06.2016

Başkanimiz Ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Zeljko Obradovic İle Bir Araya Geldi

2015 - 2016 sezonunda Euroleague'de final oynayan, Türkiye Kupası ve Spor Toto Basketbol Ligi’nde şampiyonluğa ulaşarak büyük bir başarıya imza atan Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, Genel Menajer Maurizio Gherardini ile yardımcısı Ömer Onan; Kulübümüz Başkanı Aziz Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle ile bir araya geldi.
 

Çengelköy'de bir restoranda düzenlenen toplantıya Başkanımız Aziz Yıldırım'ın yanı sıra Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu, Asbaşkanlarımızdan Ali Yıldırım, İlhan Ekşioğlu, Şekip
Mosturoğlu, Önder Fırat, Ozan Balaban ve Genel Koordinatörümüz Tamer Yelkovan katıldı.
 

Toplantıda; başarılarla dolu geçen sezon değerlendirilirken, yeni sezon hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.
 

Asbaşkanlarımızdan Şekip Mosturoğlu, Önder Fırat, Ozan Balaban ile Başantrenörümüz Zeljko Obradovic ve Genel Menajer Yardımcımız Ömer Onan, Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.
 

Şekip Mosturoğlu: “Hocamıza tebriklerimizi ilettik”

Asbaşkanlarımızdan Şekip Mosturoğlu, Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın elde ettiği başarıların hem yönetici hem de taraftar olarak kendilerini gururlandırdığını ifade etti ve Başantrenörümüz Zeljko Obradovic’e tebriklerini ilettiklerini söyledi.
 

Şekip Mosturoğlu, “Bu sene hocamızın liderliğinde Basketbol Takımı, teknik ekibinden, yardımcılarına, malzemecisine kadar inanılmaz bir performans gösterdiler. Türkiye Kupası’nı aldılar, lig şampiyonu oldular, Euroleague’de de final oynadılar ve büyük bir talihsizlikle kupayı verdiler. Onların bu başarısı hem yönetici olarak hem Fenerbahçe taraftarı olarak bizleri gururlandırıyor. Fenerbahçe taraftarları da onlarla gurur duyuyorlar. Hocamıza öncelikle tebriklerimizi ilettik. Şimdi önümüzdeki sezonla ilgili fikirlerini dinleyeceğiz. Umuyorum ki basketbol şubemiz önümüzdeki sezon bıraktığı yerden devam edecek. Geçen sezon kıl payı elimizden kaçan kupa da artık hedeflerimiz arasında. Onu almak için uğraşacağız. Hocaya ve hocanın nezdinde bütün takıma teşekkürlerimizi sunduk. Onları destekleyen taraftarların duygularını ifade etmeye çalıştık. Taraftarlar onlarla gurur duyuyor ve övünüyor. Bunları ifade ettik. Hocamızda böyle başarılı bir sezonun ardından çok mutlu” dedi.
 

Önder Fırat: “Basketbolda gerçekten çok güzel bir sezon geçirdik”

Asbaşkanlarımızdan Önder Fırat, basketbolda gerçekten çok güzel bir sezonun geçirildiğini ifade etti ve Başantrenröümüz Zeljko Obradovic’e, oyuncularımıza ve taraftarlarımıza teşekkür ettiklerini söyledi.
 

Önder Fırat, “Hocamız Zeljko Obradovic, Genel Menajerimiz Maurizio Gherardini ve Genel Menajer Yardımcımız Ömer Onan’la bir araya geldik. Hem bir teşekkür yemeğiydi hem de geçen sezonun bir değerlendirmesini yaptık ve önümüzdeki sezonun programını başlatacağız. Hocamıza, oyuncularımıza ve taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz. Basketbolda gerçekten çok güzel bir sezon geçirdik. Sadece 1.9 saniyeyle Avrupa’da Euroleague şampiyonluğunu kaçırdık. Umarım önümüzdeki yıl sadece 2 saniyelik bir iyileştirmeyle Euroleague’i alacağız. Planımız bu” diye konuştu.
 

Ozan Balaban: “Sezonun değerlendirmesiyle hocamıza teşekkür ettik”

Asbaşkanlarımızdan Ozan Balaban, hem geçen sezonun değerlendirmesini hem de önümüzdeki senenin planlaması yaptıklarını söyledi ve Başantrenörümüz Zeljko Obradovic’e, yaşattığı zaferlerden dolayı teşekkür etiklerini ifade etti.
 

Ozan Balaban, “Hocamız tatile gidecek ve dinlenecek. O yüzden bu akşam hep beraber Başkanımızla ve yönetimle beraber toplandık. Hem yılın değerlendirmesi hem de önümüzdeki senenin planlaması… Biliyorsunuz bizde işler devam ediyor. Transferi kenara bırakalım, takımın planlaması, nerede kamp yapılacak, nerede hazırlık maçlarına çıkılacak… Bütün oyuncularımız milli takımlarına gittiler ve yorgun dönecekler. O yüzden şimdiden planlayım, hem oyunculara birkaç gün izin verebilmek hem önümüzdeki sene performanslarını aynı şekilde devam ettirebilmeleri için hocamızla fikir alışverişinde bulunduk. Kutlama demeyelim ama sezonun değerlendirmesiyle hocamıza teşekkür ettik bize yaşattıkları için” dedi.
 

Zeljko Obradovic: “Takımı Final Four seviyesinde tutmak için hepimiz aynı düşüncedeyiz”

Başantrenörümüz Zeljko Obradoic, Başkanımız ve yönetim kuruluyla birlikte olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti ve takımı Final Four seviyesinde tutmak için aynı düşüncede ve çizgide olduklarını belirtti.
 

Zeljko Obradovic, “Başkanımız ve yönetim kuruluyla birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. Maçtan sonra da söylemiştim hemen yarın yeni sezon başlıyor diye. Şimdi onları konuşuyoruz. Çok teşekkür ediyorum Başkanımız Aziz Yıldırım ve yönetim kurulunun bizi desteklemesinden dolayı. Bu takımı bu seviyede, Final Four seviyesinde bir takım olarak tutmak için hepimiz aynı çizgideyiz, aynı düşüncedeyiz” şeklinde konuştu.
 

Ömer Onan: “Bizim için her şey iyi gidiyor”

Genel Menajer Yardımcımız Ömer Onan, gelecek sezonun planlaması ve programını konuşmak adına Başkanımız ve yöneticilerimizle bir araya geldiklerini ifade etti.
 

Ömer Onan, “Bütün sezonun bir yorgunluğu vardı. Hem onu üzerimizden attık hem gelecek senenin planlarını konuşmak adına hem de bütün sezon müthiş bir şekilde arkamızda durup destekleyen Başkanımızla güzel 2-3 saat geçirmek için toplandık. Bizim için her şey iyi gidiyor. Çoğu oyuncumuz kontrat altında ama 2-3 tane oyuncu bakacağız. Gelecek senenin planlarını programını konuştuk” ifadelerini kullandı.