Basketbolcularimizdan Şampiyonluk Yorumlari

13.06.2016

Basketbolcularimizdan Şampiyonluk Yorumlari

Spor Toto Basketbol Ligi final serisinde Anadolu Efes’i 4-2’yle geçerek tarihindeki 7. şampiyonluğuna ulaşan Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın oyuncuları, Fenerbahçe Televizyonu’na yaptığı şampiyonluk değerlendirmelerinde şu ifadeleri kullandı:


Pero Antic: “Taraftarlarımıza çok teşekkür ediyoruz”

“Sonunda şampiyonuz. Tüm sezon boyunca bunun için mücadele ettik. İyi savaş verdik ve şampiyonluğa ulaştık. Taraftarlarımıza çok teşekkür ediyoruz.”


Ali Muhammed: “Herkesi tebrik ediyorum”

“Tüm takım arkadaşlarımı kutluyorum. Zorlu bir sezondu ve şampiyonuz. Herkesi tebrik ediyorum.”


Melih Mahmutoğlu: “Şampiyonluk Tüm camiamıza armağan olsun”

“Çok emek gösterdik ve emeklerimizin karşılığını aldık. Seyircimize çok teşekkür ediyorum. İnanılmaz destek verdiler. Mutluyuz. Herkese armağan olsun. Tüm camiamıza armağan olsun.”


Nikola Kalinic: “Şampiyonluğu doyasıya kutlayacağız”

“Çok güzel bir maç oldu. Sezonun son maçıydı. Kazanarak şampiyonluğa ulaştık. Şimdi şampiyonluğu doyasıya kutlayacağız.”


Jan Vesely: “Tüm sezon bunun için çalıştık”

“Tüm sezon bunun için çalıştık. Mutluyuz. Zorlu bir sezon oldu. Çok yoğun bir maç trafiğimiz vardı ve sonunda şampiyonluğa ulaştık. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz.”


Bogdan Bogdanovic: “Sezonu müthiş noktaladık”

“Sezonu müthiş noktaladık. Takım arkadaşlarıma ve teknik ekibe çok teşekkür ediyorum. Taraftarlarımız bizi sezon boyunca yalnız bırakmadılar. Onlara da teşekkür ediyorum.”


Ekpe Udoh: “Zorlu bir sezonu geride bıraktık”

“Çok yorucu oldu ama şampiyonluktan dolayı çok mutluyuz. Çok zorlu bir sezonu geride bıraktık. Taraftarlarımız bizi muhteşem desteklediler. Hepsine çok teşekkürler.”


Kostas Sloukas:  “Müthiş bir gurur”

“Bu takımın bir parçası olmak benim için müthiş bir gurur. Çok mutluyuz.”


Barış Hersek: “Bu mutluluğu tarif edemem”

“Bu durumda kelimeler yetersiz. Tarif edemem. Çok mutluyuz. Bütün sezon istikrarlı bir basketbol oynadık. Şampiyonluğun geleceği belliydi. Büyük Fenerbahçe ailesine, camiamıza hayırlı olsun.”


Luigi Datome: “Tarihi bir sezon yaşadık”

“Tarihi bir sezon yaşadık. İki kupa kazandık. Euroleague’de final oynadık. Taraftarlarımız bizi çok motive etti. Onların gücünü arkamıza alarak şampiyonluğa uzandık. Evet, en değerli oyuncu seçildim fakat tüm takı arkadaşlarıma da teşekkür etmek istiyorum. Bu ödülü kazanmam da onların da çok büyük payı var. Sezonun belirli periyotlarında herkes çok önemli performans sergiledi. İlk kez bir final serisinde en değerli oyuncu seçildim.”


Ercan Bayrak: “Hak ettiğimiz şampiyonluğu aldık”

“Çok mutluyuz. Başardık ve hak ettiğimiz şampiyonluğu aldık.”


Egehan Arna: “Camiamıza hayırlı olsun”

“Anlatılmaz bir duygu. Mutluyum. Profesyonel ilk senemde şampiyonluk yaşadım. Gurur duyuyorum. Camiamıza hayırlı olsun. İnşallah devamı gelecek. Tüm taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Altıncı adam oldular.”


Berk Uğurlu: “Fenerbahçe tarihinin en başarılı sezonlarından birini geçirdik”

“Sonuna kadar hak ettik. Çok çalıştık. Kötü bir şekilde Euroleague finalini kaybettik. Fenerbahçe tarihinin en başarılı sezonlarından birini geçirdik. Bu camiaya hayırlı olsun. Seneye de inşallah Euroleague kupasını kaldırırız.”