Bayan Basketbol Takimimiz Sezonu Açti

26.08.2013

Bayan Basketbol Takimimiz Sezonu Açti

Geçtiğimiz sezonun TKBL Şampiyonu ve Avrupa 2.’si Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, bugün sabah saatlerinde Fenerbahçe Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde yaptığı antrenmanla 2013 - 2014 sezonunu açtı.

Takımımız,  Fenerbahçe Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde antrenör Roberto Iniguez De Heredia, yönetiminde ilk çalışmasını gerçekleştirdi.

Çalışmaya yeni transferlerimizden Isabelle Yacoubou’nun yanı sıra Anastasiya Verameyenka, Ivana Matovic ve Agniezska Bibrzycka ile WNBA’deki maçlarından dolayı Cappie Pondexter ve Angel McCoughtry katılmadılar.

Takımımız yabancı oyuncular dışında eksiksiz olarak antrenmana katıldı. Öte yandan yeni transferlerimizden Tuğçe Canıtez de antrenmanda yer alırken, altyapı oyuncularımızdan Melisa Korkmaz, Hülya Çoklar ve Şelale Kepenç sezon açılışına katıldı.

Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri'ndeki atletizm sahasında hafif tempoda yapılan koşu ve ısınma hareketleriyle başlayan antrenman, salonda gerçekleştirilen kondisyon çalışması ile son buldu.

Hazırlıklarını 11 Eylül’e kadar İstanbul’da sürdürecek Fenerbahçemiz, 11-16 Eylül tarihlerinde Fenerbahçe Topuk Yaylası Kamp ve Dinlenme Tesisleri’nde kamp yapacak. Potanın Kraliçeleri, yeni sezon öncesi 18-22 Eylül’de Bergama’da, 3-5 Ekim’de de Kayseri’de hazırlık turnuvalarına katılacak.

Antrenman öncesi Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulunan Didem Akın, kupalarla dolu bir sezon geçirmek istediklerini dile getirdi.

Didem Akın: “Kupalarla dolu bir sezon olsun”

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın Menajeri Didem Akın, yeni sezon öncesinde şu açıklamalarda bulundu:
Öncelikle yeni sezon hayırlı olsun diyorum. Kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz. Kupalarla dolu bir yıl olsun, sakatlıkların olmadığı bir sezon geçirmek istiyoruz. Kadromuzu güçlendirdik. 3 yeni isimle kadromuzu güçlendirdik ve iyi de oldu. Avrupa Şampiyonluğu’nu istiyoruz.  Şu anda Türk oyuncularla sezon açılışını yaptık. Yabancı oyuncularımızdam Anastasiya Verameyenka 7 Eylül’de, Isabelle Yacoubou 8 Eylül’de, Ivana Matovic ve Agniezska Bibrzycka da 12 Eylül tarihlerinde takıma katılacaklar. 11 Eylül tarihinde Fenerbahçe Topuk Yaylası Kamp ve Dinlenme Tesisleri’nde kampa gireceğiz.

Yeni sezon öncesi Takımımızın katılacağı hazırlık turnuvaları hakkında da bilgi veren Akın, “18 Eylül tarihinde Bergama’da, 3-5 Ekim 2013 tarihleri arasında da Kayseri’de düzenlenecek olan hazırlık turnuvalarına katılacağız. Ardından sezonu da Cumhurbaşkanlığı Kupası ile açacağız” şeklinde konuştu.

Avrupa Lig’inin önemine değinen Takım Menajerimiz Didem Akın, “Avrupa Ligi bambaşka bir lig. Biz bu konuda tecrübe sahibiyiz diyebilirim. Bizim isteğimiz Avrupa Şampiyonluğu. Biz final oynayan bir takımız.  8’li finaller de var ve biz aday olmak istiyoruz.  Ciddi bir şekilde hazırlanacağız ve koyduğumuz hedefe ulaşacağız” diyerek sözlerini noktaladı.