09.01.2012

Bayan Boksörlerimizden 10 Madalya

Kayseri’de düzenlenen Türkiye Yıldız, Genç ve Büyük Bayanlar Ferdi Boks Şampiyonası sona erdi. Boksörlerimiz şampiyonayı 4 altın, 1 gümüş ve 5 bronz madalya ile tamamlayarak, organizasyonun en çok madalya kazanan ekibi unvanını aldı.

28 ilden 334 sporcunun katılımı ile Kayseri Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde gerçekleştirilen Türkiye Yıldız, Genç ve Büyük Bayanlar Ferdi Boks Şampiyonası bugün yapılan final maçları ile tamamlandı.

Organizasyonun final gününde Fenerbahçe Boks Şubemizden 5 sporcu altın madalya için ringe çıktı. Büyükler kategorisinde 48 kiloda Sümeyra Yazıcı, 54 kiloda Ayşe Taş, 75 kiloda Elif Güneri ve +81 kiloda Şemsi Yaralı final müsabakalarından galip ayrılarak altın madalyanın sahibi oldular.

Gençler kategorisinde ise  51 kilo finalinde boksörümüz Elif Yıldırım rakibine mağlup oldu ve gümüş madalyada kaldı.

Öte yandan dün yıldızlar kategorisinde 50 kiloda Merve Aras, gençler kategorisinde 51 kiloda Merve Özge aslan, 48 kiloda Özgür Hamarat ile büyükler kategorisinde 64 kiloda Özlem Dinç ve 75 kiloda Hatice Alıç rakiplerine mağlup olarak bronz madalyada kalmıştı.

Bu sonuçların ardından Fenerbahçe Boks Şubemizin sporcuları şampiyonada toplamda kazandığı 10 madalya ile organizasyonun en çok madalya kazanan ekibi unvanını aldı.