Bayan Voleybol Takimimiza Yeni Transferler

18.06.2012

Bayan Voleybol Takimimiza Yeni Transferler

Fenerbahçe Spor Kulübü geleneği olarak her sezona büyük hedefler ile başlayan ve yarıştığı her alanda zirveye oynayan Bayan Voleybol Takımımız, transfer çalışmalarını sürdürüyor.

Bu çalışmalar doğrultusunda; voleybolun yıldızları Brezilyalı Paula Pequeno, Marianne Steinbrecher ve Polonyalı Berenika Okuniewska’yı kadromuza kattık.

Brezilya’nın Volei Futuro takımından transfer ettiğimiz smaçör Paula Pequeno, 2005 yılında Brezilya’nın şampiyonluk yaşadığı World Grand Prix’te "en değerli oyuncu" seçildi. 2008 World Grand Prix’de altın madalya sevinci yaşayan oyuncu, 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları’nda hem Brezilya ulusal takımıyla olimpiyat şampiyonluğuna ulaştı, hem de "en değerli oyuncu" seçildi.

1983 doğumlu Marianne Steinbrecher, Brezilya ulusal takımıyla 2004, 2006, 2008 ve 2009 World Grand Prix şampiyonlukları ile birlikte 2008 yılında Pekin Olimpiyatları’ında altın madalya aldı. 2008’de ayrıca World Grand Prix’de "en değerli oyuncu" seçildi.

Polonya milli takımının formasını giyen 1988 doğumlu orta oyuncu Berenika Okuniewska, geçtiğimiz sezonu İtalya’nın Scavolini Pesaro takımında tamamladı.

Bayan Voleybol Takımımız, yerli transferde milli oyuncular; pasör Nilay Özdemir, smaçör Elif Onur, smaçör Meryem Boz, orta oyuncu Gökçen Denkel ve pasör Elif Ağca Öner ile anlaşma sağladı. 

Kulübümüz, ayrıca bugüne kadarki başarılarımızda önemli bir yeri olan sporcumuz Seda Tokatlıoğlu’nun sözleşmesini 1 yıl daha uzattı.

Aramıza yeni katılan Sarı Meleklerimize; voleybolu, ülkemizde milyonlara sevdiren; bu önemli spor dalının, Türk sporunda hakettiği yerde olmasında büyük katkısı olan Fenerbahçemizde başarılar dileriz.

Milli takımlarında olan sporcularımıza, ilerleyen günlerde toplu imza töreni düzenlenecektir.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ