Bekir: "forma Rekabetinde Kazanan Taraf Fenerbahçe"

23.07.2012

Bekir: "forma Rekabetinde Kazanan Taraf Fenerbahçe"

Oyuncumuz Bekir İrtegün, dün İngiltere Premier Ligi’nin güçlü ekiplerinden Newcastle United ile önemli bir hazırlık maçı yaptıklarını belirtti. Fizik olarak güçlü bir rakibe karşı oynamalarının kendilerinin ne durumda olduğunu görmek açısından çok iyi olduğunu ifade eden Bekir, takım içinde yaşanan forma rekabeti ile ilgili soru üzerine de, "Bu rekabette kazanan taraf Fenerbahçe olacak" dedi.    

FB TV’ye açıklamalarda bulunan Bekir İrtegün, yaptıkları hazırlık maçlarından ilerleyen günlerde oynayacakları hazırlık ve Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme maçlarına, kamp sürecinden, takım içindeki forma rekabetine kadar bir çok konuya değindi.

"Güzel bir hazırlık maçı oldu"
Öncelikli olarak Premier Lig ekiplerinden Newcastle United ile dün oynadıkları ve 1-1 biten hazırlık maçına değinen Bekir İrtegün,  "İlk hazırlık maçına göre Newcastle United maçında, daha uyumluyduk, daha iyiydik. Newcastle United İngiltere Premier Ligi’nin önemli ekiplerinden bir tanesi. Kendimizi test etme açısından da önemli bir maçtı. Saha çok ağırdı ama iyi oynadığımızı düşünüyorum. Fizik olarak güçlü bir rakibe karşı oynadık. Bu bizim için çok iyi oldu. Fizik açısından ve kendimizi test etme açısından güzel bir maç oldu. Bu tür maçlarda skordan ziyade eksiklerimize ve artılarımıza bakmak daha doğru diye düşünüyorum. Bu maçlarda sonuç; sadece kazanma alışkanlığını yakalamak için önemli" yorumunda bulundu.

"Sahamızdaki maç çok önemli"
İlerleyen günlerde kendilerini zorlu Şampiyonlar Ligi maçlarının beklediğini söyleyen başarılı savunma oyuncusu, "Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Romanya’nın FC Vaslui ekibi ile oynayacağımız maç için çok da zamanımız kalmadı. Avrupa’da oynanacak hiçbir maç gibi bu maçta kolay değil. Romanya futbolu belki bir Avrupa futbolu gibi değil de, Balkan takımıymış gibi gözüküyor ama onlarında son yıllarda çıkış yapan ekipleri var. Karşımızdaki takım bir çok yabancı oyuncu transferi yapmış bir ekip. Geçen yıl 1 puanla şampiyonluğu kaçırmışlar. Romanya ekibini araştırdık, biraz bilgimiz var. Kendi sahasında 4 yıldır Avrupa kupalarında kaybetmiyorlar. Geçen sene Lazio ile içeride dışarıda berabere kalmış bir ekip. Çok iyi forvetleri ve orta sahaları var. Karşımızdaki oyuncular da profesyonel futbolcular ve sonuçta bence gayet de zorlu bir rakip bizi bekliyor. Benim bu turdaki fikrim; sahamızdaki ilk maç çok önemli. Çünkü deplasmanda kendi sahasında iyi oynayan bir rakiple oynayacağız. Onun için İstanbul’daki maç çok önemli" diye konuştu.

"Antrenman disiplini üst seviyede"
Antrenmanların önemine dikkat çeken Bekir, "Günde çift antrenman yapıyoruz ve maç günlerinin sabahında da antrenman yapıyoruz. Bunların hepsi kondisyonumuz geliştirmemiz açısından çok önemli. Bizde antrenman disiplini, antrenman terbiyesi daha üst seviyeye çıktı. Bu çok önemli bir durum. Çünkü direkt sahaya yansıyor. Önemli olan bunları her türlü şartlar altında devam ettirebilmek. İşler iyi giderken; herkes mutludur, herkse ister, herkes arzular. Önemli olan tökezlediğinde bunu başarabilmektir. Bu meziyet ister. Biz de bu meziyeti gösterecek insanlarız" dedi.

"Oyuncularımızın hepsi çok kaliteli"
Takım içindeki uyum sürecinin kısa olacağına inandığını belirten Bekir İrtegün,"Takıma yeni katılan arkadaşların uyumu; hocanın onlardan ve takımdan istekleri. Bunların hepsi biraz zaman gerektiriyor ama bizim çok zamanımız yok. Bu yüzden bu uyumu çok kısa sürede yakalamalıyız ki; ben bunu çok kısa sürede yakalayacağımızı düşünüyorum. Gelen arkadaşların ve burada bulunan oyuncuların hepsi çok kaliteli. Biraz daha özverili olursak, antrenman temposu düşüp; maçlara yoğunlaştığımızda tempomuz da artacaktır. Tabi ki eksik yanlarımız var. Belki hücuma çıkışlarımız ve pozisyona girme yönlerimizi biraz daha geliştirmemiz gerekiyor. Hocamız zaten bu konularda bize gerekenleri söylüyor" diye konuştu.

"Daha sert, daha önde basan bir takım olmak zorundayız"
Bekir, "Bu yorgunluğu atlatıp, birkaç tane daha maç yaptığımızda fizik olarak daha üst seviyeye çıktığımızda; daha sert bir takım olmak zorundayız bir kere. Bu olmazsa olmazımız. Daha sert, daha coşkulu ve önde basan bir takım olmak zorundayız. Bunlar da kamptan sonraki süreçte olacak diye düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

"Kendimi formda hissediyorum"
Son olarak takım içindeki forma rekabetine değinen Bekir İrtegün, "Geçmişten bahsedersek; ben çok zor geldim buralara. Kendi mevkiimde bu kadar uzun süre şans bulmak benim için çok iyi oldu. İnsanların en azından sağ bek Bekir’i değil de; stoper Bekir’i görme şansları oldu. Bazı yerlere zor gelen insanlar, kolay kaybetmeyi istemez. Benim mevkiime iyi arkadaşlarımız geldi ve gelecek gibi de gözüküyor, bilmiyorum. Ama ben daha önceden de söyledim bu rekabetten karlı çıkan Fenerbahçe olacaktır. Benim buradaki hedefim; tabi ki bu rekabetten ben galip çıkmak isterim. Takımıma daha da fazla fayda sağlamak isterim. Elimden geleni yapıyorum ve kendi formda hissediyorum. Şampiyonlar Ligi’nde oynamayı çok istiyorum. Benim kendi kariyerim ve takım açısından bu maçlar çok önemli. Ayrıca güzel bir kamp geçirdim ve A Milli takımda da forma şansı bulmak istiyorum" dedi.