Bekir: "futbol Oynamak İstiyoruz"

06.05.2012

Bekir: "futbol Oynamak İstiyoruz"

Oyuncumuz Bekir İrtegün, yaşanılanlara rağmen futbol konuşmak ve futbol oynamak istediklerinin altını çizerek, gergin ortamların kimseye fayda sağlamadığına dikkat çekti.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Bekir İrtegün, "Çok gergin bir maçtı. Bunu tahmin ediyorduk. Beşiktaş maçının ardından soyunma odasından itibaren takım olarak bu maçı konuşmaya başladık. Stresli ortamlarda daha iyi motive oluyoruz. Bu sene yaşadıklarımızın ardından, futbo konuşmak, futbol oynamak istiyoruz. Gergin ortamlar kimseye fayda sağlamıyor. Önce buna büyükler izin vermeyecek ama söyleyenler olmuştur üzücü şeyler yaşadık. Bu gerginlik kimsenin işine gelmez. Türk futbolunun işine gelmez. Şu an bir pislik ortamı var. Umarım bu sezon biter ve pislik ortamı temizlenir" dedi.

Ardından maçı değerlenirden Bekir, "Maça gelince karakterimizi sahaya yansıttık. Sakin, stressiz ve topu ayağa oynadık. Gerginlikten uzak durduk. Böyle olunca goller de geliyor. Çok güzel netice aldık. Galatasaray ile final maçı oynamak istiyorduk ve oynayacağız, çok mutluyuz. İnşallah devam edeceğiz. 10 günde 2 kupa almak gibi durum söz konusu. 10 gün sonra iki kupayı almak istiyoruz. Hep inadık, hala da inanıyoruz. Henüz kazanmış olduğumuz bir şey yok, özgüvenimizi katladık. 10 günde iki kupaya en yakın Fenerbahçe'dir" diye konuştu.