Bekir:"hedefimiz Seneyi Namağlup Kapatmak"

05.10.2011

Bekir:"hedefimiz Seneyi Namağlup Kapatmak"

Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncularından Bekir İrtegün, ligde uzun zamandır mağlubiyet almadıklarını ve oyuncu arkadaşlarıyla kendi aralarında yaptıkları konuşmalarda bu seriyi Ocak ayına kadar sürdürmeyi amaçladıklarını söyledi. Ligdeki kötü futbolun nedenini Türk Futbolunun içinden geçtiği zor sürece bağlayan Bekir, kendi performansı hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

O maçtan önce tüylerimiz diken diken oldu

Fenerbahçe Televizyonu'na açıklamalar yapan Bekir İrtegün, ilk olarak tarihe geçen Fenerbahçe-Manisaspor lig maçını değerlendirdi. Bekir İrtegün,  "Şu ana kadarki performansımızdan memnunum. İstediklerimizi sahaya tam olarak yansıtamadık ama genel periyoda baktığımızda şu ana kadar her şey yolunda görünüyor. 5'te 5 yapabilirdik ama 5'te 4 yaptık. 1 tane de beraberliğimiz var. O maça aşırı istekli çıktık. Bazen o heyecanınızı, hırsınızı kontrol edemezsiniz ve şuursuzca oynayabilirsiniz. Karşımızda da çok sağlam bir Manisa takımı vardı ve biraz bocaladık. Çok duygulu bir maçtı bizim adımıza. Çünkü Fenerbahçe'ye gönül vermiş bayan taraftarlarımız ve çocuklar stadı doldurmuştu. Maç öncesinde hepimizin tüylerini diken diken eden bir olaydı. Çünkü çıktığımızda o kadar kalabalığı beklemiyorduk biz de. Karşımızda çok iyi bir takım görünce bazı şeyleri başaramadık. Neticede berabere bitirdik. O iki puanı arar mıyız, onu zaman gösterecek ama bence geçirdiğimiz şu süreç içerisinde ve bunca eksiğe rağmen çok iyi bir noktada olduğumuzu düşünüyorum" dedi.

Sezon öncesi çifte kamp tüm oyuncuları yordu

Türk Futbolunun sezon öncesi geçtiği süreçlerin tüm takımları etkilediğini belirten Betir İrtegün, "Türkiye ligine baktığımızda hiçbir takımın tam oturmuş iyi bir futbol oynadığını göremiyoruz. Bunun nedeni tabii ki Türk Futbolunun geçirdiği kötü süreç ve her takımın iki defa sezon başı kampı yaşaması. Biz futbolcular fizik olarak bayağı yorulduğumuzu söyleyebiliriz. Bunun üzerine lig başladıktan sonra da üç günde bir maç oynamak biraz daha yük bindirdi hepimizin üstüne. Bunlar belki bahane gibi gelebilir ama ben bunun ciddi bir etkisi olduğunu düşünüyorum. Ama biz bu süreci iyi geçiren takımlardan biriyiz. eksiklerimize rağmen görev alan arkadaşlar sonuca gitme yeteneğini gösterebiliyor. Çünkü bazen iyi oynayamasak da; önemli olan şu zor zamanlarda sonuç almak. Biz bunu becerdik. Bundan sonrası için de sakat olan arkadaşlarımız aramıza dönünce ve biraz daha fizik olarak yeterli seviyeye gelince, çok daha iyi şeyler olacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Kötü oynasak da iyi sonuçlar alacağız

Fenerbahçe'nin yenilmezlik serisi hakkında ise Bekir İrtegün, "Artık futbol zamanı.Herkes çok özlemişti futbolu. İnanılmaz bir kenetlenme var. Bu anlamda taraftara da tekrar tekrar teşekkür ediyoruz her fırsatta. Ben yine teşekkür ediyorum. Biz çok uzun zamandır mağlubiyet almayan bir takımız. Kendi aramızda konuştuğumuzda ocak ayına kadar da yenilmezlik serimizi sürdürmek istiyoruz. Bir sene bu takım süper ligde mağlup olmamış olacak. Bu da çok önemli bir şey diye düşünüyorum.Tabi ki bu olur mu olmaz mı zaman gösterecek. Çünkü futbolda her zaman galibiyetler kadar mağlubiyetler de vardır. Mümkün olduğu kadar şunu söylüyoruz: Kötü oynasak bile sonuçlar almaya çalışacağız. Şimdi bu ara çok iyi gelecek diye düşünüyorum bize. İnşallah milli takıma giden arkadaşlarımız sakatlanmadan dönerler ve maçlara hep tam kadro olarak çıkar ve bu seriyi devam ettiririz. Bu seri bize baskı yaratır mı yaratmaz mı bunu da zaman gösterir ama ben yaratacağını sanmıyorum.O kadar çok baskı gördük ki artık bunlar herhalde devede kulak olur bizim için. Hepimiz çok umutluyuz, hepimiz çok iyi çalışıyoruz ama futbolda değişmeyen bir şey var. İstediğiniz kadar çalışın, istediğiniz kadar antrenmanlarda yüzde yüz performans sergileyin o maç günü geldiğinde, o 90 dakikada beyaz çizginin içinde yaptığınız şeyler sonucu belirliyor. Elimizden geldiği kadar puan kaybetmemeye çalışacağız" diye konuştu.

Performansımdan memnunum

Son olarak kendi performansını değerlendiren Bekir, "Kritik maçlar oynadık ve elimden geldiği kadar bu maçlarda görev aldığımda üstüme düşeni yaptığımı düşünüyorum. Çok daha fazlasını yapabileceğimi biliyorum. Bu biraz da zamanla alakalı bir şey. Şu ana kadar bütün maçlarda oynadım bu da beni çok mutlu etti. Performansımdan memnunum ama daha da üzerine koyarak sezon sonuna kadar bu şekilde gitmesini istiyorum.Tabi ki her futbolcu oynayarak mutlu olur. Ben de mümkün olduğunca süre alarak bu çıkışımı devam ettirmek istiyorum.Bunun yanı sıra da oynamadığım zamanlarda da arkadaşlarımın yanında olmaya devam edeceğim. Ama bu sene hepimiz için çok önemli Bekir İrtegün için de çok önemli.Bu sene geçen seneden daha fazla puan alan bir takımda çok fazla görev yapmak istiyorum ve bu seneki şampiyonlukta da  önemsenecek kadar payım olsun isterim tabi ki" dedi.