Bekir İrtegün: "arayi Açar Giderdik"

27.12.2011

Bekir İrtegün: "arayi Açar Giderdik"

Oyuncumuz Bekir İrtegün, sezon başından bu yana süregelen olumsuz süreçlerin yaşanmamış olması halinde, bugün çok daha güçlü bir Fenerbahçe’nin ligde açık ara önde ve Şampiyonlar Ligi’nde de başarılı sonuçlar elde etmiş olacağını söyledi.

Bekir İrtegün FB TV’de canlı yayınlanan Günün Röportajı programında taraftarlardan gelen soruları yanıtladı. Sezon başından bu yana yaşananları acı verici olarak tanımlayan ve bundan etkilendiklerini söyleyen Bekir İrtegün, taraftarların olağanüstü desteğiyle yollarında devam ettiklerini söyledi.

İlk kez bu yıl üst üste oynama şansı buldum

Fenerbahçe’ye geldiğinden beri ilk kez bu sene art arda oynama fırsatı ve kendini gösterme şansı bulduğunu söyleyen Bekir İrtegün, "Bu sene üst üste maçlar oynadım. Son Galatasaray maçından önce sakatlandım sonra da iyileştim ama hocamız forma şansı vermedi. Fenerbahçe’de süt üste şans bulamadığım için daha önceden kendimi gösteremedim. Daha iyi olacağımı biliyorum çok daha etkili bir Bekir izleyebilirler. Devamlı oynamak her futbolcunun istediği şeydir. Oynamayan her oyuncu mutsuzdur. Trabzonspor ve Antalyaspor maçlarında hazırdım ama hocam görev vermedi. Üzülmedim dersem yalan olur ama çok da fazla üzülmedim. Önemli olan oynamayan oyuncunun takıma negatif enerji vermemesidir. Çünkü bu oynayan arkadaşa büyük saygısızlık olur. Ama oynamadığım zaman da için içimi yiyor. Bu bir gerçek" diye konuştu.

Kısmetsizliğim Gökhan’ın yerine sağbek oynamak

Emre Belözoğlu hakkında ise Bekir, "Emre ağabey oynamaya başladığında ben orta okuldaydım. O dönemlerden bir hayranlığım vardı kendisine. O dönemlerden bu döneme çok seviyorum kendisini. Tavırları, büyük futbolculuğu nedeniyle çok seviyorum" diye konuştu.

"Televizyonlarda özellikle bazı insanları izlemiyorum. Gerçekten futbolun konuşulduğu ve eleştirildiği programları izliyorum" diyen Bekir, uzun süre forma şansı bulamamasını hakkında ise "Uzun süre oynamamak çok zor.  Benim kısmetsizliğim ise uzun süre oynamayıp ondan sonra Gökhan Gönül’ün yerinde sağ bek oynadım. Onun gibi hızlı bir sağbekin yerinde oynadı.  Bu şansızlığı yaşadım. Kendi mevkiimde bu sıkıntıyı çok az yaşadım. Çalışmaya çok önem veriyordum. Zihnen çalışıyorsanız, bedeniniz de hazırlanıyor" diye konuştu.

Kolay kolay sekteye uğramazdık

"Eğer yaşanan süreç, iddialar olmasaydı nasıl bir Fenerbahçe izliyor olacaktık" şeklindeki bir soruya ise Bekir, "Bu bir varsayım olacak ama kuvvetle muhtemeldi ki var olan kadromuzla birlikte çok daha kaliteli oyuncular gelecekti. Sezon başında da kadromuzdan ayrılan arkadaşlar vardı Şimdi de çok kaliteli bir kadromuz var ama futbolun gerçeği;  onların var olduğu bir takım Türkiye liginde kolay kolay sekteye uğramazdı, sezon başı arayı açıp giderdik. Şampiyonlar Ligi çok kaliteli ve üst düzey bir organizasyon ama orada da başarılı olacağımızı düşünüyordum. Mental anlamda çok iyi olacaktık. Çünkü şampiyon olmuştuk herkes çok istekliydi ve yeni arkadaşlar katılacaktı. Keşke öyle olsaydı da neler olacağını görseydik" diye cevap verdi.

Genel tabloda iyiyiz

Ligin bu sezon daha az gollü geçmesi hakkında ise Bekir, "Geçen seneye oranla daha az gollü geçti ancak bu tüm takımlar adına böyleydi. Fenerbahçe olarak genel tabloda ben kötü olduğumuzu düşünmüyorum. Yan toplarda çok gol atamama gibi sorunlarımız oldu. Türkiye liginde her sene işler daha zor olmuyor Ama genel tabloya bakınca kötü değiliz" dedi.

Mili Takım için tercihleri zorlayacağım

Hiçbir zaman kendisine idol olarak aldığı bir oyuncu olmadığını sadece beğendiği oyuncuların nasıl pozisyon aldığına baktığını belirten Bekir İrtegün Milli Takım için ise, "En son Gaziantepspor’da oynayıp Fenerbahçe’ye imza atmadan önce Milli Takım kadrosuna çağrılmıştım. En son Milli Takımı o zaman gördüm. Bu sene gitmeyi ben de çok istedim ama bu tercih meselesi. O formayı her futbolcu ister. İnşallah bu süreçlerde karar veren hocalarımız beni seçerler.Bu takımınızda oynamanızla da alakalı. Belki onlarca kişi arasından seçiyorlar. Ben inşallah tercihleri zorlayacağım" diye konuştu.

Puan kaybına artık daha az tahammüllüyüz

Karşısında en çok zorlandığı forvet sorulduğunda ise Bekir, "Ah bu nasıl forvet dediğim bir forvet olmadı. Belki biraz Nobre. O da yıpratıcı bir forvet olduğundan dolmayıdır. Onun dışında hatırlamıyorum" diye cevap verdi.

Son olarak Orduspor maçıyla ilgili görüşlerini açıklayan Bekir İrtegün, "Orduspor benim hiç beklemediğim bir giriş yaptı lige. Gerçi ilk yarı sonuna doğru düşüşü yaptılar ama çok kaliteli oyuncalara sahipler Fatih Tekke ve Culio gibi çok iyi oyuncuları var. Hangi arkadaşımız görev alırsa üstesinden gelecektir. Bana zorlu bir baç gibi geliyor. İnşallah buradan galip ayrılırız.Çünkü deplasmanlarda istikrarı yakalamamızı gerekiyor. Puan kaybetmeye ikinci yarı daha az tahammülüyüz. Herkes çok moralli ve takımda bir mutluluk var. Kısa bir süre var inşallah istediğimiz gibi sonuç alırız" diye konuştu.