Bekir İrtegün: "camiamizi Ve Taraftarimizi Mutlu Etmek En Büyük Hayalimiz"

20.04.2013

Bekir İrtegün: "camiamizi Ve Taraftarimizi Mutlu Etmek En Büyük Hayalimiz"

Oyuncumuz Bekir İrtegün, mücadele ettikleri 3 kulvarda da mutlu sona ulaşmayı istediklerini ifade etti.  “Bu kadar çile çeken taraftara ve camiaya mutluluklar yaşatmak bizim en büyük hayalimiz” diyen Bekir, taraftarla daha güçlü olduklarının altını çizdi. .

Bekir, FB TV’ye konuştu
Bekir İrtegün, Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu. Benfica ve Gençlerbirliği maçlara değinen Bekir, UEFA Avrupa Ligi’nde en iyi 6 oyuncu arasında gösterilmesi ile ilgili de konuştu. .

“Mutluluk duydum”
Dünyaca ünlü futbol dergisi World Soccer tarafından, UEFA Avrupa Ligi’nin en iyi 6 oyuncusu arasında gösterilen  Bekir İrtegün, “6 futbolcu içinde 4. olarak beni seçtiler. Bu durumdan dolayı tabi ki mutluyum. Çok büyük ödüller olmasa da bir futbolcunun kendi adına hoşuna gideceği durumlar. Bunda benim performansımın yanı sıra takımın performansı da etkili. Takım arkadaşlarımın yardımlarıyla da dikkat çektik. İnşallah böyle güzelliklere devam ederiz. Ligde, kupada ve UEFA’da yolumuza devam ediyoruz. Ekini ektik artık hasatı toplama zamanı. Bu kadar çile çeken taraftara ve camiaya mutluluklar yaşatmak bizim en büyük hayalimiz diye konuştu.

“Final oynamak istiyoruz”
Benfica ve Gençlerbirliği maçlarına da değinen başarılı savunma oyuncusu, Benfica takımı bu kupada yarı finale kaldığı için değil uzun zamandır dikkat çeken bir takımdı. Benfica çok iyi takım. Belki de çekebileceğimiz en zor kurayı çektik. Bu saatten sonra başka türlü düşünmenin anlamı yok. Yarı finale yükselen her takım iyim takım. Yarı final oynayacağız. Finale 2 maç var. Benfica karşısında, Lazio’da gösterdiğimiz performansın biraz daha üstüne çıkmalıyız. Avrupa heyecanı yaşamak ve böyle güçlü takımlara oynamak çok güzel. Buraya kadar geldikten sonra finali de görmek istiyoruz. İlk maçtaki skor, final için çok önemli. Ligdeki Gençlerbirliği maçı da bizim için çok önemli. İnşallah kayıpsız geçip Benfica maçına çıkacağız. Bu saatten sonra savaşıp, üzerimizde düşen görevi yerine getirip bekleyeceğiz” dedi.

“Biz taraftarla daha güçlüyüz”
Taraftar desteğinin önemine dikkat çeken ve seyircilerimize uyarılarda bulunan Bekir İrtegün sözlerini şu ifadelerle tamamladı:
“Lazio maçındaki atmosfer çok güzeldi. Bize o ortamları yarattıkları için taraftara çok çok teşekkür ederiz. Bu desteğin aynısını her maçta görmek istiyoruz. Taraftarlarımız için UEFA maçlarında ayrı bir parantez açmak gerekirse; bireysel duyarlılığın yanı sıra çevremizdekileri deki uyarmalıyız. Bizim için UEFA’da bazı durumlar sınırda. Skor ne olursa olsun camiaya bunu yapmaya hakları yok. Biz taraftarla daha güçlüyüz.”