Bekir İrtegün: "taraftarimizla Daha Güçlüyüz"

16.01.2015

Bekir İrtegün: "taraftarimizla Daha Güçlüyüz"

Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan “Günün Röportajı” Programı’na konuk olan oyuncumuz Bekir İrtegün, Fatih Demirkol’un sorularını yanıtladı ve samimi açıklamalarda bulundu.
 
Bekir İrtegün röportajından notlar şöyle: 
 
“Sezon başındaki gibi aşırı sert antrenmanlar yapmıyoruz. Hocalarımız antrenmanlarımızı ayarlıyorlar. Bu sene geçen yıllara oranla devre arasına göre daha az tatil yaptık. O yüzden ara çok açılmadı. Hemen hemen herkes bıraktığımız gibi. Bu nedenle de antrenmanların temposu yüksek geçiyor. Tabi rekabet de var. Herkes ikinci yarıya hem bireysel hem de takım olarak iyi girmek istediği için antrenmanlara yansıyor. Havalar ve saha bize elverdiği ölçüde sert antrenmanlar geçiriyoruz.
 
Derbi maçların içerde olması tabii ki bir avantaj. Ama puan farkı hemen hemen aynı, en yakın rakibimizden bir puan öndeyiz. Ben sezon başında da söylemiştim fikstür çekildiğinde ilk 6-7 maçı iyi geçirirsek önümüz çok açık diye. Yine aynı şeyi söylüyorum. Olaya sadece derbi olarak bakmamak lazım sonuçta derbi dışındaki maçlara da kazandığınızda 3 puan veriyorlar. Şampiyonluğun derbi dışındaki maçlardan geçtiğini düşünüyorum. Bu nedenle ilk 6-7 maç çok önemli, kayıpsız ya da en az kayıpla geçersek çok güzel bir şekilde devam edebileceğimizi düşünüyoruz.
 
En büyük avantajımız birbirimizi çok iyi tanıyoruz, oturmuş bir ekibiz ve buna ek olarak da çok kaliteliyiz. Zaten bunu Türk futbolu içindeki herkes kabul ediyor. Ligin ilk yarısında bazı maçlarda bizden beklenen futbolu oynamadığımız için çok eleştirildik. Gerçekten büyük fark var bizim evimizde oynadığımız maçların atmosferinde. Tabi kendi içimizde olan sorunlar da var ama benim belli bir kesimin gelmediğini çünkü futboldan soğuduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe’den değil futboldan soğudular. Buradan onlara şunu da söylemek isterim. Gerçekten önemli bir ikinci yarı oynayacağız. Ve çok önemli bir sezon oynuyoruz. Türk futbolunda üstü kapalı konuştuğumuz ne kadar şey varsa sonuçta hayat da devam ediyor. Bu yarışma da devam ediyor. Bu kulübe hizmet de devam ediyor. Benim burada bulunduğum süre içinde çok güzel şeyler yaşadık. İkinci yarı gerçekten onlara ihtiyacımız var. İçerde oynadığımız maçlardaki atmosferi özledik. O doluluğu özledik. Atağa kalktığımızda bize verilen desteği, top rakibe geçtiğinde rakip üzerinde kurulan baskıyı özledik. Bizi biraz daha gelip canlı desteklesinler. O statta olmalarını istiyoruz. Taraftarımızla daha güçlüyüz.”
 
Fatih Demirkol moderatörlüğünde hazırlanan "Günün Röportajı" programının tekrarını saat 21:00’da Fenerbahçe TV’de izleyebilirsiniz.