Bekir İrtegün Ve Salih Uçan Avrupa Gündeminde

16.04.2013

Bekir İrtegün Ve Salih Uçan Avrupa Gündeminde

Mücadele ettiği Spor Toto Süper Lig, Türkiye Kupası ve Uefa Avrupa Ligi’ndeki başarılı performansıyla ülkemizi ve camiamızı gururlandıran futbol takımımızın değerli oyuncuları Bekir İrtegün ve Salih Uçan, sergiledikleri performanslarla Avrupa gündeminde bu hafta öne çıkan isimler oldular.
 
Dünyaca ünlü futbol dergisi World Soccer, bu yıl ki UEFA Avrupa Ligi’nin en iyi 6 oyuncusu arasında Bekir İrtegün’ü de gösterdi. Listenin 4. Sırasında yerini alan başarılı savunma oyuncumuz için dergi editörleri, “Türk Milli Takımının da sürekli oyuncusu haline gelen Bekir’in  performansı hem ülke içinde, hem de ülke dışında başarıyla devam ediyor” ifadelerini kullanırken, oyuncumuzun Velodrome Stadı’nda Marsilya’ya karşı röveşata ile attığı ve takımımıza galibiyeti getiren golü övgüyle anlatıldı.
 
Takımımızın bir diğer oyuncusu Salih Uçan ise sergilediği başarılı performansla UEFA’nın resmi internet sitesinde yerini aldı. UEFA’nın resmi internet sitesinde yayınladığı “Avrupa Ligi’nin Parlayan Yıldızları” başlıklı haberinde Baselli Salah, Benficalı Matic ve Chelseali Moses ile birlikte oyuncumuz Salih Uçan da yer aldı. UEFA ayrıca oyuncumuzun “Saha içerisinde yaşın önemli bir faktör olduğunu düşünmüyorum. 19 ya da 39 yaşında olmanın bir farkı yok” ve Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Sayın Aykut Kocaman’ın oyuncumuzla ilgili söylediği “Salih’in performansı beni şaşırtmıyor çünkü kendisi yetenekli bir oyuncu. Ona kariyeri için şans diliyorum. Salih bizim için çok değerli” sözlerine de yer verildi.