Bekir İrtegün: "zorlu Bir Rakibe Karşi Güzel Bir Galibiyet Aldik"

09.12.2012

Bekir İrtegün: "zorlu Bir Rakibe Karşi Güzel Bir Galibiyet Aldik"

Oyuncumuz Bekir İrtegün, toparlanmış bir takıma karşı mücadele ettiklerini belirterek, "Beklemediğimiz bir dakikada gol yedik. Maçın atmosferinden olsa gerek. Zorlu bir rakibe karşı oynadık" dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Bekir İrtegün, "Maçın atmosferinden olsa gerek, beklemediğimiz bir anda gol yedik. Ancak maçın sonunda bir gol bulduk ve sahadan galip ayrıldık. Zorlu bir rakibe karşı oynadık. İBB toparlanmış bir takımdı. Derbi öncesinde, rakibimiz puan kazanmışken bizim de kazanmamız gerekirdi. Önemli bir maçta güzel bir galibiyet aldık. İkinci golü bulduktan sonra toparlandık.  Tempo olarak iyi bir maç oynadık ama gol pozisyonu konusunda çok pozisyona giremedik. Önemli olan kazanmaktı" açıklamasında bulundu.

Spor Toto Süper Lig’in 16.haftasında deplasmanda Galatasaray ile oynayacağımız maça ilişkinse, "Atmosferi güzel bir maç olacak. Zor ama güzel bir karşılaşma olacak.  Bence derbiler futbolcular için büyük bir şanstır. Biz takım halinde o şansı değerlendirmek istiyoruz. Hafta içinde öncesinde kupa maçımız var. O maça ve derbiye hazırlanacağız. Psikolojik olarak hazır olacağız. Daha öncede yaptığım gibi galibiyetle dönmeyi hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

İstanbul BŞB karşısında takım halinde istekli bir oyun ortaya koyduklarına da değinen İrtegün, "Bütün takım halinde istedik ve kazandık. Kendi aramızda da konuştuğumuzda, herkesi taşın altına elini koyduğunda neler yapabildiğimiz gösteriyoruz. Maçta gol yesek bile maçı kendi lehimize çeviriyoruz. Önümüzde önemli bir kupa maçı var ve ardından Galatasaray derbisi. En iyi şekilde hazırlanacağız" ifadelerini kullandı.