Bekir: "oyun Planimizi Sahaya Yansitmaya Çaliştik"

24.07.2012

Bekir: "oyun Planimizi Sahaya Yansitmaya Çaliştik"

Oyuncumuz Bekir İrtegün, genç ve çok koşan bir takıma karşı oyun planlarını sahaya yansıtmaya çalıştıklarını söyledi.

Maçın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bekir İrtegün, "Karşımızda çok koşan bir ekip vardı. Genç takıma karşı oynadık. Çok istekli ve arzulu oynadılar. Kendi oyun planımızı sahaya yansıtmaya çalıştık. Uzaktan şutlar, bulduk. Belki gol pozisyonlarına biraz daha fazla girebilirdik. Bunun için oyunu biraz daha hızlandırmamız gerekiyor" dedi.

Bu tür maçların kendilerini fizik olarak yukarı çektiklerini belirten Bekir, "Güzel gidiyor kamp. Ağır antrenmanların ardından böyle genç takımlara karşı maçlar oynamak bizi fizik olarak yukarı çekiyor. FC Vaslui maçına kadar; fizik yorgunluğumuzu atıp, taktik yönümüzü biraz daha geliştirip; uyumu yakalarsak istediğimizi ilk maçta alırız. İlk maç bizim için çok önemli. Almak zorundayız. Mutlaka Şampiyonlar Ligi’nde olmamız gerekiyor" diye konuştu.

Egemen’le ilk kez beraber oynadıklarının hatırlatılması üzerine Bekir, "Egemenle iyi anlaştığımızı düşünüyorum. Gerçi çok zorlu pozisyonlar olmadı ama uyumumuz iyiydi. İkimiz de tecrübeli oyuncularız. Süre aldıkça bu uyum daha da ilerleyecektir. İnşallah Fenerbahçe bu sene defansta sıkıntı yaşamayacak" değerlendirmesinde bulundu..