Beko Basketbol Ligi'nde Fikstür Belli Oldu

12.08.2011

Beko Basketbol Ligi'nde Fikstür Belli Oldu

Beko Basketbol Ligi’nin 2011-2012 sezonu fikstürü belirlendi. İzmir’deki Swissotel Grand Efes’in Didim Salonu’nda düzenlenen basın toplantısının ardından çekilen kura sonucunda ligde mücadele edecek 16 takımın 30 haftalık maç programı belli oldu. Kura sonrasında Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız ligin ilk haftasında Trabzonspor ile evinde karşılaşacak

Lig 15 Ekim 2011 tarihinde oynanacak karşılaşmalarla start alırken, 16 takımın mücadele ettiği ligde normal sezon 30 hafta sürecek ve zorlu maraton 22 Nisan 2012’de sona erecek. Playoff serileri ise 25 Nisan-3 Haziran 2012 tarihleri arasında oynanacak.

2011-2012 sezonu takvimine göre Türkiye Kupası Eleme Grubu maçları 7-9 Ekim 2011 tarihleri arasında oynanacak. Beko Basketbol Ligi’ndeki 16 takımın dört grupta mücadele edeceği turnuva, TBF’nin belirleyeceği 4 il merkezinde organize edilecek. Eleme müsabakaları sonucunda gruplarında ilk iki sırayı alan 8 takım, 15-19 Şubat 2012 tarihlerinde düzenlenecek olan Türkiye Kupası Final Grubu maçlarında karşı karşıya gelecek.

Yeni sezon takvimine göre Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray arasında oynanacak olan Cumhurbaşkanlığı Kupası ise 12 Ekim 2011’de sahibini bulacak.

Beko Basketbol Ligi’nde yıldız oyuncuların bir araya geldiği, müzik, şov ve gösteri dünyasının buluştuğu Beko All Star organizasyonu ise 21-22 Ocak 2012 haftasında gerçekleştirilecek.

Beko Basketbol Ligi’nde 2011-2012 sezonu maç programı şu şekilde:

1.Hafta 15-16 Ekim 2011

Fenerbahçe Ülker - Trabzonspor
Aliağa Petkim - Hacettepe Üniversitesi
Olin Edirne - Galatasaray
Mersin Büyükşehir Belediyesi - Tofaş
Banvit - Pınar Karşıyaka
Erdemir - Anadolu Efes
Türk Telekom - Antalya Büyükşehir Belediyesi
Beşiktaş - Bandırma Kırmızı

 

2. Hafta: 22-23 Ekim 2011

Antalya Büyükşehir Belediyesi-Fenerbahçe Ülker
Pınar Karşıyaka-Beşiktaş
Anadolu Efes-Aliağa Petkim
Bandırma Kırmızı-Türk Telekom
Trabzon Basket-Mersin Büyükşehir Belediyesi
Hacettepe Üniversitesi-Olin Edirne
Tofaş-Erdemir
Galatasaray-Banvit

 

3. Hafta: 29-30 Ekim 2011
Aliağa Petkim-Tofaş
Fenerbahçe Ülker-Bandırma Kırmızı
Olin Edirne-Anadolu Efes
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Antalya Büyükşehir Belediyesi
Banvit-Hacettepe Üniversitesi
Erdemir-Trabzon Basket
Türk Telekom-Beşiktaş
Galatasaray-Pınar Karşıyaka

 

4. Hafta: 5-6 Kasım 2011
Pınar Karşıyaka-Türk Telekom
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Erdemir
Anadolu Efes-Banvit
Bandırma Kırmızı-Mersin Büyükşehir Belediyesi
Trabzon Basket-Aliağa Petkim
Hacettepe Üniversitesi-Galatasaray
Tofaş-Olin Edirne
Beşiktaş-Fenerbahçe Ülker

 

5. Hafta: 12-13 Kasım 2011
Aliağa Petkim-Antalya Büyükşehir Belediyesi
Fenerbahçe Ülker-Türk Telekom
Olin Edirne-Trabzon Basket
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Beşiktaş
Banvit-Tofaş
Erdemir-Bandırma Kırmızı
Hacettepe Üniversitesi-Pınar Karşıyaka
Galatasaray-Anadolu Efes

 

6. Hafta: 19-20 Kasım 2011
Pınar Karşıyaka-Fenerbahçe Ülker

Antalya Büyükşehir Belediyesi-Olin Edirne
Anadolu Efes-Hacettepe Üniversitesi
Bandırma Kırmızı-Aliağa Petkim
Trabzon Basket-Banvit
Türk Telekom-Mersin Büyükşehir Belediysi
Tofaş-Galatasaray
Beşiktaş-Erdemir

 

7. Hafta: 26-27 Kasım 2011
Aliağa Petkim-Beşiktaş
Anadolu Efes-Pınar Karşıyaka
Olin Edirne-Bandırma Kırmızı
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Fenerbahçe Ülker
Banvit-Antalya Büyükşehir Belediyesi
Erdemir-Türk Telekom
Hacettepe-Tofaş
Galatasaray-Trabzonspor

 

8. Hafta: 3-4 Aralık 2011
Pınar Karşıyaka-Mersin Büyükşehir Belediyesi
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Galatasaray
Fenerbahçe Ülker-Erdemir
Bandırma Kırmızı-Banvit
Trabzon Basket-Hacettepe Üniversitesi
Türk Telekom-Aliağa Petkim
Tofaş-Anadolu Efes
Beşiktaş-Olin Edirne

 

9. Hafta: 10-11 Aralık 2011
Aliağa Petkim-Fenerbahçe Ülker

Anadolu Efes-Trabzon Basket
Olin Edirne-Türk Telekom
Banvit-Beşiktaş
Erdemir-Mersin Büyükşehir Belediyesi
Hacettepe Üniversitesi-Antalya Büyükşehir Belediyesi
Tofaş-Pınar Karşıyaka
Galatasaray-Bandırma Kırmızı

 

10. Hafta: 17-18 Aralık 2011
Pınar Karşıyaka-Erdemir
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Anadolu Efes
Fenerbahçe Ülker-Olin Edirne
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Aliağa Petkim
Bandırma Kırmızı-Hacettepe Üniversitesi
Trabzon Basket-Tofaş
Türk Telekom-Banvit
Beşiktaş-Galatasaray

 

11. Hafta: 24-25 Aralık 2011
Aliağa Petkim-Erdemir
Anadolu Efes-Bandırma Kırmzı
Olin Edirne-Mersin Büyükşehir Belediyesi
Banvit-Fenerbahçe Ülker
Trabzon Basket-Pınar Karşıyaka
Hacettepe Üniversitesi-Beşiktaş
Tofaş-Antalya Büyükşehir Belediyesi
Galatasaray-Türk Telekom

 

12. Hafta: 30-31 Aralık 2011
Pınar Karşıyaka-Aliağa Petkim
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Trabzon Basket
Fenerbahçe Ülker-Galatasaray
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Banvit
Bandırma Kırmzı-Tofaş
Erdemir-Olin Edirne
Türk Telekom-Hacettepe Üniversitesi
Beşiktaş-Anadolu Efes

 

13. Hafta: 4 Ocak 2012
Aliağa Petkim-Olin Edirne
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Pınar Karşıyaka
Anadolu Efes-Türk Telekom
Banvit-Erdemir
Trabzon Basket-Bandırma Kırmızı
Hacettepe Üniversitesi-Fenerbahçe Ülker
Tofaş-Beşiktaş
Galatasaray-Mersin Büyükşehir Belediyesi

 

14. Hafta: 7-8 Ocak 2012
Aliağa Petkim-Banvit
Fenerbahçe Ülker-Anadolu Efes
Olin Edirne-Pınar Karşıyaka
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Hacettepe Üniversitesi
Bandırma Kırmızı-Antalya Büyükşehir Belediyesi
Erdemir-Galatasaray
Türk Telekom-Tofaş
Beşiktaş-Trabzon Basket

 

15. Hafta: 14-15 Ocak 2012
Pınar Karşıyaka-Bandırma Kırmızı
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Beşiktaş
Anadolu Efes-Mersin Büyükşehir Belediyesi
Banvit-Olin Edirne
Trabzon Basket-Türk Telekom
Hacettepe Üniversitesi-Erdemir
Tofaş-Fenerbahçe
Galatasaray-Aliağa Petkim