Beko Basketbol Ligi Play-Off Basin Toplantisi Yapildi

14.05.2013

Beko Basketbol Ligi Play-Off Basin Toplantisi Yapildi

Beko Basketbol Ligi play-off’larında mücadele edecek olan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızda Başantrenör Ertuğrul Erdoğan ve Takım Kaptanı Ömer Onan’ın yanı sıra diğer takımların oyuncu ve antrenörleri, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda düzenlenen toplantıda bir araya geldiler.

Abdi İpekçi Spor Salonu’nda saha içerisinde düzenlenen basın toplantısına, TBF Asbaşkanları Dinçer Çetintaş ve Hüsnü Karagözoğlu, TBF Genel Sekteri Ali Özsoy, TBF Erkek Ligleri Koordinatörü Ayhan Özgümüş ve TBF Medya Müdürü Serdar Ateş’in yanı sıra Play-Off mücadelesi verecek olan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın antrenörü Ertuğrul Erdoğan ve Takım Kaptanımız Ömer Onan ile play-off’ta yer alan takımların antrenörleri, oyuncular ve basın mensupları katıldılar.

Murat Murathanoğlu’nun açılış konuşmasını gerçekleştirdiği toplantıda ilk olarak söz alan Türkiye Basketbol Federasyonu Asbaşkanı Dinçer Çetintaş, “Beko Basketbol Ligi, Avrupa’nın sayılı liglerinden biri haline geldi. Kulüp yönetimleri, oyuncular ve antrenörlerin bu gelişimde rolü çok fazla. Ligin sonuna geldik ve şimdi play-off’lara başlayacağız. Ter döken oyunculara, antrenörlere, kaliteli lig yaşatan yönetimlere teşekkür ediyorum. Taraftarlar da tribünleri her geçen gün doldurarak renk kattılar. 8 birbirine eşit takım var ve inşallah basketbolun güzelliklerini daha da yaşayarak ay sonunda şampiyonu göreceğiz” dedi.

Beko Basketbol Ligi’nde sezonun çok çekişmeli geçtiğini belirten Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Sekteri Ali Özsoy ise “Bir ligin kalitesi küme düşen takımların galibiyet sayısı ya da yukarıya oynayan takımların mağlubiyet sayısıyla ölçülür. Bu açıdan harika bir sezon geride kaldı. Lige veda eden iki takımımızın da tekrar bu ligde yer almalarını diliyoruz. Yeni stratejik planımızı açıkladık ve bu konuda da çok iddialıyız. Liglerimiz ve kulüplerimiz ne kadar güçlü olursa, bizler de o kadar güçlüyüz. Ana sponsorumuz Beko başta olmak üzere yayınları gerçekleştiren Digitürk’e ve diğer sponsorlara minnettarız. Herkese başarılar dilerim” açıklamasında bulundu.
Toplantıda söz alan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Başantrenörü Ertuğrul Erdoğan, “Her şeyden önce bu yılın en iyi basketbol oynayan takımı Pınar Karşıyaka. Ufuk Sarıca, oyuncu potansiyelini çok iyi değerlendirdi ve limitleri de zorladı. Avrupa’da da finale kadar geldiler ve Ergin Ataman’ın yaptığı başarıyı da tekrarlama şansı bulmuşlardı. İşimiz bu anlamda çok zor. Üç maçlık bir seri oynayacağız. Favorinin olmadığı bir seri olacak. İnişler ve çıkışlar yaşasak da tecrübemizi oyuna yansıtacağız. Şampiyonluk yaşamış oyuncularımız bulunuyor ve bunu da değerlendireceğiz. Dördüncü ve beşinci takım kulvarı zorlu bir seri olacak. Maç maç düşüneceğiz ve avantajlarımızı iyi değerlendireceğiz. Başta Ömer Onan olmak üzere sakat sakat oynayan çok oyuncumuz var. Şu anda var olan sakat oyuncular, Kaya, Andersen ve topuğunda sorunu olan Barış. Hedefimiz olan lig şampiyonluğuna ulaşmak istiyoruz” diye konuştu.
Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın kaptanı Ömer Onan ise “Dört yıl önceden kalma bir sakatlığım var. Dinlenmem gerekiyor ama antrenman yapmadan maç oynamaya inanmıyorum. Tüm maçlarda oynamaya çalışacağım. Pınar Karşıyaka ligin flaş takımlardan birisi ve deplasmanda da maç kazanmak zorlu. Biz kendi evimizdeki saha avantajını kullanmak istiyoruz. Play-off’ta bazı şeyleri değiştirebiliriz. Biz sert bir takımla oynayıp kazanabilirsek çok şey kazanabiliriz. İvme yakalayabiliriz. Rakibimizi geçersek kendimize inancımız artacaktır. Bu nedenle oynayacağımız maçların önemi çok fazla. Sonrasında da Galatasaray Medical Park ile karşılaşacağız gibi gözüküyor.” diye konuştu.