13.11.2020

Beşiktaş 0-3 Fenerbahçe Opet

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, Misli.com Sultanlar Ligi'nin 16. hafta açılış maçında Beşiktaş'a konuk oldu. Siyah beyazlı ekibi 3-0'la geçen Sarı Melekler, 15. maçında 13'üncü galibiyetini elde etti. Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu'nda oynanan karşılaşmanı setleri; 20-25, 10-25 ve 14-25 sonuçlandı. Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt da karşılaşmayı izledi.

Takımımız maça; Bianka Busa, Bahar Toksoy Guidetti, Brankica Mihajlovic, Eda Erdem Dündar, Naz Aydemir Akyol, Ceren Kestirengöz altısı ve libero Aylin Sarıoğlu ile başladı.

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, mücadeleye 4-0'lık bir seriyle giriş yaparken; rakibimizin maçtaki ilk sayısı Seray Altay'dan geldi (1-4). Akabinde Mihajlovic ve Bahar'la skor bulmaya devam eden Sarı Melekler, skoru 1-5 yaptı. Sude Pehlivan ve Rida Erlalelitepe ikilisyle farkı kapatma çabalarına Bianka Busa ve Ceren Kestirengöz'le nokta koyan Fenerbahçemiz, teknik molaya 7-12'lik üstünlükle girdi. Mola dönüşünde Seray Altay-Rida Erlalelitepe çiftiyle etkili olmaya çalışan Beşiktaş'a karşı kaptan Eda Erdem Dündar ve Brankica Mihajlovic'le üstünlük kuran Sarı Melekler, seti 20-25 kazandı.

İkinci sette Seda Aslayürek'le iyi başlayan Beşiktaş karşısında Eda Erdem Dündar ve Brankica Mihajlovic'le 2-3'lük üstünlüğü yakalayan Fenerbahçemiz, Bahar ve Naz'ın da skor yüküne ortak olmasıyla skoru 4-8'e getirdi. Devamında rakibin sadece 2 sayı üretmesine izin veren Takımımız, Bahar Toksoy Guidetti ve Ceren Kestirengöz'le teknik molaya 6-12'lik skorla önde girdi. Molanın ardından bu kez Bianka Busa ile rakibin direncini kıran Sarı Melekler, rahat bir oyun sonunda seti 10-25 kazanarak 2-0 öne geçti.

Üçüncü sette ilk sayılar ev sahibi Beşiktaş'ta Bengisu Aygün ve Ezgi Derin Taşdemir'den geldi (2-0). Akabinde Takımımız, 3-0'la maçta yeniden öne geçti (2-3). Ceren Kestirengöz'ün sayılarıyla farkı açan (3-7) Fenerbahçemiz, teknik molaya 6-12 önde girdi. Rakip Seray Altay ve Bengisu Aygün'le sette kalmaya çalışsa da Kadın Voleybol Takımımız Fenerbahçe Opet farkı kordu ve seti 14-25; maçı da 3-0 kazandı.

Fotoğraflar: Ahmet Hopyar

Haber Görselleri