29.12.2012

Beşiktaş 54-95 Fenerbahçe

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin 12.haftasında, Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde, Beşiktaş ile karşılaşan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, mücadeleden 95-54 galip ayrıldı.

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızda; Yasemin Horasan, Olcay Çakır, Verameyenka ve Agnieszka 15’er sayı buldular.

Karşılaşmaya; Esmeral, Angel, Birsel, Anastasiya ve Nevlin ilk beşi ile başlayan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, mücadeleyi üstün götüren taraf oldu.

Müsabakanın ilk setinde rakibi karşısındaki etkili oyun sergileyen Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, özellikle boyalı alandan bulduğu sayılarla, ilk çeyreği 30-9 önde tamamladı.

İkinci periyot da aynı tempoda geçerken, devre Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın 26-56 üstünlüğü ile sona erdi. Karşılaşmanın üçüncü seti de Fenerbahçemizin üstünlüğü ile geçti. Özellikle Verameyenka ve Angel ile farkı daha da açan Potanın Kraliçeleri, bu çeyreği 40-80 önde kapattı.

Mücadelenin final setinde de rakibi karşısındaki sayı farkını arttıran Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, maçtan 95-54 galip ayrılarak, TKBL’de 12’de 12 yaptı.

SALON: Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi
HAKEMLER: Semih Vural, Uygar Kurt, Yiğit Kiriş
BEŞİKTAŞ(54): Emel Türkyılmaz (7 sayı), Gülşah Duman (3 sayı),  Yasemin Koç (1 sayı), Gonca Karataş (4 sayı), Ayşe İpek Derici (14 sayı), Özge Kavurmacıoğlu (5 sayı), Jovanovic (20 sayı).
FENERBAHÇE (95): Bibrzycka (15 sayı), Esra Şencebe (5 sayı), Esmeral Tunçluer (7 sayı), Kübra Siyahdemir (8 sayı), Verameyenka (15 sayı), Yasemin Horosan (15 sayı), Hülya Çoklar (6 sayı), Olcay Çakır (15 sayı), Angel Mc Coughtry (5 sayı), Nevin Nevlin (4 sayı).