Bienvenu: Golcü Transferinden Memnun Olurum"

22.11.2011

Bienvenu: Golcü Transferinden Memnun Olurum"

Futbolcumuz Henry Bienvenu, TRT ekranlarında dün katıldığı Şut ve Gol programında; Başkanımız Aziz Yıldırım’a, Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman’a ve Kaptanımız Alex’e övgüler yağdırırken; taraftarlarımıza da mesajlar verdi.

Bienvenu, Türkiye’ye geldiği günden bu yana hiçbir zorluk yaşamadığını, takımdaki arkadaşlığın çok iyi olduğunu belirtti. Takım arkadaşlarının kendisine Türkiye’de derbilerin önemini anlattığını, Fenerbahçe-Galatasaray rekabetini, Türkiye’ye gelmeden de duyduğunu ve Türkiye’ye geldikten sonra daha iyi anladığını anlatan futbolcumuz; "Taraftarlarımızın hassasiyetini ve bize olan desteklerini biliyorum, Galatasaray karşısında ve tabii ki çıktığım her maçta hedefim taraftarın beklentisini gerçekleştirip, gol atarak onları mutlu etmek, takımımın başarısına katkıda bulunmak" dedi.

ALEX’E HAYRANIM

Bienvenu, Kaptanımız Alex’e övgüler yağdırırken; "Bugüne kadar Alex kadar yetenekli, Alex kadar üst düzey bir oyuncuyla oynamamıştım. Hem saha içinde, hem saha dışında zekası ve duruşuyla takıma büyük katkı sağlıyor. Örnek bir kaptan.Çok saygı duyduğum ve çok beğendiğim bir yıldız." dedi.

BAŞKANIMIZA ŞAMPİYONLUK HEDİYE ETMEK İSTİYORUZ

Bienvenu, programda kendisine yöneltilen; "Başkan Aziz Yıldırım ile tanıştın mı?" şeklindeki soruya "Tanışmadım ama tanışmayı çok istiyorum. Camiada herkes kendisine büyük saygı duyuyor. Şampiyon olmak ve bunu Başkanımıza hediye etmek istiyoruz" diye yanıt verdi.

TRANSFER OLURSA SEVİNİRİM

Bienvenu, devre arasında takıma bir golcü transferinin yapılma ihtimali üzerine; "Bir transfer olacaksa bundan memnum olurum. Çünkü aramıza katılacak futbolcu, takıma katkı sağlamak için gelecektir. Bundan kesinlikle endişe duymam, aksine sevinirim. Benim için önemli olan takımın başarısıdır" dedi.

TAKIM İÇİNDE TARTIŞMALARIN, GÖRÜŞ ALIŞVERİŞLERİNİN OLMASI NORMAL

Futbolcumuz, Eskişehirspor maçında Emre ile Gökhan’ın tartışmasının normal karşılanması gerektiğini vurgulayarak,  "Futbolun içinde bunlar var. Antrenmanlarda da zaman zaman bunları yaşıyoruz. Ancak bunun kamuoyu tarafından büyütülmesi gereksiz. Biz her şeyden önce arkadaşız" dedi.

FENERBAHÇE ÇOK BÜYÜK 
 
"Fenerbahçe, çok büyük bir kulüp… Bu nedenle transfer olurken hiç bir endişe duymadım" diyen  Bienvenu, en büyük hedefinin Fenerbahçe formasıyla Türkiye’de, Avrupa’da şampiyonluklar, kupalar kazanmak olduğunu da sözlerine ekledi.