"bildiğimiz Tek Şey Alin Teri Ve Emeğimiz"

07.07.2011

"bildiğimiz Tek Şey Alin Teri Ve Emeğimiz"

Takım Kaptanımız Alex de Souza, dışarıda gelişen olayların takımın içine yansımadığını belirterek, "Bizim tanıdığımız tek şey sahada döktüğümüz alın teri ve verdiğimiz emek" dedi.

Burada bulunmaktan haz duyuyorum

Takım Kaptanımız Alex de Souza, Fenerbahçemizin yeni sezon hazırlıklarını sürdürdüğü Topuk Yaylası’nda bir basın toplantısı düzenledi. Sözlerine Fenerbahçe’de olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek başlayan Alex, "Burada yeni sezona Fenerbahçe ile başladığımdan dolayı, Fenerbahçe’de 1 sene daha forma giyeceğimden dolayı çok mutluyum. Buranın yapım aşamasını yayın organlarımızdan TV ve Dergi’den takip ediyordum. Burada bulunmaktan haz duyuyorum. Bugünden itibaren de milli takım oyuncuları dışında diğer oyuncularla da birlikte çalışabilme fırsatı bulacağız" dedi.

Bileğimizin gücüyle kazandık

Kampın ilk günü söylediklerini yinelemek istediğini belirten Alex "Burada şampiyon olarak çalışmaya başladık. Dışarıdan bir çok olaylar konuşulsa da ilk söylediğim şeyleri söylemek istiyorum: Ligin ikinci yarısındaki çıkış, sonuna kadar hak ettiğimiz çıkıştı. Bursaspor maçı hariç, tüm maçları bileğimizin hakkıyla alnımızın teriyle sonuna kadar mücadele ve hak ederek kazandık Hedefimiz bu sene de bir daha alnımızın akı ve bileğimizin gücüyle yapacağım mücadele sonunda yeniden şampiyon olmaktır" dedi.

Motivasyonumuz üst düzeyde

Herkesin kendisine kendi ve takımın moralini sorduğunu belirten Alex, "Bunlara toplu cevap vermek istiyorum. Her şey yolunda Takımımızın morali, çalışma konsantrasyonu, motivasyonu üst düzeyde. Geçen sene Trabzonspor gibi çok güçlü bir takımın 9 puan gerisindeyken verdiğimiz mücadelemiz ve bileğimizin hakkıyla kazandığımız şampiyonluktan sonra, zaten moralimiz kötü olamazdı. Yeni sezon için çalışmamızı buradan başlatacağız" dedi.

Alın teri ve emeğimiz

Takımını buradaki durumu haricinde gelişen olaylar bulunduğunu belirten Alex, "Bunlar hakkındaki düşüncelerim ise; biz burada takım içinde kendi çalışmamızı, mücadelemizi, alın terimizi biliyoruz. Bunun dışında olan olaylar takımın içine çok girmiyor. Geçen sene Galatasaray ve Beşiktaş’ın deplasmanda, Trabzon’u kendi evimizde yendik Kayseri’ye G.Antep’i yendik. Burada çalışan herkes elinden gelenini en iyisini yaptı. Bizim bildiğimiz, tanıdığımız: bizim verdiğimiz emek. Dışarıda olan olaylar bizi etkilemiyor. Bizim tanıdığımız tek şey sahada döktüğümüz alın teri ve verdiğimiz emek. Geçirdiğimiz bu güzel şampiyonluk ve mükemmel sezondan sonra bu seneki hedefimiz; tüm rakiplerimize saygı gösterip rakiplerimizi yenmek ve elbette bu bizim saha içinde yapacağımız çalışmayla gerçekleşecek Aykut Hoca ’Hedefimiz geçen seneden daha iyi olmak’ dedi. Biz de bununu için çalışacağız" diye konuştu.

Detayları lehimize çevirdik ve maçları kazandık

Soruları yanıtlayan ancak ihtimaller ve tezler üzerine konuşmayacağını belirten Alex, "Benim için Fenerbahçe şampiyondur. Benim için önemli olan bizim verdiğimiz emektir" dedi. Tartışmalı maçlarla ilgili görüşleri sorulduğunda ise Alex "Maçın içerisinde bazı detaylar vardır. Sizin lehinize de aleyhinize de gelişebilir" diyerek tartışılan maçlarla ilgili detaylı pozisyonları anlattı. Alex, "Eskişehir maçında Batuhan ile 1-0 öne geçtiler. Hemen ardından Caner ile cevap verdik ve belki de hemen cevap veremezsek maçın skoru farklı olabilirdi. Bu söylediğiniz maçların haricinde bir BJK maçı vardı, 4-2 kazandık. O pozisyonda Almedia kaçırmasa belki o maça kazanamazdık.. Detayları kendi lehimize cevirdik ve kazandık. Bursa maçında verilmeyen bir penaltı vardı. O penaltı verilse galip ayrılırdık. Biz bu maçları detayları iyi değerlendirdiğimiz için kazandık, iyi bir çıkış yakaladık ve şampiyon olduk. Bu olayların ayağa kaldırıldığı gibi hiçbir maç göremiyorum" diye konuştu. Çok zorlanarak kazandıkları maçlara da değinen Alex, "Bizim Gaziantepspor’a karşı oynadığımız maç, zorluk derecesi çok fazla olan bir maçtı. Çok zorlandık. Ama maçın 1. dakikasında bana yapılan bir hareket sonucu verilmeyen bir penaltı vardı. Bu verilmedi ve çok zorlandık Maçları değerlendirirken önyargılı bakmak yerine detayları incelemeliyiz" diye konuştu.

Bu kulübü büyük yapan büyük taraftarlarıdır

Vereceği mesajların Aykut Kocaman’ın vereceklerinden farklı olmadığını belirten Alex, "Fenerbahçe100 yaşından büyük ve büyüklüğünü her zaman sürdüren bir kulüptür. Bizim gösterdiğimiz alın teridir. Bunun yok sayılmasını, karalanmasını asla kabul etmiyoruz. Taraftarımız bize her zaman destek verdi. Bu kulübün büyüklüğü ve verilen emekler elin tersiyle itilemez. Buna hiç bir zaman izin vermeyiz. Taraftarımıza vereceğim mesaj, şu ana kadar verdiğim mesajlardan farklı olmayacak: Bu kulübü çok büyük yapan faktörlerin başında çok büyük taraftarı geliyor. Taraftarımız da üstüne düşeni yapacaktır. Bu kulübü büyük yapan büyük taraftarlardır" diye konuştu.