11.05.2012

Bilgilendirme

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun (TVF), bu yıla istinaden yaptığı değişiklik neticesinde ortaya çıkan müsabaka takviminden dolayı Türkiye Kupası maçları 11-12 Mayıs 2012’de yapılmaktadır.  
 
Bu programlama nedeniyle, Bayan Voleybol Takımımız, bugün 18:00’de Galatasaray ile yapacağı karşılaşmaya Yıldız-Genç Takımı oyuncularımızdan kurulu bir kadro ile çıkacaktır.
 
FIVB tarafından aylar öncesinde belirlenen olimpiyat elemeleri takvimi nedeniyle yabancı oyuncularımızın kendi milli takımlarında yer alması, bazı oyuncularımızın ise sakat olması nedeniyle takım kuramamaktayız.
 
Bu format ve takvim değişikliği nedeniyle, ortaya çıkacak aksaklıkları ve endişelerimizi daha önce TVF ile paylaşmıştık. Bu bağlamda TVF’nin bu sezonun takvim planlanmasında yaşanan yönetimsel sıkıntıların,  hem Türkiye Ligi hem de Türkiye Kupası’nda olumsuz etkilerinin birebir kulübümüze yansıdığına inanıyoruz.
 
Kupada yaşanan durum ligde de yaşanmış, yapılan format değişikliği neticesinde yarı final serisi ilk kez tek maç üzerinden oynanmıştır. Bu durum sezon boyunca yalnızca bir tek mağlubiyet alan Avrupa Şampiyonu takımımızın elenmesine neden olmuştur. 
 
Bu akşam sahaya çıkacak Yıldız-Genç Takımımıza Başarılar Dileriz.
 
FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ