"bir İlki Başardiğimiz İçin Mutlu Ve Gururluyuz"

31.07.2013

"bir İlki Başardiğimiz İçin Mutlu Ve Gururluyuz"

2013 Genç Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda milli forma altında mücadele eden Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın oyuncularından Metecan Birsen ve Berk Uğurlu, Resmi İnternet Sitemize kazanılan Avrupa şampiyonluğu ile ilgili açıklamalarda bulundular.

Berk Uğurlu: “Bizim için büyük bir gurur oldu”
Milli forma altında Avrupa Şampiyonası’nda mücadele eden Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın oyuncularından Berk Uğurlu, bir ilk başardıkları için çok mutlu ve gururlu olduklarını söylerken,“Lig biter bitmez Milli takım ile kampa başladık. Yaklaşık 45-50 günlük bir kamp dönemi geçirdik ve ciddi anlamda zorlu bir kamp dönemi oldu. Gerek kamp dönemi, gerekse de Turnuva boyunca birbirimize kenetlendik. En başından beri şampiyon olacağımıza inandık ve yapmış olduğumuz toplantılarda da bunu konuştuk. İlk maçtan son maça kadar büyük bir ciddiyet ile oynadık. Çeyrek Final, Yarı Final ve Finalde çok zorlu rakiplerle oynadık. Her maça aynı ciddiyetle ve kazanma isteğiyle çıktık, bunun sonucunda da Avrupa Şampiyonu olduk. Bu nedenle çok gururluyuz. Tabii ilk şampiyonluk olduğu için de bizim için ayrı bir yeri oldu. Fenerbahçe’yi de böylesine güzel bir şekilde temsil etmek bizim için mutluluk verici” açıklamasında bulundu.

“Obradovic ile çalışmak büyük bir onur”
Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Baş antrenörü Zeljko Obradovic içinse övgü dolu sözler söyleyen genç oyuncu, “Avrupa’nın en iyi antrenörlerinden biri olduğu kesin. Koç Obradovic ile çalışmak benim için büyük bir gurur olacak. Bu sene kendimizi daha geliştirebileceğimizi düşünüyorum. Aynı zamanda çok kaliteli oyuncuları da transfer ettik. Tam bir takım olarak hem Avrupa’da hem de Türkiye’de çok başarılı olacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Metecan Birsen: “Şampiyon olduğumuz için çok mutluyuz”
Sözlerine Avrupa Şampiyonası’ndaki başarıyı değerlendirerek başlayan Metecan Birsen, “Öncelikle Fenerbahçe’yi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Bu şampiyonluk bizim için çok anlamlı oldu. Turnuva boyunca sürekli olarak maç maç düşündük. Takım olarak çok iyi kenetlendik. Kamp süresince de iyi çalıştık. Ben 3 senedir milli takımdayım. Her sene üzerine koyarak gittiğimizi gördük. Başarımızdaki en önemli etken takım içinde kurduğumuz arkadaşlık diye düşünüyorum. Evet, böylesine büyük bir başarıyı kazanmak bizim için dediğim gibi gurur verici” dedi.

“Zeljko Obradovic harika bir antrenör”
Yeni antrenörümüz Zeljko Obradovic ve yeni transferlerimiz hakkında da konuşan Metecan, “Herkesin bildiği gibi harika bir antrenör. Kendini kanıtlamış bir isim. Başarısızlığa bile sabrı olan bir kişiliğe sahip. Ben Koçumuz ile çok iyi işler yapacağımıza inanıyorum. Aynı şekilde takımımıza Kleiza, Zoric ve Bjelica gibi önemli isimler katıldı. Ben yeni sezonda hem Avrupa’da hem de Türkiye’de önemli başarılara imza atacağımıza inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.