Bizim İçin En Önemli Şey Şampiyon Olmak

09.01.2014

Bizim İçin En Önemli Şey Şampiyon Olmak

Fenerbahçemizin golcü isimleri Moussa Sow, Dirk Kuyt, Pierre Webo ve Emmanuel Emenike, ilk yarıda gösterdikleri başarılı performansı sürdürüp, sezonu şampiyonlukla noktalamak istediklerini ifade ettiler. 


Ligin ikinci yarı hazırlıklarını Antalya’da sürdüren Profesyonel Futbol Takımımızda, Moussa Sow, Dirk Kuyt, Pierre Webo ve Emmanuel Emenike basın mensuplarının karşısına geçti. Öncelikle olarak, sezonun ilk yarısını değerlendiren ve kamp sürecine değinen golcüler, ardından da basın mensuplarının sorularını yanıtladılar.


Dirk Kuyt: "Burada koşullar çok güzel"
İlk olarak söz alan Hollandalı yıldız Dirk Kuyt, "Kısa bir tatilin ardından burada birlikteyiz. Mükemmel tesisleri olan bir otelde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Zemin güzel, yemekler güzel. Ligin ikinci yarısına en iyi şekilde hazırlanabileceğimiz süper bir ortam var. İlk yarıya iyi başladık, ancak bu geride kaldı. Yeni bir başlangıçla tekrar ilerlemeyiz. İki günlük süreci şuana kadar çok iyi geçirdik. Geride kalan süreçte de elimizden gelen çalışmaları sürdürmek için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.


Pierre Webo: "İyi başladığımız sezonu aynı şekilde sonlandırmak istiyoruz"
Kamerunlu yıldız Pierre Webo ise, "Kuyt’ın da belirttiği gibi iyi bir ortamdayız. Aynı şeyleri tekrar etmek istemiyorum. İyi başladığımız sezonu aynı şekilde sonlandırmak istiyoruz. Elimizde avantaj var ve bunun farkındayız. Bu sezonu şampiyon bir şekilde tamamlamak istiyoruz" diye konuştu.


Moussa Sow: "Ligin ikinci yarısı daha zor olacak"
Senegalli golcü Mouusa Sow da, "Çalışmalarımıza başladık. 9 günlük bir tatili geride bıraktık. Ligin ilk yarısında yaptığımız iyi işi devam ettireceğiz. Bence ligin ikinci yarısı daha zor olacak. Ligin ilk yarısında iyi konsantre olduk, bu konsantrasyonla en iyi şekilde çalışacağız" şeklinde konuştu. 
 

Emmanuel Emenike: "Uyum süreci geride kaldı"
Değerlendirmelerin ardından basın mensuplarının sorularına geçildi. Emenike, kişisel performansı ile ilgili soru üzerine, "Belki sezon başı zorlu oldu benim için ama şu ana kadar geçen süreçte arkadaşlarıma alıştım. Uyum süreci geride kaldı. Çalışmalarımı daha iyi sürdüreceğim" yanıtını verdi. 
 

Moussa Sow: "2.5 yıl dah buradayım"
Basında çıkan kontrat haberleri ile ilgili içinse Sow, "Fenerbahçe ile ilgili kontratımla ilgili basında haberler çıkıyor. Ben işime konsantreyim. Burada 2.5 yıl daha sözleşmem var. Ve bu süreci en iyi şekilde tamamlamak istiyorum" dedi.


Moussa Sow: "Değişim ve dönüşümlü olarak oynuyoruz"
İlk yarıda attıkları goller ve yaptıkları asistlerle ilgili soru üzerine Sow, "Bu işin büyük bir sırrı yok. 4 golcüyüz ve 3’ümüz sahada görev alıyoruz. Değişim ve dönüşümlü oynuyoruz. En iyi şekilde çalışıp sahadaki 3 oyuncudan biri olmak istiyoruz. Biz burada, takım için performansımızı ortaya koymaya çalışıyoruz" yanıtını verdi.
 

Pierre Webo: "Fenerbahç'nin büyüklüğünün bilincindeyiz"
Webo da, "Burada 4 tane hücum oyuncuyuz. Fenerbahçe’nin büyüklüğünün bilincindeyiz. Hep beraber takıma katkı vermek istiyoruz. Çalışmak Fenerbahçe’nin büyüklüğü ile bir araya gelince iyi bir meyve ortaya çıkıyor. Bu şekilde çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.
 

Dirk Kuyt: "Yardımlaşarak goller buluyoruz"
Kuyt ise, "Forvet oyuncularımız çok iyi performans ortaya koydu. Yardımlaşarak goller atıyoruz. Geliştirebilecek şeyler hala vardır. Sadece forvet oyuncuları hakkında konuşmak çok doğru değil bence. Takım sayesinde asist ve gol pozisyonlarına girme şansı yakalayabiliyoruz. Bu takımda olmaktan çok mutluyuz. Mümkün olduğu kadar gol atmaya devam edeceğiz, çalışacağız" dedi.

 

En güzel gol hangisi?
Oyuncularımız, "Ligin ilk yarısında atılan en güzel gol hangisi?" sorusuna,  Emenike, "Bence ligin ilk yarısında Fenerbahçe forması altında Erciyesspor’a attığım ilk gol en güzeliydi. Gol, Kuyt’ın asistiyle gelmişti." yanıtını verirken, Kuyt ise, "Fenerbahçe adına kaydettiğim her gol güzel ve önemliydi. Özel bir gol seçemiyorum hepsi değerliydi" dedi. Webo da, bu sezonun golünün ligin son haftasında Sow’un sol ayağıyla attığı gol olduğunu dile getirdi.

 

Moussa Sow: "Benim için sorun değil"
Sow, solda oynatılmasıyla ile ilgili de, "Fenerbahçe’ye geldiğimde merkezde oynuyordum. Hocamız hareketli olmamızı ve aynı yerde kalmamazı söylüyordu. Webo’nun gelişinin ardında solda forma şansı bulmaya çalıştım. Benim için sorun değil. Daha öncede bu pozisyonda oynamıştım. Dünya Kupası’nda olmayacak olmak üzücü ama TV karşısında olacağım ve oynayacak olan arkadaşlarımı heyecanla takip edeceğim" dedi.
 

Dirk Kuyt: "Her geçen gün kendimizi geliştiriyoruz"
"Sezon sonunda 100 gol barajını aşabilecek misiniz?" sorusuna Kuyt, "Bu tabi ki zorlu hedef. Şu anda ligdeki ortalama attığımız gol maç başına 2.5 civarı. Takımımız her geçen gün kendini geliştiriyor. Takım hiçbir zaman tatmin olmuyor.  1-0 olsa da, 2-0 olsa da biz 3-4 atmak istiyoruz. 100 golü hedefi güzel ancak bizim için en önemli şey şampiyon olmak" yanıtını verdi.

 

Dirk Kuyt: "Birbirimiz için savaşıyoruz"
Arkadaşlarıyla tecrübelerini paylaştığını da dile getiren Hollandalı yıldız, "33 yaşında iseniz artık tecrübelisinizdir. 6 yıl Liverpool'da oynadım. Diğer oyuncuklarla tecrübelerimi paylaşıp yardımcı olma gayretindeyim. Bende onlardan bir şeyler öğreniyorum. Burada olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Birbirimize saygı duyuyoruz. Birbirimiz için savaşıyoruz. Bu benim her zaman yapmak istediğim şey. Diğer arkadaşlarımda aynı düşüncede." Diyerek sözlerini noktaladı.