28.03.2012

Boksörlerimizden 4 Madalya

Polonya’nın başkenti Varşova’da düzenlenen 29. Uluslararası Feliks Stamm Boks Turnuvası’nda Milli Takım 8 madalya kazanırken, madalyaların 4’ü Fenerbahçeli boksörlerimizden geldi.

Trabzon’da yapılacak olan 2012 Olimpiyat Oyunları Elemeleri öncesinde ciddi bir sınav için Polonya’ya giden Fenerbahçeli milli boksörlerimizden 60 kiloda Bünyam’in Aydın finalde İskoç rakibi Josh Taylor’ı 9-7 yenerek altın madalya kazandı.

Fenerbahçeli boksörlerden 91 kiloda Avni Yıldırım ise Litvanyalı Dünya Şampiyonu rakibi karşısında 18-12 yenildi 11-10’luk skorla 1 sayı farkla mağlup oldu ve gümüş madalya aldı. Bayanlar 51 kiloda  Sümeyra Yazıcı ise ev sahibi ülkeden rakibi Karolina Michalczuk karşısında 18-12 yenilerek gümüş madalya kazandı.

Fenerbahçe’nin eski boksörlerinden Gülsüm Tatar da turnuvayı altın madalya ile tamamladı.  Fenerbahçe’den 69 kiloda Önder Şipal bronz madalya alırken, milli takımdan 75 kiloda Erol Özkal ve 81 kiloda Burak Aksın da bronz madalya kazandılar.

Şampiyonada Türkiye 2 altın, 3 gümüş ve 3 bronz olmak üzere 8 madalya kazanırken, 1 altın 2 gümüş ve 1 bronz madalya Fenerbahçeli boksörlerden geldi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Boks Şubesi kaptanı Mert Öztemel, iyi bir hazırlık turnuvası geçirdiklerini belirtirken, ulusal ve uluslararası organizasyonlarda Türkiye’yi ve Fenerbahçe’yi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını söyledi.