23.12.2011

Boksta Şampiyon Fenerbahçe

Antalya’da düzenlenen Türkiye Büyük Erkekler Kulüplerarası Boks Şampiyonası, bugün yapılan final müsabakaları ile sona erdi. Fenerbahçe Boks Takımı, turnvanıyı şampiyon olarak tamamladı.

Dilek Sabancı Spor Salonu’nda yapılan ve Fenerbahçemizin 8 bökserle mücadele ettiği final müsabakaları sonucunda Boks Takımımız 39 puanla Türkiye şampiyonu

49 kiloda Serhat Pehlivan, 64 kiloda Yakup Şener, 75 kiloda Önder Şipal, 81 kiloda Adem Kılıçcı, 91 kiloda Avni Yıldırım ve artı 91 kiloda Seyda Keser rakiplerini mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu. 56 kiloda Furkan Ulaş Memiş,  finalde rakibine kaybederek 2. olurken; 69 kiloda Onur Şipal ise sakatlığı sebebiyle final müsabakasına çıkmayarak ikinci olan bir diğer Fenerbahçeli boksör oldu.

Fenerbahçe Spor Kulübü Boks Şubesi,  toplamda 39 puanla şampiyonayı ilk sırada tamamlarken, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 26 puanla 2., Beşiktaş ise 13 puanla 3. sırada yer aldı.

10 sıklette mücadele eden sarı lacivertli sporcular 6 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya; toplamda 9 madalya ile önemli bir başarıya daha imza attı.